Jump to content

Problem z odległościami


poxin

Recommended Posts

witam mam takie pytania

jeśli mam plane o wymiarze np 100x100cm i chce umiescic przeciąć go w odległości np 54cm od krawędzi to jest to możliwe? znam dokładne wymiary tego co chce modelować i nie wiem jak je wprowadzac w maxie. mam wrażenie że wszystko się na oko robi. czy zawsze musze miec jakies podklady z autocada?

drugie pytanie to czy da się zrobić linie o konkretnej długości?

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej wykonalne, przecież pracujesz na układzie współrzędnych. Przykładowo rysujesz plejna o zadanych wymiarach następnie należy mu ustawić pivot na którymś narożniku ( zakładka Hierarchy, PIvot i włączona opcja Affect PIvot Only + włączony Snap w ten sposob szybko ustawisz sobie pivot na narożniku) Teraz ustawiasz sobie plejna na początku układu współrzędnych i albo wykorzystujesz modyfikator Slice którego gizmo ustawisz zgodnie z tym jak chcesz pociąć twój obiekt, możesz równie dobrze jeśli obiekt jest jako editable mesh lub poly wybrać w nim opcję Slice plane. W przypadku gdy nie masz możliwości przestawiania obiektu do zera układu współrzędnych po prostu pracujesz na przesunięciach wektorowych w układzie współrzędnych kliknij prawym klawiszem ikonkę Select and Move otworzy ci się okienko transformacji i mrzesz na nim pracować ;)

Co do pytania drugiego to używasz spline obiekt Line w parametrach masz opcje Keyboard Entry i przez funkcje Add Point tworzysz obiekt przy pomocy wpisywania parametrów na konkretnych osiach

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy