Skocz do zawartości

Rigowanie lampy


wojtalala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post więc chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników:) Czy mógłby ktos mi powiedzieć w jaki sposób ustawić kosci i IK solvery w takim modelu. Próbowałem różnych kobinacji ale udaje mi się poprawnie zrigować jedynie zewnętrzne ramiona( od prawej) Potem albo się wszystko rozjeżdża albo cos się nie chce poruszać. Wykańcza mnie to juz psychycznie;p Jestem świeżakiem w rigowaniu dlatego proszę o pomoc i z góry dziękuję.ulAMDZ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnie drugiego posta - tak, da się. W modyfikatorze skin wejdź w edycję envelopów (edit envelopes), w obszarze Select zaznacz "vertices", i poszukaj czegoś takiego jak Weight Table - powinno być trochę niżej.

 

Jest to tablica wag, w lewym dolnym rogu zaznacz "Selected vertices", dzięki czemu będą pokazywały Ci się tylko i wyłącznie zaznaczone vertexy. Teraz zaznacz te verty niebędące zwojami, i obniż ich wagę na kości która się rozciąga do zera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, musisz sprawdzić, do jakiej kości przypisało wagę 1.0 :)

 

Nie może być vertexów bez wagi, każdy vert musi mieć wagę 1.0 - czy to 1.0 dla jednej kości, czy po 0.5 na 2 kości, suma zawsze musi być równa jeden. Jeżeli vertex ma wagę 1 dla kości A oznacza to, że kość A oddziałuje całą siłą na tego verta. Jeżeli vertex będzie miał wagę 0.5 dla kości A i 0.5 dla kości B, wtedy kości A i B oddziałują na verexa dokładnie po połowie.

 

Musisz więc przypisać wagę 1.0 dla takiej kości, która porusza się wraz z punktem zaczepienia sprężyny, ale się nie rozciąga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności