Jump to content

Andromeda

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Andromeda

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków
 1. Dziękuję. Właśnie manewrowałam tymi ustawieniami i nic się nie zmienia. Przezroczystość widać tylko na materiale standard. W ostateczności przy tym zostanę, ale może ktoś się domyśla w czym może tkwić problem...
 2. Mam taki problem, wstawiłam model do pustego walca z nadaną na wewnętrzną stronę mapą bitową w formacie png (chciałam, żeby obiekt docelowo otaczała panorama z robionych przeze mnie zdjęć). Zależało mi na przezroczystości nadanej na część fotografowanego nieba, które przechodziłoby płynnie w niebo 3ds maxa, ale nie jestem w stanie uzyskać takiego efektu przenikania jak w programie do grafiki 2d. Mapę ustawiłam normalnie na materiale Arch&Design. Nie wiem, czy to kwestia formatu? Czy jest (na pewno jest, ale ja nie znam na tyle maxa) jakiś sposób na uzyskanie częściowo przezroczystej płaszczyzny? Będę wdzięczna za pomoc.
 3. Mam ten sam problem. Manewrowanie FG zdaje się nie pomaga.
 4. Mam pytanie, może ktoś będzie w stanie pomóc. Importowałam w dwg do 3ds maxa płaszczyznę stropu o organicznym kształcie. Potrzebuję przygotować propozycje rozłożenia żeber, chodzi tylko o ogólną koncepcję. Przed nadaniem lattice próbuję coś zdziałać z modyfikatorami tessellate lub subdivide, jednak ciągle brakuje mi opcji większego panowania nad tym - poza regulacją natężenia, czy rodzaju siatki, na której te podziały powstają, bardzo przydałaby mi się możliwość wskazywania głównych punktów (od których "rozchodzi się" siatka), bo jak na razie tworzą się one w dość przypadkowych miejscach. Czy istnieje na to jakiś sposób?
 5. Te właśnie parametry miałam już ustawione, ale target wydawał mi się nieprecyzyjny, a na tym tutorialu wszystko działa sprawnie. Popróbuję jeszcze w takim razie, dziękuję. - - - Połączono posty - - - O, passa też wypróbuję, dziękuję bardzo.
 6. Wie ktoś może jak regulować obszar, który ma być ostry? Nie chodzi mi o parametr f-Stop w edycji kamery, dzięki któremu rozmycie jest mniejsze lub większe, ale o zasięg ostrego pola. Manipulowanie targetem średnio pomaga. Będę wdzięczna za odpowiedź.
 7. Czy istnieje sposób na to, by po imporcie ze sketchupa program "widział" siatkę obiektu, dzięki czemu można byłoby edytować ilość i rodzaj segmentów? Wydaje mi się, że taką możliwość daje tylko obiekt wymodelowany od początku w 3ds maxie, ale chciałabym się upewnić, bo to znacznie ułatwiłoby życie. Będę wdzięczna za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy