Skocz do zawartości

Laptop: do 5000 PLN


notka3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich serdecznie :)

Jestem nowym użytkownikiem forum, na które trafiłam przypadkowo podczas poszukiwania informacji związanych z laptopem dla architekta.

Rozpoczynam swoją przygodę jako młody architekt wnętrz. Jako pierwszy komputer potrzebuję by był to (niestety) laptop, do kwoty około 5.000PLN, np. Asus (lubię), a pracować będę tylko na 3DsMaxie (+rendery).

Niestety nie jestem na tyle zorientowana w specyfikacjach sprzętowych, by móc stwierdzić czy dany laptop się nadaje, bądź nie.

Nie da się ukryć, że na forum przebywają specjaliści/wyjadacze, dlatego jeśli ktoś miałby chwilkę, to bardzo proszę o krótką ocenę, czy warto pokusić się np. na ten model:

 

http://www.x-kom.pl/p/232765-notebook-laptop-156-asus-n551jw-cn097h-i7-4720hq-8gb-750-dvd-rw-win8-gtx960.html

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zakładam że wszelkie render farmy raczej nie będą używane, a będziesz renderować tam. Sam ci nie pomogę w doborze sprzętu, zapewne odezwie się ktoś bardziej do tego kompetentny. Ale jak mogę tylko zwrócić uwagę że aktualnie nie warto podchodzić do 3ds maxa i vraya bez większej ilości pamięci Ram oraz dysku SSD, to robi naprawdę wielką różnicę w pracy. Zwłaszcza że w momencie postprodukcji Photoshop czy inny program jednak też jest pamięciożerny, i będziesz potrzebować dodatkowej mocy, aby nie robić przestojów w pracy ;)

 

Serdecznie Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyno! Nie opłaca sie tego Asusa, polecam gorąco ten poniższy!!! Nowszej generacji i szybszy procesor, 4 razy wiecej RAM(32GB) ! 2x wiecej pamięci karty graficznej(4GB), znacznie jaśniejszy ekran IPS FullHD, Dysk 256GB SSD M.2!!, + 1000GB HDD (wbudowany, nie zewnętrzny), Jeden z najlepszych systemów audio na świecie w laptopie z cudnym dzwiekiem + wbudowany mocny subwoofer, 2 stopniowa podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, piękny wygląd. NAPRAWDE OPŁACA SIĘ DOPŁACIĆ te 189zł do tych 5000tyś i wziąć ten model :)

 

http://www.x-kom.pl/p/284025-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i7-6700hq-32gb-2561000-win10-gtx960m-fhd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę różnicy ale na tel niewiele widać na stronie xkomu. Wiec możliwe, że dobrze się sprzedaje wiec podnieśli cenę ;) targuj sie :)

Generalnie to jesli lenovo się nie przegrzewaniu to powinno być wydajniejsze od Asusa. Czy lepsze ciężko powiedzieć poszukaj recenzji w necie np na http://www.notebookcheck.net. jeśli planujesz robić na nim coś skomplikowanego co będzie renderowało się dłużej niż kilkanaście minut to wszelkie info o przegrzewaniu i throttlingu należy brać bardzo serio. To laptopy konsumenckie wiec ich żywotność pewnie i tak jest wyliczona na czas trwania gwarancji (może troszkę przesadzam ale naprawdę tylko troszke). Są jeszcze linie biznesowe jak lenovo thinkpad (poza tymi to jeszcze dell i hp robi biznesowk)i ale to inne pieniądze chyba że bierzesz pod uwagę second handy.

Ale przede wszyskim. Lenovo to 17 calowy komputer a asus to 15. Jesli planujesz jeździć z tym gdzieś to upewnij się, że wiesz na co się piszesz ;) paradoksalnie może lepiej stacjonarka + 13calowy laptop albo nawet tablet :) napisz jak planujesz pracować to łatwiej będzie coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Asusa z linka z pierwszego posta zrezygnowałam.

Rozważam teraz powyższe Lenovo. Fakt 17" to dużo, a pracować będę w 3 miejscowościach, ponieważ tak też pomieszkuję ;-) więc trochę się przemieszczać będę ..

Mimo, że cena na stronie widnieje większa, to zaproponowali mi upust o bagatela 100zł ;-)

Myślę, że początki mojej działalności to nie będą rendery dłuższe niż 1-2 godz./szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz jeździć z tym laptopem do klienta albo, jeszcze gorzej, na budowę to 17 jest jeszcze do wytrzymania (o ile między tymi 3 miejscami jedziesz samochodem i nie jesteś drobną kruszyną :)) poszukaj tego komputera w innych sklepach może gdzieś indziej będzie taniej niż na xkom. Spróbuj znaleźć go w jakimś stacjonarnym sklepie w twoim mieście zobacz czy odpowiada Ci klawiatura, monitor, jak duży jest zasilacz itd. Generalnie do takiego obadania w sklepie nie musisz szukać komputera z dokładnie takim samymi bebechami. W sensie może mieć inny procesor kartę gaficzna inna ilość pamięci itd byle to był ten sam model to z zewnątrz będzie wyglądał tak samo. No i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 17. ja mieszkam w polsce i we włoszech latam, dość często. samolotem. oraz też jak jestem we włoszech to latam po klientach i róznych miejscach z lapkiem. przez pierwsze 2 lata latałem z 15 calowym laptopem i boże jaka to była głupota i męczarnia pracować na tym następne 2 lata przerzuciłem się na 17 cali. i komfort pracy zwiększył się niesamowicie. a jeśli chodzi o transport to yyyy prawdę mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy.. lapek mieści się do tej samej teczki oraz plecaka jakiego używałem przy 15 calowym. W samolocie też bez różnic. Co więcej laptop 17 calowy dużo lepiej leży na swojego rodzajach powierzchnach typu kolana i tym podobne nierówne sprawy. niż 15 calowy. Z 15 calowym zawsze był problem a to się zsuwał z którejś ze stron i zatykało porty/wentylacje etc. Obecnie planuje przesiadkę na 18 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności