Jump to content

Wojsuj

Members
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Excellent

About Wojsuj

 • Rank
  Member
 1. Cześć :D Z tego co mi się bardzo rzuca w oczy to walor, prace są bardzo wyblakłe. Najciemniejsze miejsce u ciebie to ok. 70%(przepraszam, niestety nie wiem jak się to dokładnie sprawdza). Postaraj się trochę bardziej analizować odbijanie światła, a walor, ponieważ w tym momencie skóra u ciebie odbija tak samo światło jak skórzana czapka i płaszcz. Postaraj się również trochę bardziej używać miękkiego pędzla. Zrobiłem takiego mini overa, który mam nadzieje pokaze ci mniej więcej o co chodzi. Jedynie co zrobiłem to pobawiłem się levelsami, ciutke wygładziłem i moim zdaniem praca się dużo lepiej prezentuje. Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza lub coś okłamuję to proszę mi to wytknąć, ponieważ jak każdy wie nie jestem wymiataczem. Co do pozytywnych rzeczy to ogólny pomysł pracki jest fajny :D. Skąd bierzesz refki na portrety? Ja zawsze mam z tym problem dlatego ich zbytnio nie maluję, a by się przydalo poznać lepiej proporcje :D Mam nadzieję, że pomogłem ci w czymś i ciebie niczym nie uraziłem. Czekam na więcej wrzut :)
 2. Dzięki! Jak będę miał pieniądze na farby to sobie ogarnę.
 3. Dzięki, staram się :). Znasz może jakieś tutoriale czy coś w tym stylu co pomogłoby mi zrozumieć "mechanizmy" malowania tradycyjnego? Mam na myśli o przełożeniu języka digitalowego na tradycyjny, tak bym mógl wykorzystywać to medium w 100%. Oczywiście praktyka jest najważniejsza, ale chciałbym jakoś bardziej świadomie podejść do tego medium.
 4. Takie małe pytanko. Czy mogę parę razy gruntować płótno? to znaczy namalować obraz, gruntować, jeszcze raz namalować obraz na tym samym płótnie, zagruntować itd?
 5. Kolejna porcja :D Ta martwa trochę nieudana, bo zgubiłem się trochę przez to, że tak mocno odbijało światło. Krótkie studium - kolor nieba, a kolor innych przedmiotów. Troche nie pykło, bo zapomniałem zrobić konkretne notatki no i wiele rzeczy z tego zapomniałem. Przynajmniej mam nauczkę, żeby ZAWSZE robić notatki. No i swoje ekperymenty :D
 6. Trochę rozkminy z dzisiaj i wczoraj.
 7. Dzięki :D Macie racje - sknociłem całkiem to ostatnie - nigdy więcej! :D No i pora na studia z zdjęcia :D
 8. Eksperyment z gradacją :D tylko mam wrażenie że zrypałem coś z walorem nieba :D
 9. Dzięki za komentarze :D Anatomie postaram się ogarnąć jak już podstawy będę miał opanowane :D Ostatnio cierpię na brak czasu, ale staram się wyciągnąć ile mogę z malowania.
 10. Witam :DD Z tego co zauważyłem - unikaj czerni :D
 11. Kolejne studium. Starałem się zachować proporcje jak najlepiej, ale już teraz widzę, że chyba za niski podbródek.
 12. Mam wrażenie, że jest coś nie tak z światłem na drugim obrazku. Jeżeli światło pada z góry i jest highlight na policzku, to czemu nie ma go na nosie? Można przypuścić, że jakiś budynek lub coś innego zasłania tą postać, ale jeżeli tak jest to czemu miecz (jego górna część) i włosy nie są w cieniu? Przepraszam jeżeli źle mówię. Chcę tylko pomóc :). Tak po za tym obie prace są MEGA! :D
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy