Jump to content

Trix

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Trix

 • Rank
  Member
 1. Aj, rzeczywiście, myślałem, że numeracja to zarazem data wydania. To jak poprawnie eksportować kości w 3ds Max 7?
 2. Chcę eksportować model razem z przypisanymi kośćmi do pliku .3ds Niestety kości są zapisywane jako mesh'e ... Gdzie i jak zmienić ustawienia eksportu, tak by kości były eksportowane jako kości i były przywiązane z wierzchołkami? (już dawno nie bawiłem się w 3ds maxie, a wiem, że gdzieś to w ustawieniach się zmieniało) Wersja programu: 3ds max 2007 x86
 3. @UP&2xUP Tak wiem, mam odłożone pieniądze ale one miały być na jakiś dobry tablet lecz karta grafiki nie tylko w obsłudze programów graficznych mi utrudnia. Przede wszystkim programuję w OpenGL i niestety uczę się w starszych wersjach OGL :\ Chyba będę musiał wstrzymać się z tabletem i kupić tą kartę graficzną :|
 4. Nie pomogło, nie ma nowszych sterowników do mojej karty. A może jest jeszcze jakiś darmowy program do Sculpting?
 5. Właśnie nie ma błędów, komunikat wyraźnie wskazuje na błąd karty graficznej, błąd: Wersja programu to 5 ALPHA. Karta graficzna: Prócz Sculptris korzystam z takich programów jak: Blender 6.3, 3d max 8 dla studentów oraz Wings 3D. A jeśli chciałbym przeinstalować to mam takie pytanko, na stronie głównej sculptrisa wymagają podanai imienia, emaila itp. Ten program dalej jest darmowy czy już autor pobiera opłaty?
 6. Wyświetlił mi się błąd grafiki oraz program włączył się taki, niby działą ale wygląd tragedia... SS
 7. Mam oryginalną wersję 3D MAXA 2008, dostałem 2 płyty, na jednej jest sam 3D MAX dla studentów a na drugiej jakieś tutoriale, gdzie znajdę 3D MAXA SDK? Jeśli ściągnę z internetu sam SDK, to nie stracę oryginalność programu?
 8. Dodałem do modelu modyfikator Unwrap UVW, bo chcę odpowiednio umieścić teksturke by była dobrze położona na modelu ale jak wczytać teksturke do tego modyfikatora tak bym mógł idealnie dopasować? Może jest inny modyfikator?
 9. Trix

  Brak modyfikatora swab

  Tak, popełniłem błąd, chodziło mi o "Swap"
 10. Trix

  Brak modyfikatora swab

  W 3DS MAX 07 nie mogę znaleźć modyfikatora Swab, jest jakaś możliwość dodania go?
 11. Modeluję różnego rodzaju potwory do pewnej gry, plugin sprawuje się nieźle lecz mam problem z animacją. Format obsługiwany przez grę: gr2 Animację w Granny Viewer pokazuje dobrze lecz gdy wprowadzę je do gry to klient po prostu się wyłącza. Przejrzałem różnice między plikami i znalazłem coś takiego: Oversampling: 0s A moja animacja: Oversampling: 2.000000s Czy to może mieć wpływ na działanie gry? A tak poza tym co to w ogóle jest? Jaki efekt to powoduje? Gdzie mógłbym zmienić, żeby Oversampling wynosił 0s? EDIT: Tak przy okazji jak nadać nazwę aniamcji oraz zmienić czas jej działania?
 12. Importowałem model z pewnej gry, osobno kości, osobno model. Niestety po ponownym eksportowaniu do początkowego formatu okazauje się, że aniamcja nie wyciąga np. całeje reki tylko jakiś wierzchołek :| Co zrobić żeby kości były przymocowane do całej postaci? W 3ds maxie tak naprawdę pracuje 5 dzień :p I drugie pyt. dlaczego widać kości po wyeksportowaniu do gr2?
 13. Modeluję postać do pewnej gry, mam plugin umożliwiający export do podanego formatu., wszystko dobrze działa ale mam taki problem, chcę aby animacja była zapisana osobno niż model. Jak coś takiego zrobić? ps. Próbowałem zapisać najpierw model bez animacji, a potem samą aniamcję tzn. usunąłem model ale w grze model ten nie porusza się :| Za drugim razem spróbowałem zapisać model bez animacji oraz model z animacją, w grze pojawił się model nieruchomy i drugi ten sam poruszający się^.^ Formatem tym jest gr2
 14. W 3ds Max modeluję od kilku dni, kilka fajnych modeli mi wyszło (z kursów) ale teraz chciałem coś sam wymodelować, spróbować od razu na głęboką wodę. Chcę wymodelować pelerynę. Lecz nie wiem jak uzsykać dane efekty, takie jak: 1.Jak połączyć 2 wierzchołki, ta by powstał 1 wspólny? ss: 2.Mając zaznaczony 3 wierzchołki chcę wydłużyć je, nie mówię e Extrude bo to jest przesuniecie, chcę je rozciągnąć w bok, gdzie naleźć tą funkcję?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy