Skocz do zawartości

magdzik

Members
  • Liczba zawartości

    129
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez magdzik

  1. Tak, z 35mm f2 pracowałby razem kiepski tamron 18-200, z kolei przy tamronie 17-50 f2.8 dokupiłbym drugiego 55-200 f.4-5.6.

    Pierwszy zestaw na pewno nieco tańszy, drugi wydaje mi się, że bardziej uniwersalny względem jakości. Tu i tu miałbym praktycznie pełny zakres. Tak czy siak chciałbym mieć jakiś jeden 'lepszy' obiektyw więc skoro mówisz, że 35mm w porównaniu z 17-50mm wypadnie lepiej (kosztem wartości tych obiektywów dodatkowych) będę znowu mocno się zastanawiał :)

  2. Dzięki za podzielenie się doświadczeniem :) Hm, cały czas mnie ciągnie jednak do tego canonka 35mm, może dlatego, że chciałbym mieć jakąś stałke :D

    Jeśli kupie Tamrona, dodatkowo będę chciał się wyposażyć w coś z zakresu 55-200, a jeśli padnie na Canona to zapewne dokupie uniwersalną 18-200. Który zestaw według Ciebie byłby 'lepszy'?

     

    A jak to jest ze szkłami m42, podłączone do cyfrówek dają zbliżone efekty do tych nowocześniejszych obiektywów?

  3. Wybór padnie na pewno na canona 35 f/2 lub tamrona 17-50 f/2.8. W pierwszym zyskuję lepsze światło, w drugim większy zakres ogniskowej. Muszę przemyśleć co w tym momencie będzie dla mnie bardziej użyteczne :)

     

    Dunuś: a masz może na oku jakiegoś zaufanego sprzedawcę? :D

  4. Cpt.Obvious: wielkie dzięki za uwagę o cropie! :) w takim razie będę skłaniał się do 35mm i póki co, z racji na ceny kształtujące się w okolicach 1000zł zakupie jeden obiektyw, wstępnie znalazłem takie modele:

    Canon 35mm f/2.0

    Samyang 35mm f/1.4

    lub

    Tamron 17-50mm f/2.8

    Sigma 18-50mm f/2.8

    Sigma 17-70mm f/2.8-4.5

     

    Najbardziej kusi mnie powyższy canon lub tamron, co sądzicie?

     

    Lucek: a jaką alternatywę m42 mógłbyś polecić? :)

  5. Dunuś: trudno mi powiedzieć, nie mam jasno sprecyzowanych celów póki co - a więc wszystko :)

     

    bartolomeo: różnica cenowa między nimi jest dość spora, raczej nie stać mnie na światełko 1.4...

     

    Lucek: trochę się jeszcze gubię i mam problemy ze znalezieniem czegoś sensownego w tym zakresie, możesz coś konkretnego polecić?

  6. Witam,

     

    kupiłem pierwszą lustrzankę Canon 600D, w równej mierze ma służyć zarówno do filmowania jak i fotografowania. Teraz staję przed wyborem obiektywów, skompletowałem sobie dwa zestawy:

     

    1. Standardowy kit Canon 18-55mm f/3.5-5.6 klik

    2. Stałoogniskowy Canon 50mm f/1.8 klik

    3. Zoom Tamron 55-200mm f/4-5.6 klik

     

    LUB

     

    1. Stałka 50mm jak powyżej

    2. Uniwersalny Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 klik

     

    Wszystkie powyższe obiektywy są stosunkowo tanie i takich na początek też szukam. Pierwszy zestaw wydaje mi się lepszy, drugi z kolei praktyczniejszy. Co o tym sądzicie? Jakieś uwagi co do poszczególnych szkieł? Ewentualnie jakich wymian mógłbym dokonać?

     

    Pozdrawiam.

     

    edit: A może wziąć tylko jeden obiektyw: Canon 18-135mm f/3.5-5.6 IS klik ?

  7. W jaki sposób mogę przypisać tę samą teksturę dla kilku facesów różnych obiektów? Nie chce by na każdym się powtarzała, ale by zachowała 'ciągłośc'. Dodam, że obiekty są na jednej płaszczyźnie po czym zmieniają swoje położenie więc chciałbym osiągnąć efekt taki, że każdy obiekt zabiera swoją część tekstury.

     

    Pozdro.

     

    edit: sposób inny niż pocięcie tej tekstury ; )

  8. Bardzo ciekawy wątek.

     

    "Anyway, jest więcej niż pewne, że umiejętność* co najmniej skryptowania bardzo pomaga w tym zawodzie..."

     

    To mnie zaskoczyłeś. Możesz podać jakieś przykłady w których napisanie sobie skryptu ułatwi lub w ogóle pozwoli zrealizować daną część pracy nad efektem?

    Napisałeś 'co najmniej' - więc Twoim zdaniem najlepiej przy tym być jeszcze sprawnym programistą? Nie ma w tym ironii, po prostu pytam bo sam chciałbym zajmować się FX'ami (może nie tyle samymi cząsteczkami czy symulacjami, ale ogólnie efektami specjalnymi) i ostatnio zastanawiałem się nad przydatnością nauki Pythona ponieważ pracuję w Maya.

     

    Pozdrawiam.

  9. Ja jako zwykły odbiorca reklamy, może trochę starszy niż docelowy target, nie znający się na animacji podejrzewam, że większa ilość framesów pośrednich lub ich mniejsza ilość nie zrobiła by żadnej różnicy w odbiorze animacji przeze mnie. Uważam, że to czepianie dla samego czepiania...

     

    Chętnie zobaczę making offa.

     

    Pozdrawiam.

  10. Hej,

     

    mam materiał filmowy (10 sekund, z czego połowa jest w miarę statyczna a pozostałe 5s to lekka płynna jazda kamery w lewą stronę) w którym muszę zasłonić pewien napis na budynku, wszystko standardowo - robię 'maske' z kolorem w PSie, wrzucam do aftera, trackuje bez problemu... wydawało by się, że wszystko gra, ale po odtworzeniu strakowany obiekt strasznie "drży" - nie wiem co może być tego powodem bo punkt zaczepienia trackera jest na pewno nieruchomy, kamera też się nie chwieje bo nie jest to ujęcie z ręki. Próbowałem oczywiście zaczepiać o rózne punkty jednak za każdym razem efekt jest ten sam. Może ktoś z was spotkał się z takim dziwnym problemem? Jak mogę ustabilizować ten obiekt?

    Niestety ujęcia zaprezentować nie mogę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności