Jump to content

Patryk15

Members
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Patryk15's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Jak zwykle wszystko działa ;) Tylko co ze szklanym dachem takim jak na zdjęciu ? Wydaje mi się że jest lekko zabarwiony na niebiesko. Renderowanie odpada bo to jest model do gry. Jest jakiś sposób aby to szkło wyglądało bardziej realistycznie ?
 2. Dziękuje za odpowiedź. Żeby nie zaśmiecać forum zapytam jeszcze tutaj: Jak wykonać zadaszenie podobne do tego ? http://img228.imageshack.us/img228/661/stadplanszain9.jpg Ja zrobiłem tak: po otrzymaniu odpowiedniego kształtu zmniejszyłem widoczność plane'a i dałem jasnoniebieski kolor jednak nie wygląda to tak jakbym chciał. Pominąłem również te "kreski" bo nie wiem jak je zrobić (na pewno łatwo :) ).
 3. Mm problem (a być może tylko pytanie). Co oznaczają widoczne pofalowania ? http://img692.imageshack.us/img692/7781/wavesc.png Może to później w jakiś sposób przeszkadzać ? Kształt był robiony sweepem jednak wcześniej tego nie było. Wiem że, czasami robi się tak od Quickslice ale tym razem nie mam tam żadnych zbędnych linii, jedynie te które tworzą kształt.
 4. Robię spline w kształcie tego elementu który mam wyciąć. Nakładam na wierzch modelu. Zaznaczam model i daje ShapeMerge -> Pick Object wybieram linię. Pojawia mi się linia ale przerywana w niektórych miejscach. Dlaczego tak jest ? Czy to jest spowodowane tym że, próbuje wyciąć kształt na nieregularnej powierzchni (na schodach) ? Jeśli tak to jest jakaś alternatywa ? A jeszcze tak z ciekawości jest jakiś sposób na szybkie rozmieszczenie krzesełek ? Chodzi o te narożniki bo trudno je równo rozmieścić.
 5. Jednak miałeś rację Tores, pojedynczo lepiej choć nie wiem czy mój komputer 60,000 krzesełek przetrzyma :) Teraz inna sprawa na co wielokrotnie się już natykałem. Jest jakiś sposób aby dzielić (quickslice) poly w krzywych beziera (zaokrąglone) zamiast prostej linii ? Sprawa wygląda tak: jedna trybuna boczna jest nieco niższa od pozostałych trzech. Chce uciąć coś na kształt tej czerwonej linii aby to ładnie wyrównać. Element oznaczony na czerwono ma zostać usunięty. Nie wiem co bym poradził bez tego forum, wielkie dzięki każdemu udzielającemu się w tym wątku.
 6. Jeden sektor krzesełek http://imageshack.us/m/850/479/rectangle.png a do tego dochodzą schody po obu stronach. W sumie na tym prostym boku powinno być takich 7 + 8 rzędów schodów. A jak zrobić z tego rectangle ? Quickslice ? Jeżeli tak to jak usuwać te poprzednie boki bo gdy je zaznaczam ring i potem remove to zostaje mi jedna linia ale gdy daje quickslice to się robią rożne zniekształcenia.
 7. Wielkie dzięki Można powiedzieć że problem zażegnany tyle że od razu pojawił się kolejny. Utworzyłem kształt na nowo, 2 zaokrąglone spliny jeden na górze drugi na dole, connect na obu liniach i potem bridge. (tak wiem, dało radę szybciej ;) ) Efekt poniżej: Tylko teraz problem, jak "wyprostować" te edge lines żeby nałożyć prostokątną teksturę ? Głupio mi trochę zadawać tak banalne pytania no ale to też pewna forma nauki, następnym razem będę już wiedział.
 8. Ale czy to wtedy będzie równe ? Może jakieś inne pomysły ? Wzoruje się na modelu w sketch up no ale tam się inaczej robi te boki, w sumie też nie wiem jak.
 9. Czy jest jakiś prosty sposób na zrobienie łuku w kształcie tej czerwonej kreski na zdjęciu ? Ważne aby było równo ponieważ ten element ma połączyć dwie trybuny ze sobą.
 10. Czy jest jakaś możliwość zmiany ustawień w 3D Maxie, nie wiem np rozdzielczości, jakości itp na czas pracy w programie ? Mam dość słaby komputer i po większej ilości elementów program przestaje chodzić płynnie.
 11. Potrzebuje takiego krzesełka http://stadiony.net/buildings/pol/stadion_arki_gdynia/stadion_arki_gdynia103.jpg Nie musi być takie samo ale podobne. Czy istnieje jakiś tutorial który mógłby mi pomóc w wykonaniu takiego modelu ? Szukałem w internecie ale znajduje tylko płatne.
 12. Ludzie nie wiem co bym bez was zrobił ;) Wielkie dzięki. Temat do usunięcia.
 13. A gdzie znajdę to Flip ? Znalazłem jedynie w Symmetry Modifier ale to ma chyba inne zastosowanie...
 14. A i jeszcze jedno proste pytanie. Mam ustawione 2-faced na schodach tylko że niestety zrobiłem je odwrotnie (na lewą stronę) i przy renderze ich nie widać, widać tylko tył który jest zrobiony w dobrą stronę. Da się to jakoś naprawić czy musze nowe zrobić ?
 15. No i o to mi chodziło. Dynamico, znałem juz metodę ze Sweepem tylko że ciągle robiłem coś nie tak, m.in próbowałem użyć poly zamiast splinów ;) Wielkie dzięki każdemu za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy