Skocz do zawartości

Studia magisterskie w Anglii/Szkocji


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, iż jest już podwieszony temat poświęcony studiowaniu lecz zapewne tutaj szybciej uzyskam odpowiedź tworząc nowy. Od października zaczynam ostatni trzeci rok grafiki/animacji w Polsce lecz magisterkę chciałbym zrobić sobie właśnie w Szkocji lub Anglii lecz jedyne ciekawe miejsce, które znalazłem to University of Dundee gdzie na magisterskich zainteresowała mnie Animacja i VFX : http://www.dundee.ac.uk/study/pg/animation-vfx/

W Polsce jedynym wyjściem jest chyba ASP z tego co wiem ale też z opinii moich znajomych nie wiem czy jest sens tam robić magisterkę chociaż doskonale sobie zdaję sprawę, że studia z człowieka grafika nie zrobią dlatego ciągle rozwijam się we własnym zakresie lecz mimo wszystko chciałbym zrobić magisterkę w jakimś sensownym miejscu. Chciałbym podkreślić, iż rozwijam się w kierunku VFX i chciałbym pogłębiać swoją wiedzę w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszystkie udzielone mi rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic ci nie polecę, ale na pewno odradzę ASP. VFX charakteryzuje młodość, ciągłe zmiany, rozwój.

ASP to starzy profesorowie, często oderwani od realiów aktualnego biznesu / produkcji.

 

P.s. Szkocja jest fajnym miejscem do życia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem w UK bachelor i master. Pytaj o co chcesz :-)

 

 

Dlaczego?

VFX charakteryzuje młodość, ciągłe zmiany, rozwój.

ASP to starzy profesorowie, często oderwani od realiów aktualnego biznesu / produkcji.

 

Licencjat na Univeristy of Derby - BA (Hons) Computer Games Modelling and Animation

Master na University of Teesside - MA Digital Character Animation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem w UK bachelor i master. Pytaj o co chcesz :-)

 

 

Najbardziej sensowny wydaje mi się być Bournemouth University lub Dundee z tego co szukałem przez ostatni czas więc może wiesz coś więcej na ten temat lub znasz osoby, które robiły tam magisterkę/licencjat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BU był moim drugim typem po Teesside Uni. Więc to zdecydowanie polecam! :-)

Nie pamiętam czemu, ale wiem, że tam mi wszystko grało.

Wybrałem Teesside ze względu na niższe czesne.

 

Wybacz za późną odpowiedź, urlop :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo sie ciesze, ze wybralem ASP. Bardzo mi pomogla ta szkola w zawodzie lecz nie bezposrednio.

Samo ASP nie przygotuje Cie do pracy ale rozwinie twoj zmysl artystyczny ktory jest bardzo istotny w zawodzie VFX.

 

W Kanadzie jest np VFS (Vancouver Film school), jedna z najlepszych ale tez ktora kosztuje koszmarne pieniadze. Nie sadze by ktokolwiek kto ukonczy ta szkola mogl zarobic przez kolejne 5 lat wystarczajaco by mu sie to oplacilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności