Jump to content
bambosz

Przeglądarka zdjęć WWW - generowanie miniatur i link "pobierz"

Recommended Posts

Witam,

 

czy ktoś z was zna może jakiś w miarę sprawny sposób na stworzenie galerii zdjęć z buttonem "pobierz" ?

 

Chodzi o wygenerowanie galerii zdjęć ze zdjęć w folderach i podfolderach ale z opcją wyświetlenia miniatury oraz linku do oryginalnego pliku (zdjęcia do druku 30 MB+).

 

Jest coś takiego ?

Może być na jakimś wordpressie (z tym że tu z tego co widzę są raczej same typowe galerie) :/

Coś ze stajni adobe jest w stanie wypluć coś takiego ?

Galerie z bridge'a też są we flashu ale nie widzę opcji dodania przycisku :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak duze W:H sa pliki ale php ma mozliwosc przesiania tego i wygenerowania podlagu. Ale musialbys sobie jakegos phpowca ogarnac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy od tego jak i kiedy chcesz te podglądy (miniaturki) generować. Wydaje mi się, że najlepiej by było, gdybyś podczas wrzucania zdjęć na serwer poprzez CMS-a (jeśli jakiegoś masz podpiętego pod stronę) dodawał do osobnego folderu pomniejszone wersje oryginałów. Dla zdjęć, które masz już wrzucone musiałbyś ręcznie utworzyć miniaturki. Tyle teorii.

 

W praktyce musiałbyś napisać czy strona działa pod jakimś systemem zarządzania treścią, czy po prostu pod czystym PHP-em albo jakimś frameworku, czy też masz statyczną stronę.

 

Jeśli to Wordpress to możesz spróbować pokombinować z funkcją image_downsize albo utworzyć sobie Custom Post Type "CustomPhoto" (albo jak tam chcesz nazwać) i dodać do niego dwa pola - link do oryginału i miniaturkę. Potem w warstwie front-endowej wybierasz jakąś galerię np. na jQuery i w pętli po CustomPhotos (które utworzyłeś jako osobny plugin albo zadeklarowałeś w pliku functions.php) wyświetlasz poszczególne miniaturki oraz przyciski z linkiem prowadzącym do wpisanych przez Ciebie odnośników do oryginałów (jak dodasz do anchora atrybut download to wymusisz ściąganie po stronie użytkownika).

 

Tyle, że powyższe to może być trochę wymyślanie koła od nowa (chociaż miałbyś ten plus, że mógłbyś sobie dodawać później jakieś dodatkowe pola jak np. licencja albo współrzędne i podpiąć GoogleMaps - nie wiem po co, ale mógłbyś ;P) i jak dobrze poszukasz to być może znajdziesz jakieś 5. minutowe rozwiązanie. ;)

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już ogarnięte. Bridge jest w stanie wypluć galerię w HTML, generuje miniatury i "duże" obrazy. Wystarczy je podmienić w odpowiednim miejscu na oryginały w dużej rozdzielczości ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy