Jump to content

OkTuts

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

OkTuts last won the day on October 15 2012

OkTuts had the most liked content!

Community Reputation

60 Excellent

About OkTuts

 • Rank
  Member
 1. Może jeszcze do końca mi to nie wychodzi, ale mówię tyle, bo chcę, by ludzie nie tylko potrafili powtórzyć to co jest w tutorialu pokazane, ale żeby zrozumieli co do czego służy i mogli potem wykorzystać tę wiedzę do swojej kreatywnej pracy. Zdaję sobie sprawę, że do Nicka Campbella albo Andrzeja Kramera bardzo mi daleko, ale od czegoś trzeba zacząć ;)
 2. Ha! Już jest. Tym razem zabrałem się za filmik z pierwszego wpisu na moim blogu. Rozebrałem na części dwa z czterech emiterów. Jest też konkurs oraz coś dla hodowców jeży. Konkurs rozstrzygany będzie w komentarzach pod wpisem na blogu. Zapraszam do oglądania:
 3. Właśnie takie rzeczy powodują, że zaczynam widzieć w tym coraz większy sens ;) Do zobaczenia w przyszłym tygodniu, jeśli chodzi o nowy tutorial, ale polecam też zaglądać na bloga, ponieważ wkrótce pojawi się coś ciekawego ;) Pozdrawiam!
 4. Tak jak napisałem u siebie na blogu - nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale: Zmiana samego czasu życia cząsteczek nie rozwiązuje problemu, że przypisaliśmy do grupy zdarzenie wywoływane w trakcie śmierci cząsteczek do niej należących. Jeżeli zmienimy czas na 30, to po 30 klatkach utworzy się nowy emiter z cząsteczkami z tej samej grupy i wpadniemy w nieskończoną pętlę. (swoją drogą musimy ustalić jedno miejsce, gdzie będziemy dyskutować ;)
 5. Kto by pomyślał, że w czasie deszczu trzeba zamknąć dach na stadionie? Kto by pomyślał, że po wykupieniu Vimeo PLUS trzeba usunąć ciasteczka w przeglądarce? Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem usterek technicznych. Ale mnie udało się wyprzedzić PZPN i Tutorial właśnie się ukazał (na mecz jeszcze trzeba będzie poczekać). Mam nadzieję, że również przypadnie Wam do gustu. Pamiętajcie o zaglądaniu na http://tuts.obrazkontrolny.pl i zostawianiu swoich komentarzy ;)
 6. Dziękuję wszystkim za dobre słowo, pozostaje mi tylko Was nie zawieść ;)
 7. To mój pierwszy post, więc wypada się przywitać. Nazywam się Michał Wójtowicz i na co dzień zajmuję się postprodukcją w firmie Obraz Kontrolny. Jak dobrze wiemy - w naszym fachu bardzo ważną rzeczą jest nauka. Oczywiście możemy się obyć bez niej, ale w krótkim czasie staniemy się pośmiewiskiem, tak jak ci, którzy nadal próbują udowodnić wyższość VHS nad cyfrowymi nośnikami HD. To oczywiście żart, ale obrazuje to jak szybko zmieniają się trendy w dziedzinie Motion Graphics. Bardzo ważną rzeczą jest samodoskonalenie, ale często spotykamy pewne przeszkody - nie chce nam się, rozprasza nas coś fajniejszego lub po prostu mamy robotę do wykonania. Ja tak właśnie mam. Dlatego stworzyłem taki eksperyment - nagrywając tutoriale do Cinemy i After Effects będę starał się rozebrać na czynniki pierwsze jakieś filmy, animacje. Będę starał się je odtworzyć od zera. Dzięki dodatkowemu kopniakowi, jakim jest fakt, iż ktoś to później zobaczy, skomentuje i (mam nadzieję) podpowie, że można coś zrobić w prostszy sposób, będę miał motywację, by kończyć rozpoczęte projekty, przy których sam się czegoś uczę. Tyle tytułem wstępu, przejdźmy więc do pierwszego tutka, którego temat to "Wstęp do myślących cząsteczek". Tutorial został nagrany na początku tygodnia i już wziąłem się za kolejny, który już wkrótce opublikuję. Więcej na ten temat dowiecie się na mojej stronie: http://tuts.obrazkontrolny.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy