Jump to content

Nero87

Members
 • Posts

  47
 • Joined

 • Last visited

Nero87's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. @Maciek Jutrzenka dzięki :) ale "nie taka zła" mi nie wystarczy :D musi być super :) jestem samoukiem więc coś tam czasem umknie :) no ja cisne passami ale nie moge osiągnąć takiego levelu, co to znaczy "dot product"? Chodzi Ci o regulację passów w photoshopie tak? zawsze na passach działam i na pliku *.exr
 2. Znam te wszystkie triki z Highpassem i Unsharp mask ale one mi jakoś super efektu nie dają wiadomo podciągają sporo ale myślę, że tu chyba chodzi o coś więcej i się zastanawiam co może renderek tak wyostrzyć czy to kwestia oświetlenia, materiałów czy ustawienia rendera? :/ Co to są shadery? Cienie czy coś tak? :D @polxx Właśnie, może w Camera RAW'ie można jakoś magicznie to podciągnąć?
 3. Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie i prośbę o podzielenie się wiedzą jeśli wiecie jak uzyskać taki efekt jak mają wizki na stronie Before Concept: https://www.beforeconcept.pl/kopia-20-project-1?lightbox=dataItem-jbr2bicw a mianowicie chce osiągnąć taki poziom, ostrych krawędzi i ostrości lecz nie wiem w jaki sposób. Czy to kwestia wyżyłowanych ustawień renderu, filtra, rozdzielczości, materiałów? Czy może po prostu dobry post production robi taką robotę? Czy może muszę wyrenderować w dużej rozdzielczości i zapisać do mniejszej w jakiś sposób? Przerzuciłem już wszystkie fora :/ i wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi. To jeden z moich renderów już po fotoszopie: https://www.pic-upload.de/view-35727247/Dzienny_1.1.jpg.html Doświetlam mapą HDRI + Skylight portale + Vray sun na ok. 0,2 Multipliera Ustawienia to: Image smapler Bucket Min shading rate 2 Image filter Area 1,5 Bucket image sampler Min 1 Max 16 noise 0,002 Global DMC Min 8 Adaptive 0,85 Noise 0,001 Color mapping Reinhard Gamma 1,0 Multiplier 1,0 Burn 0,05 LC 3000 Sample size 0,01 Pre-filter 24 IRMap Min -3 Max 0 Subdivs 90 Inter. samples 30 Proszę o pomoc.
 4. nie wiem czy to ma aż taki wpływ na czas renderu ale dałem diffuse taki mocno ciemno szary szary żeby było bardziej realistycznie bo zawsze jest lekko przymglona żarówka która trochę już świeci takie mam wrażenie. Affect Shadows to wiadomka :) No właśnie może jak Cast Shadows odznacze to lepiej to śmignie. Dzięki! Sprawdzę to!
 5. tak też zrobiłem. Zresetowałem ustawienia V-Raya. Wygląda na to, że inne ujęcia są ok! Tylko to, w którym mam żarówki i "wypadające" z ich wnętrza światło się tak mieli :/ No ale LC liczy 40 minut a nie 4h :P Dzięki za pomoc Panowie :) To najlepsze forum 3D na świecie :D
 6. no bo mi śnieżyło i śnieżyło już mnie krew zalewała to ustawiłem za względu zdrowie psychiczne :) no właśnie wydaje mi się, że to się zaczęło jak dodałem jakiś obiekt ściągnięty, zMergowany do scenki. Po tym ten czas się stanowczo wydłużył. Najpierw przeciągało się tylko na szkle a teraz liczy mi light cache przeszło 4 h. Jestem w trakcie czyszczenia sceny potem przeniosę wszystko do nowego pliku bo to jest absurdalne żeby w rozdz. 1200x850 liczyło ponad 12 h.
 7. znaczy nie mam ich w scenie, ujęciu tylko w modelu chyba gdzieś tam pozostały nie wiem jak je znaleźć teraz :P no wydaje mi się, że tak. A co tam jest takiego wysokiego? Wydaje mi się, że to nie jest jakieś ekstremum ustawień :) - też tak macie z tymi programami, że jak już wszystko jest na dobrej drodze, wszystko dobrze idzie to nagle coś się musi spier... :/ ech :/
 8. w środku tych żarówek szklanych dałem jeszcze źródła światła, shadows sudvs 16. Czy to też może być przyczyna takiego znacznego wydłużenia się czasu renderu (mógłbym to sprawdzić wyłączając światła ale puściłem render bo czas mnie goni). Jeszcze przedwczoraj ta sama scenka renderowała się 2,5 h a teraz leci już z 10 h a do końca jeszcze daleko :/ Czy to może być spowodowane tym, że mam obiekt który miał materiały z korony i jakoś nie są one kompatybilne a widnieją w scence bo wyskakuje mi coś o materiałach na zielono w okienku powiadomień kiedy puszczam render, dokładnie: "texture Map "Map #2 , 4 ,3 , 1" (bo mam 4 takie powidomienia) (Reflect/Refract) is not compatible with V-Ray and may cause problems".
 9. Pewnie pytanie jest banalne ale czy ktoś mógłby mi pomóc w kwestii szkła. Ponieważ bardzo długo mi przelicza ujęcia wnętrza z żarówkami mam pytanie czy jest możliwość wyłączenia, włączenia jakiejś opcji żeby to przyspieszyć? Z góry dziękuje za pomoc.
 10. wyszło na to, że jak wyłączyłem "Fresnel reflections" materiału to już zagrało. Nie wiem o co tam do końca chodzi ale poradziłem sobie.
 11. witam! nie wiem czy dokładnie tak się nazywa to nieszczęście co mnie ostatnio spotkało w maxie ale chyba tak jest. Mianowicie pojawiają mi się białe plamy na ścianie i nie mam pojęcia czym są spowodowane... proszę o pomoc.
 12. dzięki za podpowiedzi! na pewno zaraz skorzystam! poza tym trochę się nagrzebałem w ustawieniach i ogólnie udało mi się ogarnąć tego 'noise'a' na ścianach ale nie mogę wyjść teraz z kolei z tego 'w odbiciach' :/ (zmieniłem color mapping na Reinharda i jakoś pykło z tymi ścianami :P ) Czy widzicie jakąś przyczynę w tym, że mam VrayLightMaterial zastosowany na tych paskach świecących, (źródła światła są ukryte). Może ten VrayLightMaterial tak śnieży? /// ◤ Niestety zmiana, wyłączenie Use Local Sudivs pogarsza sprawę :/ ◤ Zwiększenie Diffuse Subdivs dla świateł na 300 nic nie pomogło. ◤ Opcja Max ray intensity jest wyłączona cały czas - nie wiem czy to dobrze czy źle. spróbuję jeszcze z opcją Probabilistic lights. subdivy materiałów mam ustawione na 512, nie wiem czy podkręcać wyżej, trochę nie chce czekać na render 20 h, ale jedynie to trochę pomaga. Pomocy :D
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy