Jump to content

5lim

Members
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by 5lim

 1. Dobre pytanie. Wtedy motywacją był kończący się konkurs o którym dowiedziałem się zbyt późno. Udało się dotrzymać terminu ponieważ bazowałem na projekcie głowy / hełmu który miałem już zrobiony wcześniej lecz niedokończony. Całą resztę po prostu wyrzeźbiłem szybko w zbrushu a kolory i textury wykreowałem w keyshocie. Każde tło w tej serii to 2D, czysty Photoshop ale chyba udało się dobrze wkomponować postać i światło bo nie pierwszy raz ktoś mnie o to pyta.

 2. To ze skromności... nie chcę wrzucić wszystkiego od razu! Dobrze - tym razem coś świeższego.

   

  Pracuję nad projektem MACHIMERA, który tworzę od podstaw łącznie z historią.

  Jest to science-fiction opowiadające o ewolucji maszyn i przyszłości ludzi.

   

  Oto Protochimera:

   

  michael-michera-protochimera-by-michael-michera.jpg?1529602736

   

  Chimera Lacertium:

  michael-michera-lacertium.jpg?1529597354

   

  Przykładowa ewolucja:

  michael-michera-evolution.jpg?1529596750

   

   

  ALICE - tym razem humanoid ;) Ta postać akurat jest wyrzeźbiona w 3D ale całość traktuję jako ilustrację. Praca ma korzenie sięgające ZSUMMIT które odbyło się w październiku zeszłego roku w Los Angeles. Tematem "zawodów" gdzie mieliśmy 3godziny na wyrzeźbienie własnego konceptu była Alicja w Krainie Czarów. Stąd imie ;) Tło, oświetlenie i cały nastrój to już 100% malowanie w Photoshopie.

   

  michael-michera-alice-inifnity-2048.jpg?1534265833

 3. Tym razem 3D ale traktuję je konceptowo więc wklejam tutaj w teczkę, chyba nie naginam jakiegoś regulaminu forum. Wiem - poza sztywna ale to było robione na challenge o którym dowiedziałem się na krótko przed deadlinem. Szukałem sposobu na najszybsze rezultaty więc ominąłem parę kroków. Wyszło i tak nieźle. Jak na te kilka/kilkanaście godzin pracy chyba nie jest najgorzej.

   

  Wygrałem tą pracą bilet na IFFC w Chorwacji więc będe mógł uczestniczyć w festiwalu. Więcej obrazków z tej serii tutaj: https://www.artstation.com/artwork/Z2Oe0

   

  michael-michera-xator-03.jpg?1493905535

   

   

  michael-michera-xator-01.jpg?1493903337

 4. Dzięki! Starałem się własnie, zeby shape language miał sens i spójność ale nie sądziłem że udało mi się to zrobić z taką precyzją :D

  Nie wiem dlaczego rysując nie wpadłem na pomysł żeby obrócić obrazek tak jak Ty to zrobiłeś :D (tak naprawdę to wiem - z pośpiechu). Teraz wygląda to o wiele sensowniej! Nadałbym mu większej szerokości bo pewnie smukłość tego gnata sprawia że wygląda mniej poważnie.

 5. Świetnie namalowany mech. Trzymam kciuki, z pewnością będziesz profesjonalistą.

   

  Dzięki za wiarę, że dopiero będę! :D

   

  Tak poważnie to mam jeszcze wiele planów. Chciałbym kiedyś zaprojektować prawdziwą maszynę. Wymyśliłem też własne uniwersum, czas zacząć je urzeczywistniać.

  Mam też wymarzone firmy z którymi chciałbym tworzyć nowe rzeczy. Wkrótce będzie się działo.

 6. Mam wrażenie że ostatnio eksperymentujesz nieco ze światłem i mówię to na podstawie nie tylko kilku prac które tutaj opublikowałeś ale również tych które widziałem w mediach społecznościowych ;)

  Jeżeli chodzi o jakąś krytykę, to w drugim obrazie od góry brakuje mi trochę cieni, przez co tracimy tutaj nieco głębie i jest dość płasko.

  Obrazek niżej, ten ze statkiem dowodzi za to że dobrze wychodzi Ci "oszczędzanie pędzla" w malarski sposób, detal jest dobrze rozmieszczony i są to rzeczy godne pozazdroszczenia.

   

  Idziesz dobrą drogą, próbuj nowych rzeczy bo mają na Ciebie dobry wpływ. Seria z samochodami to klasa sama w sobie.

  W portretach czegoś mi brakuje, nie bój się mocniej sugerować refkami i pójść śmiało bardziej w stronę realistyczną lub stylizowaną, w zależności od upodobań w tym przypadku. Pozująca pani wyszła pod tym względem dużo lepiej!

 7. Jeśli można ulepszyć to czemu nie ulepszać?

   

  Praca i tak wykonała już swoje zadanie.

   

  upZUkJ1.jpg

  (Wersja w kolorze jest na ostatnich stronach książki).

   

  FWIbIJa.jpg

  Mógłbym szlifować nadal ale wolę zabrać się za nowe rzeczy, które będą jeszcze "bliższe mojemu sercu".

  Mam pomysł na nowe portfolio!

   

  Zostałbym przy długiej lufie i nie wyciągał tak tej perspektywy bo to wprowadza zbędny dynamizm, kiedy scena ma pokazać beznadziejność sytuacji. Pod tym kątem oryginał dobrze działa.

  Mniejsza dłoń trochę jakby spowalnia całą scenę - twarz, mina też jest mało dynamiczna - tak jakby zatrzymał się czas - do tej kobiety właśnie dotarło, że za chwilę straci życie. Druga, bardziej dynamiczna poza trochę odbiego od teg. Ciało i twarz trochę nie współgrają. Ogólnie oryginał jest bardziej spójny, wersja Grafta ma duż więcej akcji ale sama postać tego nie opowiada.

   

  Cieszę się że to widać, bo właśnie chciałem pokazać jednocześnie zagrożenie, beznadziejność sytuacji ale też spokój ze względu na to co się dzieje w opowiadanej historii. Ciężkie zadanie ale mam lekcję na przyszłość! Dzięki wszystkim za komenty i spojrzenie na tę pracę "z innej perspektywy"!

 8. Podtrzymuję swoje zdanie, jestem zadowolony z pozy. :) To, że można ją ulepszyć to inna sprawa. ;) Zadbałem o skręt tułowia i każdy paluszek z osobna chociaż sam jeszcze poprawiłbym jeszcze parę rzeczy... Podoba mi się większa "elastyczność" ciała w Twoim overpaintcie! Jako fan komiksowego Spider-Mana powinienem mieć to na względzie!

   

  Co do użycia perspektywy - to był zabieg celowy, chciałem uniknąć właśnie efektu takiej ogromnej dłoni. Nie dla każdego byłoby to czytelne.

   

  Trochę szkoda że nie rozjaśniłem tła, nieźle to wygląda! Jednak nie ma to jak spojrzenie świeżym okiem.

  Dzięki za wyczerpujący overpaint! Najlepsza krytyka tej pracy jak do tej pory!

   

  Za to właśnie lubię fora takie jak 3dmax.pl. nie tylko ludzie, którzy dzielą pasję, przekażą konkretne rady ale jest też pełne zrozumienie.

   

  W ogóle ta nasza gałąź środowiska twórczego jest całkiem życzliwa, pomocna i pełna zrozumienia!

   

  domyślam się że sukces to tylko początek drogi i że najpierw są laury a potem cała masa roboty.

   

  Totalnie!

 9. No! No! Okazuje się że mamy kolejne cudowne dziecko 3dmax pl. Z niesamowitym progresem w teczce i z pierwszymi sukcesami. Cieszy oko to. Ale co poniektórzy patrząc na to, robią sie zazdrośni i chcieliby dowiedzieć się szczegółów na temat powstawania pracy. :). Mianowicie jakie programy były użyte do modelowania, rzeźbienia, posingu. Jaki silnik renderujący? Czy dałoby się uchylić choć rąbek tajemnicy?

  Dzięki! Użyte programy to: Photoshop, Daz, Keyshot, ZBrush.

  Daz 3D jest darmowy. Tam ustaliłem pozę bohaterki wybierając z kilku stworzonych przeze mnie opcji.

  Renderowanie w Keyshocie. Zbrush pomógł mi jedynie z elementami stroju oraz przedmiotami, mogło się bez niego obyć gdybym się uparł ale po co, skoro miałem możliwość z niego skorzystać.

  W Photoshopie spędziłem najwięcej czasu, tutaj odbyła się cała praca z kompozycją, kolorami i malowanie pędzlami.

  Wzbogaciłem oświetlenie, dodałem włosom życia, domalowałem książki i parę detali. Przemalowałem twarz.

  Tło jest absolutnie 2D.

   

  No u mnie też marzenia spełnią się zaraz po świętach. Będę mógł znowu ładować węgiel do piwnicy.

   

  Nic co ludzkie nie jest mi obce, łączę się w bólu!

 10. Dawno mnie tu nie było.

   

  The Drake Equation

  michael-michera-michaelmichera-thedrakeequation.jpg?1491818910

   

  Praca która powstała pod koniec 2016 roku. Wygrała pierwsze miejsce w hollywoodzkim konkursie. Nagrodę odebrałem na gali w Los Angeles, więc spełniłem kilka marzeń i celów tworząc tę ilustrację.

  Poniżej zbiór moich wybranych prac:

   

  Artstation: https://www.artstation.com/artist/michera

  Instagram: https://www.instagram.com/michera.machine/

  Facebook: https://www.facebook.com/michaelmichera

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy