Skocz do zawartości

Najlepsza dystrybucja Linuxa


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu rozglądam się za najlepszą dla mnie i VFX dystrybucją linuxa. Obecnie jestem najbardziej przekonany do Ubuntu i RedHat lecz nie wiem czy to słuszne wybory? Korzystam głównie z Houdiniego oraz czasami Autodeskowych narzędzi + Realflow. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Od pewnego czasu rozglądam się za najlepszą dla mnie i VFX dystrybucją linuxa. Obecnie jestem najbardziej przekonany do Ubuntu i RedHat lecz nie wiem czy to słuszne wybory? Korzystam głównie z Houdiniego oraz czasami Autodeskowych narzędzi + Realflow. Możecie coś polecić?

 

 

Standard to CentOS

 

edit:

http://www.vfxplatform.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza. Jesli chodzi ci o jakiś konkretny program - wybór najczęsciej daje jego producent pisząc jakie dystrybucje wspiera.

 

Ubuntu bęz wątpienia ma największą społeczność i chyba najłatwiej o rozwiązanie ewentualnych problemów tej dystrybucji (elementaryos faktycznie to tez fork ubuntu - zdaje sie, ze korzystalo z ich repozytoriow).

 

Ubuntu jest w wielu przypadkach bezpieczne bo kilka duzy firm oficjalnie wspiera ten system - m.in. Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam najbardziej CentOS oraz RedHat gdyż niestety na Ubuntu nie ma z tego co widziałem kilku programów, z których korzystam. Na plus CentOS jest to iż jest darmowy w przeciwieństwie do RHat chociaż przez to dostaje nieco później wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności