Jump to content

osiouek

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About osiouek

 • Rank
  Member
 1. a czy taki plane nie zasloni mi światła wpadającego przez okna z Vray Sun?
 2. Rozwiązałem już ten problem. Wystarczyło zmienić tryb anti-aliasingu i troche światło przestawić. Pozostaje jeszcze tylko pytanie z tym widokiem za oknem. Pomoże ktoś?
 3. Witam! Mam mały problem. Robię właśnie wizualizację i przy renderach przez podwieszany sufit przebija mi światło, a także pojawia się jakaś czarna kreska. Co można z tym zrobić? P.S. Używam Vray Sun and Sky i chciałbym umieścić jakiś widok za oknami i drzwiami, który będzie się widać w odbiciu w lustrze, które jest na przeciwko wejścia i okien. Jaki jest najlepszy sposób na to? Pozdrawiam! Wojtek
 4. Moglibyście napisać kto zamierza aplikować do Drimagine i na jaki rodzaj? Zobaczymy ilu nas jest. Ja na bank wysyłam aplikacje na stacjonarne.
 5. Coś tu cicho. Jakieś nowe wieści z Nowego Sącza??
 6. Świetny filmik! Właśnie o to chodzi. Chce zestawić tutaj wybitne osoby z branży CG i zobaczyć jakie mają umiejętności, co sprawiło, że odnieśli sukces itp. Może wszyscy mają jakieś cechy wspólne. Następnie chcę to zaaplikować do siebie i rozwijać.
 7. Jak nie jak tak ;p Na stronie u góry jest link do rekrutacji i na dole też. Chyba że o inny banner Ci chodzi. A administracja strony ma pewnie lepszy kontakt ze szkołą niż taki zwykły użytkownik jak ja.
 8. Jeżeli ktoś już został wybitnym to znaczy, że jest to możliwe i że ja też taki mogę być. Dlatego staram się wyszukiwać takie perełki i wyciągać od nich założenia, wartości jakimi sie kierowali, umiejętności jakie rozwijali i różne inne rzeczy składające się na ich strategie. W NLP to się nazywa modelowaniem. Więcej o tym możesz przeczytać np. tutaj http://michalpasterski.pl/2008/10/modelowanie-fundament-nlp-i-droga-do-sukcesu/ . Liczę na waszą pomoc.
 9. Mam mały apel do administratorów forum: czy można założyć temat QUESTIONS/ANSWERS o Drimagine 2011 taki jaki był w zeszłym roku? Myślę, że pomogło by to rozwiać pewne wątpliwości i odpowiedzi na nurtujące pytania mogłoby przeczytać więcej osób. Fajnie by było jakby ktoś z uczelni dawał różne newsy jeżeli coś by sie wyklarowało w sprawach wykładowców, programu, rekrutacji itp.
 10. Witam! Chciałbym żebyście w tym temacie zamieszczali informacje o najlepszych osobach związanych z branżą CG. Najlepiej oprócz jakiejś krótkiej notki o nich wrzucajcie też jakiś ich reel albo portfolio. Chodzi mi o to żeby osoby, które kształcą się w tym temacie mogły wyciągać strategie od najlepszych. To ja zacznę: Tomasz Bagiński - rysownik, animator, reżyser. Jest artystą samoukiem. Studiował architekturę na Politechnice w Warszawie, którą porzucił po trzech latach dla robienia filmów. Nominowany w 2002 roku do Oscara w kategorii: krótki film animowany Katedra. (wzięte z wikipedii) Po przeczytaniu wywiadu z nim wyciągnąłem takie strategie: - na początek klasyczne techniki, rysunek i inne - rysowania jak wszystkiego można się nauczyć - nikt nie staje się artystą z dnia na dzień, to jest długi proces - żeby zostać wybitnym grafikiem 3d, a nie ma się umiejętności plastycznych, lepiej pomyśleć o rozwoju tradycyjnych technik niż wierzyć, że się jest wyjątkiem - tablet jako bardzo przydatne narzędzie grafika http://www.youtube.com/watch?v=1bYDkT01eBM próbka umiejętności - Animowana Historia Polski - Hit na Szanghaj Expo
 11. Dlatego Drimagine daje większa wszechstronność i pewnie większe możliwości zatrudnienia. A po jego skończeniu można zacząć się specjalizować w danym kierunku ;)
 12. Ten program który jest w Drimagine układały pewnie osoby powiązane z branżą więc chyba wiedzą co jest potrzebne i przydatne. To nie są studia na których uczysz się pierdół tylko dlatego, że takie są wymogi ministerstwa (np. filozofia na zarządzaniu). Wydaje mi się, że te wszystkie zajęcia z rysunku, rzeźby, historii kinematografii itp. są bardzo wartościowe i mogą zaowocować w przyszłości.
 13. Dokładnie tak samo uważam. I też jestem zdecydowany startować ;)
 14. tak z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje podobny kurs jak Drimagine w Vancouver Film School i się troche przeraziłem - 35 tysięcy Bucksów ;o myślę też, że mają tam taki bałagan bo odchodzą koordynatorzy projektu unijnego, a władze przejmują osoby z wsb.
 15. no niestety. a ciocia unia już nie chce dawać kasy... zastanawia mnie tylko dlaczego zrobili taki duzy limit 50 osob.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy