Skocz do zawartości

[Thinking Particles] Wstęp do Myślących Cząsteczek w C4D, cz.2


OkTuts

Rekomendowane odpowiedzi

Kto by pomyślał, że w czasie deszczu trzeba zamknąć dach na stadionie? Kto by pomyślał, że po wykupieniu Vimeo PLUS trzeba usunąć ciasteczka w przeglądarce? Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem usterek technicznych. Ale mnie udało się wyprzedzić PZPN i Tutorial właśnie się ukazał (na mecz jeszcze trzeba będzie poczekać). Mam nadzieję, że również przypadnie Wam do gustu.

 

 

Pamiętajcie o zaglądaniu na http://tuts.obrazkontrolny.pl i zostawianiu swoich komentarzy ;)

Edytowane przez OkTuts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jak napisałem u siebie na blogu - nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale:

Zmiana samego czasu życia cząsteczek nie rozwiązuje problemu, że przypisaliśmy do grupy zdarzenie wywoływane w trakcie śmierci cząsteczek do niej należących. Jeżeli zmienimy czas na 30, to po 30 klatkach utworzy się nowy emiter z cząsteczkami z tej samej grupy i wpadniemy w nieskończoną pętlę.

(swoją drogą musimy ustalić jedno miejsce, gdzie będziemy dyskutować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo teraz to już mucha nie siada! Bardzo dobry tutek. Co do tworzenia nowych grup to faktycznie można by ich uniknąć przez zwykłe wprowadzenie stanów particli w particle data - czyli algorytm idzie tak:

1. Particle się rodzi ze stanem 1.

2. Umierając tworzy particle ze stanem o jeden większym (czyli stan 1 tworzy stan 2, stan 2 tworzy 3 itd. dla n tworzy n+1).

Warunek Końcowy: Tylko particle ze stanem x tworzą kolejne particle - w Twoim przypadku tylko stan 1 tworzy kolejne particle.

 

... i po sprawie. Ale wtedy musiałbyś wytłumaczyć do czego jest operator data channel, wyjaśnić różnicę między int, float, float3 itp. Dlatego myślę, że to by było przekombinowanie na początek i myślę że Twoje rozwiązanie jest znacznie prostsze - łopatologiczne, czyli na początek lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie rzeczy powodują, że zaczynam widzieć w tym coraz większy sens ;)

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu, jeśli chodzi o nowy tutorial, ale polecam też zaglądać na bloga, ponieważ wkrótce pojawi się coś ciekawego ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności