Jump to content

Recommended Posts

Siema wszystkim

 

Profil istnieje od kilku lub nawet kilkunastu lat, teczki? Hmmmmmmmm były ale sie gdzieś zagubiły. Więc czas wrucić na stare śmiecie i dać się zlinczowac, zjechac, obsmarować, zmasakrować, przez najlepszych polskich artystów, chociaż to w sumie bardziej bym wolał konstruktywną krytykę. Przez ostatnie kilka lat robiłem różnego rodzaju illustracje czy też koncepty dla mniejszy czy też większych firm do karcianek, okładki książkowe, koncepty do gier i tym chciałbym się podzielić z wami żeby ulepszyć warsztat, a teraz do konktretów dlaczego znowu tutaj? Bo potrzebuję pomocy.

 

Od prawie półtora roku nie robię w sumie nic... bo postanowiłem rzucić robotę i pojechać w świat, początkowo moim planem było żeby go okrążyć do okoła wrucić do domu zaaplikować do jakiegoś rodzimego studia i tam też pracować, nie udało się! Zostałem na stałe w Malezji, serce nie sługa, obecnie tutaj mieszkam i zamierzam pozostać na stałe. Staram się również nadrobić trochę ten stracony czas i przygotować fajne portfolio, żebym mógł zaaplikować na pozycję 2D artist w Stremaline Studio tutaj w Kuala Lumpur i nie spalić się ze wstydu poza tym portfolio musi być dobre żeby to studio załatwiło mi wize bo nie mam żadnego kierunkowego wykształcenia wszystkiego nauczyłem się sam, więc potrzebuję trochę pomocy w nakierowaniu mnie na te elementy które ewidentnie kuleją w moich pracach, na których powinienem bardziej skupić moją uwagę. Wybrałem te prace które według mnie reprezentują mój aktualny poziom i wiedzę jaką posiadam, wszystkie są namalowane w okresie ostatnich dwuch trzech lat, miłego osądzania ;)

 

Uważam że jest to jedena z lepszych illustracji jakie zrobiłem.

 

jarek-madyda-angel-of-war.jpg?1502360374

Illustraje do karcianek ?!

jarek-madyda-thabbashite-offertoryerist.jpg?1502362510

 

jarek-madyda-moonga-queen-s-military-adviser-by-daejm-d5wxz7i.jpg?1475480115

 

jarek-madyda-guardian-of-the-light.jpg?1502360612

 

jarek-madyda-pluck-seraphim.jpg?1502436058

 

Okładki:

 

jarek-madyda-astral-witch.jpg?1502371170

 

jarek-madyda-goddes-of-destruction-1.jpg?1502360478

 

Tradycyjne ołówke, tusz, akwarele itp.

 

jarek-madyda-mg-6970.jpg?1484390583

 

jarek-madyda-mg-6977.jpg?1484390483

 

jarek-madyda-mucha-the-moon-by-jarekmadyda-d6p3mex.jpg?1475483510

 

Inne

 

jarek-madyda-assassin-female.jpg?1502371093

 

jarek-madyda-rebel.jpg?1502088323

 

jarek-madyda-hunting-by-daejm-d4uw7x6.jpg?1475480952

_________________________________________________________________________________________________

 

groups.gif Social media jeżeli ktoś jest zainteresowany...

 

plusfav.gif http://www.artstation.com/artist/jarekmadyda/

facebook.gif http://www.facebook.com/jarek.madyda.illustration/

dalogo1.gif http://jarekmadyda.deviantart.com/gallery/

Edited by DaeJM88
Link to comment
Share on other sites

Witamy :D

 

To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy to forma twarzy - szczególnie już na trzeciej grafice. Zgaduję, że celujesz bardziej w realizm. Męskie twarze (kobiece są bardziej subtelne i gładkie) cechują się kanciastością i zwykle większymi kontrastami, wypukłościami formy - na przykład w miejscu gdzie czoło przechodzi w łuki brwiowe, czy załamuje się zmieniając w nos. Chodzi mi o to, że pod względem formy z męskiej twarzy wycisnąć można całkiem sporo. W Twoich pracach widzę, że są płaskie, a i cieniowanie nie najlepiej wydobywa ten "efekt 3d". To co Ci polecam to poćwiczenie formy twarzy, na przykład na podstawie główek asaro : http://www.enliighten.com/guts/reference/asaro_head_ref.jpg

Twarz to jedna z najbardziej złożonych form do narysowania. O ironio, zle zrobiona twarz może zniszczyć najlepszą pracę (ludzie pierwsze co robią, to patrzą na twarz - mamy to zakodowane ewolucyjnie) - więc warto o to zadbać! :)

Zadbaj też o walor. W pierwszej okładce jaką zaprezentowałeś kontrast zdecydowanie jest za wysoki. Dodatkowo, jeśli coś idzie do druku polecam odrobine rozjaśnić prace (z doświadczenia wiem, że wychodzą ciemniejsze). Każda praca wydaje mi się jakaś "przewalorowana" - za szybko skaczesz od jasnego waloru do ciemnego, co nie pomaga w wybiciu formy.

 

Czekamy na kolejną wrzutę :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady, jeszcze ich nie zdążyłem wdrożyć w tej pracy, ale w kolejnych na pewno. Jest to jedna ze starych prac którą postanowilem ulepszyć, orygnialna wersja powstał kilka lat temu i wolałbym jej nie pokazywać.

 

jarek-madyda-dex-venice.jpg?1503482077

 

 

 

:groups: Social media jeżeli ktoś jest zainteresowany...

 

:+fav: http://www.artstation.com/artist/jarekmadyda/

:facebook: http://www.facebook.com/jarek.madyda.illustration/

:dalogo: http://jarekmadyda.deviantart.com/gallery/

Link to comment
Share on other sites

Siema chciałbym się podzielic kilkoma ostatnimi pracami, liczę na jakąś krytykę i porady na przyszłość. Pierwszy zacząłem na iPadzie w Procreate, ogólnie jestem antyApple ale to jest jedyny sprzęt w sensownej cenie który daje taki komfort i wolność pracy w digitalu.

 

 

 

 

jarek-madyda-lust-death.jpg?1511859173

 

 

jarek-madyda-great-spirit.jpg?1510209399

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy