Jump to content

buki91

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About buki91

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, proszę o poradę w wyborze sprzętu drukującego do małego biura projektowego. Ilość wydruków ok 1500str/miesiąc, w tym 1/4 w formacie A3, pozostałe A4. W kolorze jakieś pojedyncze sztuki. Aktualnie drukuję na czarno białym laserze HP (ma chyba z 10 lat - nie do zdarcia), i kolor jakiś brother (każdą A3 trzeba ręcznie podawać - więc wysyłam do drukarni A3). Czy opłacalny będzie zakup jakiegoś bizhuba (myślałem o c220) poleasingowym, po serwisie i z gwarancją 2lata, czy lepszy ploter np HP TN120 - znajomi mają i chwalą, a czasem potrzebny jest format A3+ (zagospodarowanie terenu), którego bizhuby też mają. Czy ewentualnie jakieś inne rozwiązanie? Przypuszczam, że większość osób z forum stała przed podobnym wyborem więc będę bardzo wdzięczny za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam.
 2. Możesz zdradzić jakim sposobem robiłeś kostkę przed budynkiem?:)
 3. Witam, Przedstawiam moją ostatnią wizualizację wykonaną dla zaprzyjaźnionego biura projektowego. Projekt realizowany w Pieninach:) Jako, że zaliczam się do raczkujących w 3ds max i vray, proszę o uwagi i sugestię, które z chęcią zastosuję w kolejnych pracach. Pozdrawiam :)
 4. Dzięki, faktycznie vray light był tutaj problemem. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam.
 5. Witam, mam problem z kanałem alpha w exteriorze. W scenie jeden dom i roślinność, oświetlenie mapa HDRI + vray Sun. Program za każdym razem renderuję cały biały obraz alpha. W ustawieniach mam go dodany w render elements i w frame buffer zaznaczone save separate render channels. Gdzie mogłem popełnić błąd? Będę wdzięczny za pomoc.
 6. Napiszesz jakich opcji użyłeś? ;) Kolor selektywny?
 7. Witam, Poniżej przedstawiam moje ostatnie wizualizacje domku jednorodzinnego. Proszę o konstruktywne opinie, sugestie co zmienić przy kolejnych pracach. Pozdrawiam.
 8. Uehhh... Nie pracowałem nigdy w forescie i postanowiłem wypróbować, nie wiedziałem jakie to pożyteczne narzędzie:) a tu taka heca;) Więc będzie trzeba zainwestować 200ojro. Orientuje się ktoś czy podana cena u nich na stronie to licencja dożywotnia? czy jakaś czasówka? Podana subskrypcja rozumiem, że dotyczy późniejszych aktualizacji.
 9. Witam, bardzo proszę o pomoc, wywaliło mi 3ds maxa kiedy scena już praktycznie była gotowa. Próbuję otwierać plik recovery i autobacki ale żaden nie działa w pełni - nie odczytuje zieleni robionej przez itoo forest pack. chcąc edytować zieleń program widzi ją nie jako forest tylko jako mesh. Czy jest chociaż iskierka nadziei żeby odratować pracę? w ogóle coś ostatnio często mi wywala errory jednak nigdy nie wywaliło czegoś ze sceny tak jak teraz foresta. Pracuję w 3ds max design 2013 + vray 3,0. PS. Plik *.bak również nie działa. Jak wybieram z programu open file to na podglądzie zaznaczając któryś z autobacków widać foresta. Po włączeniu pliku niestety już nie. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 10. Witam, mam problem z mapami HDRI. Po wczytaniu jakiejkolwiek mapy, a próbowałem już kilkanaście każda jest rozmazana... Niektóre mapy są w większych rozdzielczościach, niektóre w mniejszych, każda się rozmazuje. Poniżej przykład: Czy to jest kwestia jakiegoś ustawień map? Próbowałem map np purelight, peter guthrie, a wydaje mi się, że są to w miarę dobre mapy... Scena oświetlana VraySun + Vray light z podpiętą hdrką. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 11. Activation Code dostałem na maila. Przy pierwszym uruchomieniu nie było nic takiego jak request code. Standardowe okienko z krótkimi tutorialami co docelowo uruchamia się wraz ze startem maxa. Może po prostu przeinstalować program?...
 12. Przy instalacji nie było żadnego kodu. Trzeba było wpisać dane z pudełka serial i key. Nie pojawiał się żaden kod żądania ani nic podobnego. Na komputerze nie był nigdy wcześniej instalowany 3ds max... Pozostaje tylko chyba wysłać maila do autodesku... Dodam jeszcze, że na komputerze jest coś takiego jak menadżer licencji autodesk i można eksportować licencję na inny komputer tak jakby była wgrana... Ale bez żadnego potwierdzenia itd?... Dziwne to wszystko dla mnie:(
 13. Można, i tak chciałem zrobić... Założyłem konto, wpisałem kod z opakowania, potem serial number który dostałem na maila, teraz mam podać kod żądania którego nie posiadam i dalej nic nie zrobię. Kod żądania podobno generuje program ale nigdzie go niestety nie ma. Zastanawia mnie tez dlaczego nie pyta program o aktywacje... w poprzednich wersjach maxa zawsze pytał dopóki nie został aktywowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy