Skocz do zawartości

Rozliczanie się z zarobków na Turbosquid.


Sensej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z rozliczaniem się z zarobków z Turbosquid.

 

Pierwsze pytanie to co wybrać w tabelce "Tax information". Mieszkam w Polsce więc oczywiście wybieram Non-US Resident.

Dalej wybrać bez dokumentacji czy z?. W podstawowej dokumentacji widzę, że trzeba wypełnić dokument W8 BEN. Czy do jego wypełnienia trzeba posiadać np. numer NIP lub REGON czy wpisuje tylko moje dane jak imie, nazwisko,adres i to wszystko? Nie mam założonej działalności gospodarczej.

 

Jak później się z tego rozliczać? Co miesiąc czy raz w roku? W Polsce rozliczam się z dochodu: np. sprzedaje dwa modele za łączną sumę 14 $, potem TS bierze od tego prowizję 60% więc zostaje 5,6 $ ,a potem pobierają jeszcze podatek do US 30%. i zostaję 3,92 $. Mam się rozliczać z dochodu po odjęciu wszystkich podatków i prowizji czyli z sumy 3.92 $?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak wybierzesz bez dokumentacji turbosquid pobiera 30% podatek, ktory pokrywa podatek od dochodu. W polsce wynosi on jakos 19% albo 18% i jest pomniejszany o koszt uzyskania. Nie musisz sie z tego rozliczac, bo zostanie odprowadzony za Ciebie. To znaczy musisz sie rozliczyc ale podatek zostal zaplacony, tylko firmy zagraniczne nie musza przesylac pitow. Jak wypelnisz BENa to bedzie ci zjadac mniej niz 30% procent adekwatnie do polskich stawek.

Warto sobie zalatwic ńumer identyfikacji podatkowej. W us bo dziala tam sporo portali. Co do regonu i nipu - wypelniasz rubryki i z tego co pamietam nie ma tam regonu, a nip ma kazdy podatnik wiec pewnie tak.

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności