Jump to content

Optymalizacja materiału - szkło - V-ray 3.40


Recommended Posts

Pewnie pytanie jest banalne ale czy ktoś mógłby mi pomóc w kwestii szkła. Ponieważ bardzo długo mi przelicza ujęcia wnętrza z żarówkami mam pytanie czy jest możliwość wyłączenia, włączenia jakiejś opcji żeby to przyspieszyć? Z góry dziękuje za pomoc.

 

n2UJGUe.jpg

 

hmBIQ9j.jpg

 

QMiCHrh.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w środku tych żarówek szklanych dałem jeszcze źródła światła, shadows sudvs 16. Czy to też może być przyczyna takiego znacznego wydłużenia się czasu renderu (mógłbym to sprawdzić wyłączając światła ale puściłem render bo czas mnie goni).

Jeszcze przedwczoraj ta sama scenka renderowała się 2,5 h a teraz leci już z 10 h a do końca jeszcze daleko :/

Czy to może być spowodowane tym, że mam obiekt który miał materiały z korony i jakoś nie są one kompatybilne a widnieją w scence bo wyskakuje mi coś o materiałach na zielono w okienku powiadomień kiedy puszczam render,

dokładnie: "texture Map "Map #2 , 4 ,3 , 1" (bo mam 4 takie powidomienia) (Reflect/Refract) is not compatible with V-Ray and may cause problems".

Link to comment
Share on other sites

Jesli masz jakies materialy nie "vrejowe" widocznie w scenie koniecznie je zamien na materialy v-ray, zwlaszcza jesli to sa materialy innego slinika renderujacego. Poza tym masz bardzo wysokie ustawienia renderingu. Czy ta scenka renderowala Ci sie 2,5h na tych samych ustawieniach rendera?

Link to comment
Share on other sites

znaczy nie mam ich w scenie, ujęciu tylko w modelu chyba gdzieś tam pozostały nie wiem jak je znaleźć teraz :P no wydaje mi się, że tak. A co tam jest takiego wysokiego? Wydaje mi się, że to nie jest jakieś ekstremum ustawień :)

 

-

 

też tak macie z tymi programami, że jak już wszystko jest na dobrej drodze, wszystko dobrze idzie to nagle coś się musi spier... :/ ech :/

Edited by Nero87
Link to comment
Share on other sites

Ponawiam pytanie czy scena zaczela Ci sie renderowac 10h po zmianie ustawien renderu czy np po dodaniu jakiegos obiektu?

 

A co tam jest takiego wysokiego? Wydaje mi się, że to nie jest jakieś ekstremum ustawień

 

Chocby Noise thresholdy masz tak nisko ze oprocz zerowania to nizej sie juz nie da ;P

Link to comment
Share on other sites

no bo mi śnieżyło i śnieżyło już mnie krew zalewała to ustawiłem za względu zdrowie psychiczne :)

 

no właśnie wydaje mi się, że to się zaczęło jak dodałem jakiś obiekt ściągnięty, zMergowany do scenki. Po tym ten czas się stanowczo wydłużył. Najpierw przeciągało się tylko na szkle a teraz liczy mi light cache przeszło 4 h.

Jestem w trakcie czyszczenia sceny potem przeniosę wszystko do nowego pliku bo to jest absurdalne żeby w rozdz. 1200x850 liczyło ponad 12 h.

Link to comment
Share on other sites

To daj na wszystko moze szary material i bedziesz wiedzial czy to obiekt czy material. Jak bedzie dalej wolno, to obniz ustawienia LC Sub: 1500 Sample Size: 0,02 i zobacz co sie stanie. Jak dalej bedzie LC sie tyle liczylo to pewnie jakis model masz skopany w scenie

Link to comment
Share on other sites

tak też zrobiłem. Zresetowałem ustawienia V-Raya. Wygląda na to, że inne ujęcia są ok! Tylko to, w którym mam żarówki i "wypadające" z ich wnętrza światło się tak mieli :/ No ale LC liczy 40 minut a nie 4h :P Dzięki za pomoc Panowie :) To najlepsze forum 3D na świecie :D

Link to comment
Share on other sites

pewnie juz za pozno ale na przyszlosc moze sie przyda. w materiale szkla zarowek diffuse na czarny (0,0,0), gloss na 1, zaznacz AffectShadows i zmien GGX na blinn (co juz polka dot napisal). Ja bym tez zaznaczyl te zarowki (szklo) i we wlasciwosciach obiektu odznaczyl CastShadows.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy to ma aż taki wpływ na czas renderu ale dałem diffuse taki mocno ciemno szary szary żeby było bardziej realistycznie bo zawsze jest lekko przymglona żarówka która trochę już świeci takie mam wrażenie. Affect Shadows to wiadomka :) No właśnie może jak Cast Shadows odznacze to lepiej to śmignie. Dzięki! Sprawdzę to!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy