Skocz do zawartości

render preview


grass

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w render preview ustawienie przycisku effects na "shading" i "final color output" dają ten sam efekt ?

Przy próbie load progressive render zawsze się zmienia z final color output na domyślne shading i wiadomo że jak to zmienie znowu na final color output to render leci od początku. Jeżeli efekt jest ten sam to ok ale jeżeli nie to czy da się zmienić to ustawienie domyślne na final color output ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jesli jest ustawione w opcjach okienka preview na Render All Outputs(i oczywiscie full resolution i extended refinement passes najlepiej) to w momencie zapisu tego progresywnego stanu zapiszesz sobie wszystkie outputy, ktore sie tak przeliczyly. W momencie zaladowania nic nie stracisz i nic sie od poczatku ladowac nie bedzie.

Ustawienie na Shading czyli domyslnie to przeliczenie wszystkiego co jest w shader tree widoczne a niekoniecznie to musi byc final color. Moze to byc ao czy tez inny Output(aov/render pass).

Domyslnie raczej nie wydaje mi sie zeby to bylo mozliwe aby zmienic. Ale cadjunkie ma jakis skrypt typowo do renderowania prog. wiec moze tam cos jest? Niestety nie testowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w option jest save progressive render, który zapisuje Ci plik *.lxr. Jak chce wrócić do renderowania klikam load progressive render i wybieram wcześniej zapisany plik. Nie wiem za bardzo po co chcesz zmieniać na Final color, ja zawsze mam Shading, i w czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzumakishadow - dzięki bardzo , właśnie to chciałem wiedzieć. Jak leci wszytko to i final color się załapie.

 

1pudel - robie tak samo , nie wiedziałem czy ustawienie shading i final color daje taki sam efekt , teraz już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok też często mam sytuacje że nie wiem co jest ograniczeniem modo a co moją niewiedzą. Od uzumakishadowa można się sporo dowiedzieć :) szkoda jedynie, że w tym dziale tak mało się dzieje. Jak masz zaznaczone render all outputs to przy save layered image łapią się wszystkie outputy w psd'eku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności