Skocz do zawartości

Jak tworzyc modele róznych uządzeń typu samchód, samolot itp.


HellScythe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie, ale bardziej precyzując co robić kiedy materiały sa dość ograniczone na których mogę się wzorować.

Tworze model pociągu i pojawiają się problemy, zwłaszcza przy wózkach ponieważ jest tam dużo część których z zewnątrz nie da się zobaczyć. Materiały z sieci tez mi zbyt wiele nie dają. Nawet jeśli uda mi się dokopać do nazwy konkretnych część to nie zawsze idzie cokolwiek znaleźć.

Co się w takim przypadku robi? improwizuje? Zwłaszcza kiedy chcemy bardzo wierny model

chce zrobić coś bardziej szczegółowego jak tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Pisałem ale się nie odezwał, dlatego napisałem tutaj. Co maszyna to będzie pewnie różna ścieżka zdobywania materiałów. Jak powiedziałem robię pociąg, dokładnie newag impuls. Jak jeszcze kabina i wnętrze niema problemów to z wózkami już się zaczynają problemy, ponieważ bardzo mało referencji jestem w stanie zdobyć. Dokładniej chodzi mi o to, czy jesli np. zawodowiec staje przed takim problemem, robi jakiś model do filmu, gry, czy wizualizacji, i staje przed problemem że niema tych materiałów, to jak se w tedy radzi? Kombinuje i dorabia na czuja co nie widzi.

Animacje w których pokazana jest np. praca całego silnika, to juz musieli raczej mieć szczegółowe schematy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się improwizuję, wzorując na podobnych rzeczach. Jak jest możliwość to bierze się aparat i idzie obfotografować obiekt. Przy starych samolotach warto się zakręcić w środowisku modelarzy (nie wirtualnych). W przypadku obecnie produkowanych rzeczy można napisać do producenta o udostępnienie materiałów, rzadko odpowiadają ale mi np. citroen przysłał wysokiej rozdzielczości blueprinty jednego z ich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

newag ma całość w cadzie, ale absolutnie nie może to wyjść poza firmę, za wyjątkiem jakiś promocyjnych materiałów robionych przez zewnętrzne agencje lub kooperantów. Napisz do newaga o zdjęcia, atakuj różne osoby bo raczej będą Cię spławiać, oblukaj fora gdzie pisze się o transporcie kolejowym itd.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=132566159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności