Jump to content

Pofalowania na ścianie


Patryk15

Recommended Posts

Mm problem (a być może tylko pytanie). Co oznaczają widoczne pofalowania ?

http://img692.imageshack.us/img692/7781/wavesc.png

Może to później w jakiś sposób przeszkadzać ?

Kształt był robiony sweepem jednak wcześniej tego nie było. Wiem że, czasami robi się tak od Quickslice ale tym razem nie mam tam żadnych zbędnych linii, jedynie te które tworzą kształt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuje za odpowiedź. Żeby nie zaśmiecać forum zapytam jeszcze tutaj: Jak wykonać zadaszenie podobne do tego ? http://img228.imageshack.us/img228/661/stadplanszain9.jpg

Ja zrobiłem tak: po otrzymaniu odpowiedniego kształtu zmniejszyłem widoczność plane'a i dałem jasnoniebieski kolor jednak nie wygląda to tak jakbym chciał. Pominąłem również te "kreski" bo nie wiem jak je zrobić (na pewno łatwo :) ).

Link to comment
Share on other sites

Narysuj jedną ćwiartkę obwodu wewnętrznego z linii. Skopiuj ja na pozostałe ćwiartki mirrorem który jest w pozycji Spline. Możesz też jak się da użyć rectangle bo widzę że są tam proste linie boczne i przyjąć odpowiedni promień na rogach a później konwertujesz do editable spline.

Jak jesteś w Editable Spline wybierasz Spline i zaznaczasz obwód wewnętrzny.

Po tym używasz Outline i robisz z tego obwód zewnętrzny. Tutaj może być tak, że musisz skorygować jeden zewnętrzny narożnik i skopiować go w pozostałe. Pamiętaj tylko żeby nie dodawać więcej vertexów.

Teraz modyfikator extrude ale nie zamykaj dna ani góry.

Konwertujesz do editable poly.

Tutaj wybierasz border i zaznaczasz górne obwódki zewnętrzną i wewnętrzną.

Łączysz je za pomocą Bridge. To samo robisz z dolnymi obwódkami.

Masz już dach podzielony na paski. Jak chcesz je zagęścić na odcinkach prostych to zaznaczasz te odcinki i robisz na nich connect podając ile potrzebujesz pasków.

Teraz podnosisz część wewnętrzną aby dopasować dach do konstrukcji czyli jego spadek.

Paski zrobisz wybierając teraz na tym modelu linie górnej powierzchni poprzez zaznaczenie jednej i zastosowanie ringu przy selekcji. Tworzysz linie z nich poprzez Create Shapes From Selection. Nadajesz im odpowiedni kształt Sweepem. I to tyle. Kilka minut roboty.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jednak miałbyś robić szczeliny między szybami to zaznaczasz wszystkie poprzeczne linie czyli ring i loop a następnie chamfer ale z zaznaczoną opcją open. Wybierasz po tym Border, zaznaczasz wszystkie otwarte obwódki czyli Ctrl +A i zamykasz je funkcją Cap.

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle wszystko działa ;) Tylko co ze szklanym dachem takim jak na zdjęciu ? Wydaje mi się że jest lekko zabarwiony na niebiesko. Renderowanie odpada bo to jest model do gry. Jest jakiś sposób aby to szkło wyglądało bardziej realistycznie ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy