Skocz do zawartości

Szum w wąskich miejscach [3ds 2014 + Vray 3]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Antialiasing i sposoby jego dobierania do aktualnie robionych renderów to temat rzeka - to co podałem to jedno z rozwiązań. Proszę, poświęć 15 minut i spójrz na ten link:

http://docs.chaosgroup.com/pages/viewpage.action?pageId=7897184#

to dokładne wytłumaczenie na czym polega AA (antialiasing) i jakie sposoby można wybrać. Może uznasz że w Twoim przypadku jednak będzie lepszy Adaptive Subdivision lub Fixed.

W skrócie - parametry 4 i 8 wskazują Vray'owi jak dobrze (ile samplować) ma liczyć krawędzie obiektów - właśnie przy drobnych elementach na scenie to widać (u Ciebie siateczka głośnika a w architekturze np. krawędzie desek które są ułożone pod kątem 45 stopni do kamery). Im Wyżej ustawisz parametry AA, tym komp będzie miał więcej do policzenia, ale i efekt bardziej miły dla oka. Czasem robi się ustawienia dla Adaptive min.1 a max.16. Ale u mnie w wielu wypadkach i tak musiałem ten min.1 podnieść do wartości 2 albo nawet 4.

Spójrz na link który Ci wysłałem i poćwiczysz sobie na swoim modelu różne sposoby stosowania AA, w ten sposób nabierzesz wiedzy w jakim przypadku co się liczy dłużej i czy faktycznie daje radę poprawić jakość krawędzi na renderze i drobnych elementów.

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności