Jump to content

ChargingImage

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About ChargingImage

 • Rank
  Member
 1. rozwiązanie odnalezione przez kolegę. Banalne kopkę. Blend po transformie, nie przed. Czuję się głupio, ale to efekt pracy po nocach i wrodzonego talentu.
 2. Mam problem z połączeniem retime'u i transformów. [video=youtube_share;lq_MwVrwUNU] Nie mam pojęcia dlaczego on zbiera tylko pełne klatki. W tym temacie plik http://forums.odforce.net/topic/25044-timeblend-and-transform-pieces/?p=145959 ew (bezpośredni plik) http://forums.odforce.net/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=26076
 3. progres delikatny: volume offset -0.1 powoduje zmniejszenie problemu. Podejrzewam rodzenie się particli w volumie. Albo je pokasuje, albo wypchne....
 4. Żeby ułatwić życie ludziom dobrej woli, próbowałem dziś odtworzyć setup na przykładowej scenie, tak by wystąpił błąd - niestety, nie udało mi się :P Kolizje były poprawne, nic mi nie ślizgało się po ścianie... oj, czeka mnie długi debug... Mogę załączyć cały projekt, ale to 22 GB, pytanie czy będzie się chciało komuś go zassać.
 5. W załączniku, ale trzeba będzie tam trochę cache'y poprzepinać. Starałem się nie robić bałaganu. Simka zaczyna się od 7 klatki.
 6. Wrzuciłem temat na odforce, ale spróbuję i tutaj, skoro jest parę osób siedzących w houdinim :) http://forums.odforce.net/topic/24597-destruction-vfx-collision-slide-flickering-particles-same-old-problems-from-noob/#entry143841 1. Slide Particle mi niekontrolowanie ślizgają się po kolizji vdb. Substepy, volume offset, vdb resolution - nie działa. Pomysły? 2. Flicker Particle flickerują mi jak znajdą się potrzasku (upadły na ziemię a późnie rigid upada na nie). Robi się sajgonik. Jak takie punkty wyłączyć z obliczeń? 3. W old pop znalazłem node acceleration. Gdzie w w nowych pop'ach jest to samo? Nie chce mi się wierzyć, że muszę dopiero później timeshif'tem kalkulować accelerację jeśli bym chciał na jej podstawie np. pokasować błędne punkty. Tutaj znalazłem podpowiedzi, ale nie do końca je rozumiem, lub sprowadzają się do timeshifta, a ja bardzo bym chciał to mieć na poziomie pop (by np. dampować a nie kasować punkty, ale może nie jest to najlepsze rozwiazanie): http://forums.odforce.net/topic/18873-how-to-calculate-acceleration-of-particles-in-a-flip-simulation/
 7. Moje przemyślenia: Freelance: Houdini Indie + Blender (łączny roczny koszt to 200$, masz narzędzia do wszystkiego) Job: Houdini + Maya (Ze względu na houdini Engine - wszelkie softy które on obsługuje, mogą być rozważane w pipeline'ie). XSI jest ponoć świetny, pytanie czy masz czas na podwójna naukę. Podkreślam: nie pracuję jeszcze w pipeline houdiniowym, a 3dsMax-Houdini nie jest mile widziany.
 8. Edytowałem swojego początkowego posta i wrzuciłem tam listę. Chwalmy pana! Niecierpię tego... generalnie udanego programu, ale nie do vfx. Niezależnie od tego jak bardzo szef uważa inaczej. Powoli tworzy się lista... może ponad rok krwi i łez w houdinim po godzinach się opłaci ;)
 9. ================= ZEBRANE Z WYPOWIEDZI RÓŻNYCH OSÓB FIRMY AKTUALNIE WYKORZYSTUJĄCE HOUDINIEGO W PIPELINE'ie Platige Image Human Ark 3de Juice ================== Firmy "chyba, ktośtam-cośtam niepotwierdzone". CgFolks Badi Badi ======================== Chciałem zapytać gawiedź tutaj, gdzie w Polsce jest używany Houdini jako element pipeline'u. Czyt: są tam ludzie, którzy siadają i robią i nikt im nie mówi, że nie mogą, bo reszta robi w sofcie XYZ. Prosiłbym o sprawdzone informacje. Ja od siebie rzucam jedną oczywistość, drugą nie do końca. Platige Image (potwierdzone od "człowieka wewnątrz") Human Ark (osobiście widziane podczas wycieczki oprowadzającej). Domyślając się, że Juice to podobno Special Forces Platige'a - tam pewnie też, ale to już spekulacja. Kiedyś: Alvernia, ale że padła, to tylko taka ciekawostka.
 10. Nie. Na 100% nie. (o ironio... pracuję tu (tam?))
 11. Bardzo żałuję, że nie mogę przybyć :( Ale korzystając z okazji, czy szanowni uczestnicy tej konwersacji, są w stanie zdradzić gdzie w Polsce się używa Houdiniego "na co dzień" w pracy? Pomijam Platige i Human Ark, bo tam wiem że się używa. Pewnie też (spekuluję) w Juice.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy