Jump to content

Recommended Posts

• Replies 878
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak tutaj pi臋knie teraz 馃槃 mam nadzieje 偶e pojawi si臋 jaka艣 apka dla Maxa 聽 Hejka, dawno tu nic nie wrzuca艂em, ale jako 偶e dzi艣 tutaj zawita艂em do was, to wrzuc臋 jakie艣 staroci, kt贸re i tak

Hej ludzie, b臋dzie ma艂y off-top聽 zauwa偶y艂em ze coraz wi臋cej znajomych ma problem z nadgarstkiem albo cie艣ni膮. Dbajcie o zdrowie, 膰wiczcie, proste rozci膮ganie to ju偶 co艣. Ja niestety z w艂asnej winy i p

艢wietna teczka, bardzo inspiruj膮ca i motywuj膮ca do dzia艂ania. 聽W艂a艣nie sko艅czy艂em przegl膮da膰 od samego pocz膮tku, i robi wra偶enie. 艢wietne prace, ciekawe dyskusje, du偶o przydatnych rad i聽link贸w, za kt贸

Posted Images

Szkoda, 偶e zak艂adasz now膮 teczk臋, ja tam wol臋 jak jedna si臋 ci膮gnie latami, mo偶na w jednym miejscu 艣ledzi膰 rozw贸j. Ale jak patrz臋 i por贸wnuj臋 ze starszymi to wida膰, 偶e robisz post臋py, zr贸偶nicowana dieta *z natury/z wyobra藕ni/kopie* przynosi efekty. Dawaj dalej!

EthicallyChallenged tamtej teczki nie mam dlatego te偶 za艂o偶y艂em now膮 .Pozdrawiam

Swie偶y Chcia艂em doda膰 ale limit jest 25 prac :P jak b臋d臋 mia艂 now膮 jak膮艣 martwa to dodam aktualnie walcz臋 z faktura ska艂 i drzew, korzystam bo pogoda wr贸ci艂a

偶eby nie by艂o ze pusty w膮tek to dodaje speeda

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

No speed ca艂kiem w porz膮dku i taki wydaje si臋 z thumbnaila a wi臋c bardziej zaplanowany. ;)

Troch臋 tylko relacje waloru po lewej i prawej ciemniejszych plam nie do ko艅ca pasuje. Ale je艣li s膮dzisz 偶e jest ok zobaczymy co b臋dzie dalej.

No staram si臋, du偶o 膰wicz臋 praktycznie wsz臋dzie zabieram o艂贸wek i szkicownik. Ciesz臋 si臋 podarowa艂em tego anio艂a koledze bo mu si臋 spodoba艂.Dalej jednak walcz臋 z tym 偶eby nie u偶ywa膰 czarnego 100 % i bia艂ego 100 % bo przy druku p贸藕niej s膮 prace za ciemne tak jak i na niekt贸rych monitorach.

To ostatnie fajne, tylko drobne uwagi. 艢wiat艂o na kopu艂ach - p艂askie. Gdzie艣 kr膮偶膮 tutki jak wygl膮da o艣wietlona kula, zwykle maksymalny cie艅 tzw "terminator" nie biegnie a偶 do samej kraw臋dzi, tylko jeszcze gdzie艣 tam kula 艂apie 艣wiat艂o. Ta druga kopu艂a te偶 powinna by膰 jako艣 odseparowana - odbija艂aby 艣wiat艂o od 艣ciany i kopu艂y za ni膮, teraz w cieniu si臋 zlewa.

Spokojnie mo偶na te偶 da膰 mocniejsze subglowy pomi臋dzy poszczeg贸lnymi planami. No i wa偶na rzecz - lu藕ny styl jest ok ale kraw臋dzie powinny by膰 lepiej zdefiniowane. Jak opanujesz 艣wiat艂ocie艅 to te偶 swobodniej Ci b臋dzie szkoli膰 si臋 w kompozycji, bo na razie troch臋 sztywno.

Te dwa d艂ugopisowe szkice bardzo fajne, swobodne.

Przy tej okazji jeszcze jedn膮 rzecz zauwa偶y艂em, wszystko rysujesz jakby艣 rzutowa艂 na p艂asko, ka偶d膮 elewacj臋, ka偶dy budynek. Spr贸buj czasem co艣 pokaza膰 w ciekawszej perspektywie. ;)

Ok dzi臋ki za rady, posiedz臋 przy walorze i jeszcze poszukam jaki艣 refek .Pozdrawiam

P.S "Przy tej okazji jeszcze jedn膮 rzecz zauwa偶y艂em, wszystko rysujesz jakby艣 rzutowa艂 na p艂asko, ka偶d膮 elewacj臋, ka偶dy budynek. Spr贸buj czasem co艣 pokaza膰 w ciekawszej perspektywie. ;)"

Staram si臋 to zmieni膰... no ale tak jako艣 si臋 ustawiam zawsze na wprost, czas to zmieni膰 bo 艣mierdzi monotonia :D

tu mam troch臋 staroci z inna perspektywa ale dalej to nie jest to :P

skanowanie0021.jpg

skanowanie0023.jpg

skanowanie0011.jpg

skanowanie0012.jpg

no i jeszcze troch臋 o艂贸wka doko艅czone stare szkice i nowe 膰wiczenia posta膰 i faktura ska艂 + strumie艅 wody (masakra)

skanowanie0005.jpg

skanowanie0007.jpg

skanowanie0008.jpg

niestety nie bylem w stanie nic wygumkowa膰 bo szkice byle pokrywane lakierem do w艂os贸w dla utrwalenia.stad te b艂臋dy ale tutaj chcia艂em za pomoc膮 paru kresek od艣wie偶y膰 te pomys艂y

skanowanie0001.jpg

skanowanie0002.jpg

skanowanie0004.jpg

Edited by Kalberos

Na temat lwa ju偶 Ci pisa艂em na fb jak rozmawiali艣my, co do oczu poleca艂bym jeszcze wiele 膰wicze艅, rysuj ich masakrycznie du偶o ale znudzi Ci si臋 rysowanie tylko tego co widzisz i zaczniesz analizowa膰 bardziej, osobi艣cie jeszcze nie czuje tego oka.

Co do postaci, kreska jest okropna, fajne wra偶enie "prawie" ruchu bo jednak drog膮 sztuczki, przeciwstawnie lewa r臋ka mog艂aby si臋 wysun膮膰 do przodu.

Pozdrawiam

Wiem stary ze te linie SA okropne musz臋 pi贸rko naprawi膰 bo co艣 si臋 kurwi i gania kursor nieraz po ca艂ym monitorze jak by艣 myszka napi..dalal, ale jako艣 daje rady mo偶e uda si臋 nowy tablet zakupi膰 .CO do tej postaci wiem zjeba艂em w tym miejscu ale to jest do poprawy .

dzisiejszy wypad nad rzeczk臋

1ccccccc.jpg

Edited by Kalberos
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dwie kolumny z przodu jako艣 mi tak nie pasuj膮 w kompozycji, robi膮 jak膮艣 tak膮 sztuczn膮 ramk臋, (tzn mog艂y by by膰, ale s膮 jako艣 tak zbyt symetrycznie rozmieszczone).

Jest p艂asko, walory na bli偶szych planach s膮 takie same jak na dalszych. Jest 艣wiat艂o s艂o艅ca, ale brakuje jakiego艣 艣wiat艂a dope艂niaj膮cego z drugiej strony (np. b艂ekit nieba), wydoby艂oby to bry艂臋. Nie wiem czy ten ch艂op na skraju po prawej jest tam najszcz臋艣liwiej umieszczony. M贸g艂by by膰 bli偶ej i stanowi膰 plan zero. Ale kolory mi sie podobaj膮, na niebie ca艂kiem fajna faktura malarska.

pzdr

Og贸艂em ca艂kiem fajna pracka. ;)

lewo z pewno艣ci膮 zbyt si臋 zlewa, i za ma艂a r贸偶nica pomi臋dzy walorem w pierwszym planie i nast臋pnym.

Efekt s艂o艅ca super, ale og贸lnie kompozycja troch臋 mnie nie przekonuje, kolumny du偶o zas艂aniaj膮 w stosunku do ca艂o艣ci pracy.

Pozdrawiam ;)