Skocz do zawartości

KICI

Members
  • Liczba zawartości

    90
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez KICI

  1. Ogrom lokacji z ogromem detali. Mega. Bardzo fajnie wyszedł ruch postaci.

    Nagrany mocap mocno trzeba obrabiać po nagraniu? Jego obsługa to pewnie własne - wewnętrzne oprogramowanie? A jak z mimiką?

    Ta kamerka z mocapu jest potem wykorzystywana w 100% czy trochę czyszczona, korygowana? A może służy raczej jako referencja?

  2. Trochę nie kumam czemu niektórzy się tak mocno spinają. Nie wiem czy dobrze rozumiem założenia legend, ale odbieram je jako pastisz różnych gatunków filmowych z mocnym przymrużeniem oka. Do tego, to dobre przygotowanie do czegoś poważniejszego (bo chyba trudno byłoby zaistnieć Wiedźminowi w takiej konwencji, przynajmniej w Polsce, a już na pewno na tym forum ;-))

    Załóżmy, że mam takiego wieloryba klienta jak Allegro, które wykłada dużą kasę i chce zrobić swoją reklamę. Pozwala na formę i rozmach w FX jakiej w Polsce nie było a do tego top aktorzy. Po pierwszym odcinku ilość osób która to obejrzała jest zdecydowanie większa niż zakładano. Na pewno ma to swoje przełożenie na samą reklamę Allegro. Nie ma?

    To teraz co? Nie robić więcej bo jest garstka ludzi którym się to nie podoba? No sorry. Miałby to głęboko wiadomo gdzie ;-)

  3. CzAk1:

    Np. tutaj: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/tworcy-w-2013-r--odlicza-od-dochodu-mniej,27719,1

     

    ola-f:

    Czemu 15%?

     

    Jest haczyk: Klienci odprowadzą podatek tak jak do tej pory. Podasz im koszt zlecenia netto. Oni doliczą do tego podatek uwzględniając, że połowa to koszty uzyskania przychodu. Nie wiedzą czy przekroczyłeś próg. O tym fakcie dowiemy się na koniec roku w zeznaniu PIT (oczywiście można sobie tego pilnować w ciągu roku) Przykład:

    Zakładając, że za jakąś robótkę wziąłeś 1000zł netto. Podpisujesz umowę na kwotę brutto (1100zł), klient odprowadza podatek i Ty dostajesz na rękę 1000zł i wszytko ok. Pod koniec roku klient przychodzi z identycznym zleceniem i znów wziąłeś 1000zł netto.

    Oczywiście zaliczki na podatek ta sama jak poprzednio, ale okazuje się że przekroczyłeś pierwszy próg podatkowy. Wtedy z 1100zł musisz zapłacić nie 9% a 32%. Z 1000zł który dostałeś na rękę musisz jeszcze oddać na podatek 252zł. :-(

  4. Dla części z nas, pracujących na umowy o dzieło, szykują się zmiany. Zostanie wprowadzony limit kosztów uzyskania przychodu do około 42 tys. zł rocznie. Pracowity freelancer przekroczy przez rok 85tys.528 zł i w tym momencie "łapie się" na drugi próg podatkowy i do tego wyczerpie limit kosztów uzyskania przychodu. Zamiast 9.5% podatku zapłaci... 32% :-(

    Jeszcze parę groszy zabierze nam rząd z ulgi internetowej i przy jednym dziecku z prorodzinnej...

     

    Pytanie co zrobić. Przerzucić koszty na klientów, założyć firmę i wybrać podatek liniowy a może jeszcze inaczej...

  5. Pewnie żeby się pochwalić ilością włożonej pracy. Przeciętny widz nie zastanawia się nad złożonością powstania obrazu, przyjmuje, że super efekty generują komputery i już.

     

    Dla mnie, taki materiał to zawsze dodatkowa wiedza, co i jak można zrobić. Co kręcić na planie, co w cg, jakie warstwy itp.

  6. Bardzo fajne, ale bez muzyki a tylko z efektami synchronicznymi byłoby zdecydowanie ciekawsze. Psuje efekt to pianino, nie zostawia nic widzowi do dopowiedzenia...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności