Jump to content

5lim

Members
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

5lim's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

141

Reputation

 1. Dobre pytanie. Wtedy motywacją był kończący się konkurs o którym dowiedziałem się zbyt późno. Udało się dotrzymać terminu ponieważ bazowałem na projekcie głowy / hełmu który miałem już zrobiony wcześniej lecz niedokończony. Całą resztę po prostu wyrzeźbiłem szybko w zbrushu a kolory i textury wykreowałem w keyshocie. Każde tło w tej serii to 2D, czysty Photoshop ale chyba udało się dobrze wkomponować postać i światło bo nie pierwszy raz ktoś mnie o to pyta.
 2. To ze skromności... nie chcę wrzucić wszystkiego od razu! Dobrze - tym razem coś świeższego. Pracuję nad projektem MACHIMERA, który tworzę od podstaw łącznie z historią. Jest to science-fiction opowiadające o ewolucji maszyn i przyszłości ludzi. Oto Protochimera: Chimera Lacertium: Przykładowa ewolucja: ALICE - tym razem humanoid ;) Ta postać akurat jest wyrzeźbiona w 3D ale całość traktuję jako ilustrację. Praca ma korzenie sięgające ZSUMMIT które odbyło się w październiku zeszłego roku w Los Angeles. Tematem "zawodów" gdzie mieliśmy 3godziny na wyrzeźbienie własnego konceptu była Alicja w Krainie Czarów. Stąd imie ;) Tło, oświetlenie i cały nastrój to już 100% malowanie w Photoshopie.
 3. Nowa rzecz. Chciałem poćwiczyć upraszczanie. ZOOM
 4. Pociąg Link do artstation: https://www.artstation.com/michera
 5. Z jakiegoś powodu nie działają mi podziękowania na forum a na pewno wam się należą ;)
 6. Dzięki za podpowiedzi! Ostatecznie skupiłem się na bardziej pochmurnym nastroju a trochę żywszego światła umieściłem w pysku! ;) https://www.artstation.com/artwork/LVXek
 7. Którą wersję byście wybrali do wykończenia? :)
 8. Tym razem 3D ale traktuję je konceptowo więc wklejam tutaj w teczkę, chyba nie naginam jakiegoś regulaminu forum. Wiem - poza sztywna ale to było robione na challenge o którym dowiedziałem się na krótko przed deadlinem. Szukałem sposobu na najszybsze rezultaty więc ominąłem parę kroków. Wyszło i tak nieźle. Jak na te kilka/kilkanaście godzin pracy chyba nie jest najgorzej. Wygrałem tą pracą bilet na IFFC w Chorwacji więc będe mógł uczestniczyć w festiwalu. Więcej obrazków z tej serii tutaj: https://www.artstation.com/artwork/Z2Oe0
 9. Dzięki! Starałem się własnie, zeby shape language miał sens i spójność ale nie sądziłem że udało mi się to zrobić z taką precyzją :D Nie wiem dlaczego rysując nie wpadłem na pomysł żeby obrócić obrazek tak jak Ty to zrobiłeś :D (tak naprawdę to wiem - z pośpiechu). Teraz wygląda to o wiele sensowniej! Nadałbym mu większej szerokości bo pewnie smukłość tego gnata sprawia że wygląda mniej poważnie.
 10. Też prawda, wiem o co Ci chodzi. ;) Może następnym razem spróbuję zrobić to w nieco innym stylu
 11. Dzięki! Tak, zgadzam się, dałem mu za mało uwagi, mógłby być lepszy ale byłem niecierpliwy. Gdyby był masywniejszy i nieco mniej uproszczony na pewno by mu to nie zaszkodziło.
 12. Dzięki za wiarę, że dopiero będę! :D Tak poważnie to mam jeszcze wiele planów. Chciałbym kiedyś zaprojektować prawdziwą maszynę. Wymyśliłem też własne uniwersum, czas zacząć je urzeczywistniać. Mam też wymarzone firmy z którymi chciałbym tworzyć nowe rzeczy. Wkrótce będzie się działo.
 13. Mam wrażenie że ostatnio eksperymentujesz nieco ze światłem i mówię to na podstawie nie tylko kilku prac które tutaj opublikowałeś ale również tych które widziałem w mediach społecznościowych ;) Jeżeli chodzi o jakąś krytykę, to w drugim obrazie od góry brakuje mi trochę cieni, przez co tracimy tutaj nieco głębie i jest dość płasko. Obrazek niżej, ten ze statkiem dowodzi za to że dobrze wychodzi Ci "oszczędzanie pędzla" w malarski sposób, detal jest dobrze rozmieszczony i są to rzeczy godne pozazdroszczenia. Idziesz dobrą drogą, próbuj nowych rzeczy bo mają na Ciebie dobry wpływ. Seria z samochodami to klasa sama w sobie. W portretach czegoś mi brakuje, nie bój się mocniej sugerować refkami i pójść śmiało bardziej w stronę realistyczną lub stylizowaną, w zależności od upodobań w tym przypadku. Pozująca pani wyszła pod tym względem dużo lepiej!
 14. Dzięki Kalberos! Obserwuję Twoje ostatnie poczynania i widzę, że ostatnio tworzysz bardzo nastrojowe, ciekawie oświetlone obrazy! Robisz kawał świetnej roboty, miło patrzeć jak polscy artyści rosną w siłę!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy