Skocz do zawartości

przemo19811

Members
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez przemo19811

  1. Pierwszy raz użyłem Photoshopa.
  2. Witam po przerwie spowodowanej sesją na uczelni. Próby starcia się z roślinnością wszelaką.
  3. No dobra, sprawdzałem photoshopa cs3, trudno jest mi się do niego przyzwyczaić. Tylko pytanie, piksel to piksel, ale ch.....ra, obrazy w photoshopie ciągle wydają mi się ostrzejsze, jakieś takie wyraźne. Pomijając fakt że opcji ustawień pędzli jest masakrycznie więcej, to jednak zawsze mnie ten fakt zastanawia. W jakich rozdzielczościach dokumentów pracujecie zazwyczaj ?
  4. Mało dokładny, ale chyba w gimpie nie da się nic porządnego stworzyć. To miało być tylko ćwiczenie z natury.
  5. Ilustracja przedstawia plemiennego goblińskiego strażnika który wyczaił w zaroślach szpiega. To w tle to palisada i wejście do osady. Użyłem pierwszy raz Gimp-Painter, jest to rozszerzenie do zwykłego gimpa, powodujący że pędzle naśladują działanie pędzli zwykłego Paintera (mieszanie kolorów i rozmazywanie). Mamy tam tzw. Mix-brush’a, nie jest w pełni funkcjonalny jak ma to miejsce w przypadku Corela, ale robił to z tego co wiem jeden Japończyk i nie ma co wymagać więcej. Mam nadzieję że w przyszłości programy open-source będą zawierały w pełni funkcjonalne brushe tego typu. Jeżeli chodzi o to co przedstawia screen to miałem ogromny dylemat odnośnie perspektywy powietrznej tła. Posiłkowałem się paroma fotkami lasu i zauważyłem że jednak efekt bardziej wyblakłego tła w oddali w lesie jest mniejszy niż ma to miejsce na otwartych przestrzeniach. Konary drzew są dosyć ciemne, bo gęstość liści powoduje cień. W rezultacie przy samej ziemi dochodzą już nieliczne promienie światła. Oczywiście zależy to od aktualnej gęstości drzew i ewentualnych polanek. Dylemat polega na tym, że gdy tak to przedstawiłem nie była ukazana głębia, pierwszy plan nie wyróżniał się za bardzo od kolejnych. Nagiąłem rzeczywistość na swoją stronę i jednak oddzieliłem ostatni plan bardziej niż na fotce. Mam książkę „Krajobrazy Fantasy”, są tam przykłady lasów widzianych od wewnątrz i właśnie efekt dalszego planu został tam jak najbardziej zachowany i różni się od tego co widzę na fotce. Cholera jak to jest do końca ? Albo np. góra na horyzoncie w ciemną noc, bardzo ciemną. Cały czas pracuje nad tym aby za bardzo nie wygładzać tego i owego, i pozostawić elementy bardziej ostre, ale często nie mogę się opanować i dalej głaszcze. Element wieży na wejściu do osady na podstawie refki z Biskupina. Najpierw zrobiłem całą postać a potem dodałem tło, które początkowo nie miałem zamiaru dodawać. Wiem że wszystko powinno się śmigać naraz, ale na projektowanie całej ilustracji jestem na razie za słaby. Ostatnio zaprzęgłem do pracy drugi monitor, i całą narzędziówkę i referencje mam po lewej.
  6. Mam pytanko. W jaki sposób nakładać zabrudzenia, rysy i inne właściwości materiałów.Oglądam sporo galerii w necie i dochodzę do wniosku "wiem że nic nie wiem". W przejrzanych tutorialach, polecana była metoda nakładania tekstury na osobnej warstwie z trybem krycia pokrywanie. Wiedziałem o tym od dawna ale nie wiem czy jest to metoda której trzeba się kurczowo trzymać. Przykładem może być np. wypukły naramiennik lub korpus zbroi. Czy cały pic polega na tym aby wymodelować walorem wypukłość i sprowadzić ten element do czegoś podobnego jak efekt renderu 3d ? Chodzi tutaj o łagodny gradient i nałożenie tekstury na osobnej warstwie. W jaki sposób robią to profesjonaliści. Gdy ćwiczyłem ten sposób, efekt był fotorealistyczny i naprawdę przypominał zwykły render z blendera lub 3d max'a. Niektórzy mają galerie na których widać że wszystko jest robione na jednej warstwie. Kreski, zabrudzenia i taki ogólny efekt malarski. Ja skłaniam się do metody takiej: Wzorując się na np. naramienniku, nakładam walor, rzeźbię mniej więcej w tym samym czasie nakładając zabrudzenia, plamki itp. Wszystko twardymi brushami. Na koniec stosuje miękki brush o małym kryciu i całą wypukłość wygładzam delikatnie, zostawiając fakturę metalu pod spodem. Nie wiem czy to dobry sposób, co o tym sądzicie? Koncept czarnego maga, postać powstała najpierw, tła nie zamierzałem robić więc jest tylko dodatkiem.
  7. hehe, prawie spadłem z krzesła, dobry tekst :))))
  8. Większy i bardziej wyprofilowany hełm.
  9. Please, powiedzcie coś na temat tego co zamieściłem bo bardzo zależy mi na tym projekcie !!!
  10. Szybki mało szczegółowy speed aby jakoś tam uchwycić to i owo.
  11. Ćwiczenie anatomii nr 1. Zaczynam ćwiczyć anatomię i zadaje sobie pytanie, jaką metodykę nauki obrać ? Niestety nie mam dostępu do modela aby malować z natury i przyjrzeć się każdej części ciała pod każdym możliwym kątem. Z natury to mogę tylko obserwować siebie, a niestety nie posiadam aż tak zdefiniowanych mięśni, które mógłbym wziąć za wzór. Pracuje nad tym. Zastanawia mnie czy istnieje osoba na świecie która potrafi z głowy namalować poprawnie anatomicznie średnio muskularną postać ? Chodzi mi o każdą możliwą pozycje. Jak to właściwie jest z tymi referencjami ? Czy taki choćby Royo, w swoich ilustracjach posilał się referencjami ? Zauważyłem taką rzecz, że jeżeli namalowałbym idealnie co do każdego piksela postać wziętą ze zdjęcia, mogłoby się okazać że stwierdzilibyście że ma błędy anatomiczne, a po pokazaniu zdjęcia źródłowego okazałoby się że ta sylwetka właśnie akurat tak wygląda. Wydaje mi się że może mieć tutaj wpływ naturalne zróżnicowanie cech anatomicznych poszczególnych osób. W takim razie czy należy dostosowywać się do ogólnie przyjętego uproszczonego wzorca ? Mam na myśli że jeżeli w oryginale coś wygląda naturalnie a w malowaniu już nie to mam to upraszczać wzorem artystów komiksowych ? Czy jest osoba która niczym program 3D potrafi idealnie obliczać na bieżąco perspektywę każdego mięśnia, każdej kostki ? O wiele łatwiej jest stworzyć koncept spaceship'a gdyż jest on kreacją naszej wyobraźni, i jak byśmy go nie przedstawili to zawsze można powiedzieć że tak ma być. Zacząłem ćwiczyć i na razie kiepsko mi to idzie. Czy lepiej jakbym się uczył anatomii linearnie czy plamą ? Jaką metodę najlepiej zastosować. Niestety mój zdiagnozowany 10 letni zespół natręctw nie pozwala mi czasami zasiąść i po prostu jak najwięcej ćwiczyć. Czasami więcej myślę niż robię.
  12. Kurde, nie wiem jak to jest, ale od dłuższego czasu męczę się z rozmazanymi liniami. Chodzi mi o to że, pomimo używania maksymalnie twardego pędzla, niektóre linie, te grubsze i ogólnie obrys kształtu wychodził mi jakby zblurowany. Program mam ustawiony aby krycie było zależne od nacisku piórka. Zauważyłem że zamiast dać jedną zdecydowaną i twardą krechę, która ma zdefiniować kształt jeżdżę piórkiem niczym ołówkiem kilka razy w miejscu w którym mam stworzyć ostrą krawędź. Powodowało to efekt aerografu. W przyszłym tygodniu powinienem dostać prowizorycznego manekina do szlifowania perspektywy i proporcji człowieka. Męczę się ciągle z tą bryłą. Już nie wiem jak to do końca jest.
  13. Spróbujcie ocenić tylko górę postaci, dół to tylko taki speed. Nie oceniajcie braku rąk itp. to miało być tylko ćwiczenie. Chodzi mi bardziej o wypełnienie niż koncept. Kurde nie wiem jak to jest z kolorami. Z tego co przeczytałem w jednym tutorialu to kolory znajdujące się w cieniu są mało nasycone, a nie tylko ciemniejsze. Mam też problem z tym że jak maluje speeda to chyba używam zbyt małego krycia. Po namalowaniu głównych kształtów, obraz jest rozmazany i muszę wyostrzać wszystko drobniutkim pędzlem. Wiem że powinienem bardziej przyduszać końcówkę pędzla.
  14. Spróbowałem się zmierzyć z konceptem z przyszłości. Wiem że mam duże braki ale zaczynam brać się ostro do roboty. Może kiedyś coś namaluje co będzie w miarę bezbłędne. Zauważyłem że ch....ra jakoś w jpg screen stracił na jakości. W rzeczywistości jest mniej rozmazany i bardziej wyrazisty. To mój ostatni rysunek na razie, zaczynam brać się za luźne szkice, by potem powrócić z czymś lepszym. Powiedzcie co jest nie tak, a jeżeli wszystko to też to powiedzcie, heh. Co można dodać aby ulepszyć to i owo.
  15. Przepraszam wszystkich za mój brak wychowania :) ,ale heh, mówię, galeria to galeria, wstawię na szybko i zobaczę co z tego będzie. A więc oficjalnie WITAJCIE. Jestem z Piły i 30 lat na karku. Nie pracuję więc mam dużo czasu na szlifowanie tego i owego. Swoje próby z rysunkiem zacząłem około dwóch lat temu. Wcześniej rysowałem tylko jako dziecko, takie tam samolociki w zeszytach, których miałem całą stertę. Od dwóch lat próbuję swoich sił w digitalu, ale niestety nie regularnie. Związane jest to z moim nieustabilizowanym życiem w ostatnich 10-latach. Problemy zdrowotne itp. Ostatnie dwa miesiące trochę więcej próbuje. W domu mam parę podręczników do nauki rysunku, np. książka o anatomii Christopher'a Hart'a. Chciałbym się nauczyć robić ilustrację w nurcie lekko psychodelicznym, połączenie fantastyki z elementami sztucznej inteligencji, wizje senne, opuszczone miejsca inspirowane supełkami emocjonalnymi i ekscentrycznością poszczególnych ludzi których na co dzień obserwuje itp. Ogólnie pomysłów mi nie brakuje, gorzej jest z wykonaniem. Najgorzej boli że w Polsce brakuje (może mi się zdaje), jakichś oficjalnych materiałów do digitalu. Wiem jest tego pełno w necie, ale niestety jakoś nie potrafię z nich korzystać w efektywny sposób. Chodzi tu o kwestie wyszukiwania i doboru. Ostatnio dużo szkicuje postawy, pozycje itp. Zwykłym ołówkiem. To co podoba mi się najbardziej w niektórych pracach to przede wszystkim jakaś taka niedokładność, spontaniczność, wrażenie jakby było to zrobione od ręki. Cały czas biję się z tym czy malować zaczynając od plamy, przechodząc w coraz to większą dokładność, czy zrobić idealnie dokładny szkic, który się później wypełnia. Zauważyłem że gdy maluję z idealnym szkicem to wszystko wychodzi jakoś sterylnie i czysto. Nie sprawia mi to przyjemności a efekt jest słaby. Odnośnie ostatniego obrazka to powiedzcie o co chodzi wam z tą bryłą, bo nie jarze. Pozycje jaką przyjął wojownik jest inspirowana postacią z netu. Powiedzcie coś więcej na temat tego jakich błędów wystrzegać się w przyszłości. Wydaje mi się że akurat metal wygląda jak metal, takie jest moje zdanie i nie wiem jak powinien wyglądać, aby był prawidłowy. Jeżeli chodzi o krytykę to jeżeli jest trafna to mnie buduje. Są gorsze problemy w życiu. Możecie polecić mi jakiś tutorial odnośnie błędów jakie zrobiłem? np. na temat metalu. Powiedzcie coś też więcej o kolorze, bo taki wyblakły styl akurat mi pasuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności