Jump to content

mirkuz87

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About mirkuz87

 • Rank
  Member
 1. Cześć, jest jakiś sposób by przy gammie 2.2 (input) dając render przez VFB a następnie duplicate to Max Frame Buffer nie rozjaśniało mi go? Pzdr, M.K.
 2. Witam, pytanie jak w tytule - czy jest jakiś sposób żeby ustawiło mi vray camerę jak dam create camera from view? albo chociaż eksportowało mi zwykłą na kamerę vrayowską? Pzdr, M.K.
 3. Cześć, Jeśli chcemy zniwelować kolor, który w renderingu jest dominujący możemy w łatwy sposób ustawić to w opcjach kamery > custom balance. Na przykład - jeśli chcemy uzyskać cieplejszy odcień rendera - ustawiamy kolor jasno-niebieski dla redukcji kolorów niebieskich. Pozdrawiam, M.K.
 4. Tym sposobem robiłem trawkę gdy komputer miałem jeszcze z czasów Króla Ćwieczka (jakieś 8 lat temu - 1 rdzeń 1.7 Ghz + 512 ramu) - to jest chyba najlepsza rekomendacja dla tych co chcą na szybko zrobić trawkę:)
 5. Witam, wybór opcji dla antyaliasingu jest bardzo duży. Dla szybkiego renderowania polecam użyć Area z size value 1.2 (wyższa wartość powoduje rozmazanie) Dla dobrej jakości prawie zawsze używam VraySincFilter z wartością od 3.5 do 4.5 (im wyższa wartość tym obraz jest bardziej ostry) Pozdrawiam, M.K.
 6. Cześć, często tworząc projekt w jakimś sofcie 3d ustawiamy model do istniejącego zdjęcia. Możemy łatwo sprawdzić jak ustawić parametry kamery, żeby zgadzały się z tymi które mamy w zdjęciu zrobionym fizycznym aparatem. Po prostu klikamy na zdjęcie PPM > Właściwości > Szczegóły - możemy tam przeczytać informacje począwszy od producenta aparatu poprzez ISO, jednostkę przesłony itd. Pozdrawiam, M.K.
 7. Witam, tworzenie trawy jest bardzo pamięciożerne i czasochłonne. Poniżej zaprezentuję prosty sposób na utworzenie płaszczyzny imitującej trawę (oczywiście nie będzie ona fotorealistyczna - ale lepiej wyglądająca niż płaska bitmapa) 1. Tworzymy płaszczyznę na której chcemy zasiać trawkę:) 2. Wrapujemy jak nam odpowiada (UWV Map lub Unwrapem) 3. Dodajemy do obiektu modyfikator VrayDisplacement Modifier 4. Bitmapę trawy przeciągamy z okna materiałów do okienka Texture (w opcjach modyfikatora) 5. Zmieniamy opcję modyfikatora - z 3d na 2d (landscape), precision na 1024, amount = 10, shift =-6 (mamy tu dowolność - im więcej wstawimy tym trawa będzie bardziej ziarnista) Gotowe.
 8. Witam wszystkich, bardzo często importując model 3ds do maksa otrzymujemy siatkę która jest źle wygładzona, ma wiele ścianek niepoprawnie sflipowanych itd. Na dodatek dla taki model źle znosi funkcje związane z wygładzaniem. Rozwiązaniem które może pomóc jest polecenie quadify all - niestety ono też nie zawsze działa poprawnie. Chciałbym zaprezentować inny sposób na usunięcie kłopotliwej triangulacji w modelu: 1. Importujemy model do 3ds maxa. 2. Konwertujemy go do edit poly 3. Idziemy do zakładki create > space warps> bomb. Tworzymy obiekt bomb obok modelu 4. Naciskamy na "bind to space warps" - na głównym pasku 3ds maxa - trzymając myszkę przeciągamy od obiektu "Bomb" na nasz model 5. Zmieniamy aktualną klatkę na dowolną powyżej klatki początkowej (przesuwając suwak obiekt powinien nam się "rozwalać") 6. Wchodzimy w parametry obiektu "Bomb" - zmieniamy wszystkie wartości na 0 (oprócz fragment size które ustawiamy na min/max =2) 7. Eksportujemy nasz model do formatu .3ds (sam model, bez obiektu "Bomb") 8. Usuwamy wszystko ze sceny 9. Importujemy zapisany wcześniej model .3ds 10. Nie zmieniając go na poly (działając cały czas na edit mesh) zaznaczamy wszystkie krawędzie - i wciskamy opcję auto edge 11. Siatka powinna zmienić się na prostokątną Niestety i ten sposób jest zawodny - czasem zostają pojedyncze trójkątne elementy, ale jest ich zdecydowanie mniej niż przy poleceniu 'quadify all". Pzdr
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy