Skocz do zawartości

Problem z przyciąganiem


jaroxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, nad którym zastanawiam się już od dawna. Często w tutorialach pokazane jest (jak w tym przypadku na zdjęciu) autor przyciąga wszystkie zaznaczone krawędzie (z tych poniżej) na wysokość wierzchołka wskazanego zielonym krzyzykiem. Gdy ja tak próbuje zrobić to krawędzie mi sie przyciągają do tego wierzchołka a nie na jego wysokość. Podobnie w drugim przykładzie autor wyrównuje narożny wierzchołek względem tego poniżej. U mnie od razu by połączyło te wierzchołki. Jeszcze na dodatek pojawia się zielone kółko w środku osi tranformacji, którego u mnie nawet nie ma. Czy może mi ktoś pomóc o co w tym chodzi?

Edytowane przez jaroxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak chcesz przyciągnąć do wierzchołka to musisz zaznaczyć w opcjach snapa "Vertex". Wtedy będzie przyciągał Ci do wierzchołków. Tak jak na tym obrazku.

General_Tip3.jpg

Zaznaczasz vertexy i przeciągasz tylko po jednej osi, w między czasie najeżdżasz (cały czas trzymasz lewy przycisk myszki) na ten vertex na którego wysokość chcesz przesunąć te zaznaczone. :D Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie tak jak mówisz, tylko problem polega na tym, że po wciśnięciu Snaps Toggle nie mogę przesuwać tylko po jednej osi, próbując najechać na ten vertex przesuwa mi się wszystko i przyciąga lewe krawędzie tj. na załączonym zrzucie. Podobnie w 2 przypadku przykładowo próbowałem lewy górny wierzchołek przeciągnąć wzdłuż osi x wyrównując go z lewym dolnym tworząc prostokąt, tylko ten wierzchołek podąża wraz z kursorem na dół i nie moge go przesuwać tylko wzdłuż osi x po wciśnięciu Snaps Toggle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności