Jump to content
Kalberos

Teczka 2D Kalberos

Recommended Posts

Szkoda, że zakładasz nową teczkę, ja tam wolę jak jedna się ciągnie latami, można w jednym miejscu śledzić rozwój. Ale jak patrzę i porównuję ze starszymi to widać, że robisz postępy, zróżnicowana dieta *z natury/z wyobraźni/kopie* przynosi efekty. Dawaj dalej!

No świetnie że wróciłeś na pokład ziomek! idzie do przodu i jest bardzo fajny progres.

Może coś z biurka też rzuć, brakuje mi jakiegoś studium martwej. ;)

Pozdro

EthicallyChallenged tamtej teczki nie mam dlatego też założyłem nową .Pozdrawiam

Swieży Chciałem dodać ale limit jest 25 prac :P jak będę miał nową jakąś martwa to dodam aktualnie walczę z faktura skał i drzew, korzystam bo pogoda wróciła

żeby nie było ze pusty wątek to dodaje speeda

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

No speed całkiem w porządku i taki wydaje się z thumbnaila a więc bardziej zaplanowany. ;)

Trochę tylko relacje waloru po lewej i prawej ciemniejszych plam nie do końca pasuje. Ale jeśli sądzisz że jest ok zobaczymy co będzie dalej.

No masz racje Swieży tutaj coś nie gra w tym miejscu za ciemne miejsce . Dzisiejsze nudy, pozostawiam to w postaci WIP

WIP+assasssin+.jpg

Edited by Kalberos

czerwony anioł i wrak statku podobają mi się najbardziej :) fajnie się rozwijasz carry on :)!

No staram się, dużo ćwiczę praktycznie wszędzie zabieram ołówek i szkicownik. Cieszę się podarowałem tego anioła koledze bo mu się spodobał.Dalej jednak walczę z tym żeby nie używać czarnego 100 % i białego 100 % bo przy druku później są prace za ciemne tak jak i na niektórych monitorach.

To ostatnie fajne, tylko drobne uwagi. Światło na kopułach - płaskie. Gdzieś krążą tutki jak wygląda oświetlona kula, zwykle maksymalny cień tzw "terminator" nie biegnie aż do samej krawędzi, tylko jeszcze gdzieś tam kula łapie światło. Ta druga kopuła też powinna być jakoś odseparowana - odbijałaby światło od ściany i kopuły za nią, teraz w cieniu się zlewa.

Spokojnie można też dać mocniejsze subglowy pomiędzy poszczególnymi planami. No i ważna rzecz - luźny styl jest ok ale krawędzie powinny być lepiej zdefiniowane. Jak opanujesz światłocień to też swobodniej Ci będzie szkolić się w kompozycji, bo na razie trochę sztywno.

Te dwa długopisowe szkice bardzo fajne, swobodne.

Przy tej okazji jeszcze jedną rzecz zauważyłem, wszystko rysujesz jakbyś rzutował na płasko, każdą elewację, każdy budynek. Spróbuj czasem coś pokazać w ciekawszej perspektywie. ;)

Ok dzięki za rady, posiedzę przy walorze i jeszcze poszukam jakiś refek .Pozdrawiam

P.S "Przy tej okazji jeszcze jedną rzecz zauważyłem, wszystko rysujesz jakbyś rzutował na płasko, każdą elewację, każdy budynek. Spróbuj czasem coś pokazać w ciekawszej perspektywie. ;)"

Staram się to zmienić... no ale tak jakoś się ustawiam zawsze na wprost, czas to zmienić bo śmierdzi monotonia :D

tu mam trochę staroci z inna perspektywa ale dalej to nie jest to :P

skanowanie0021.jpg

skanowanie0023.jpg

skanowanie0011.jpg

skanowanie0012.jpg

no i jeszcze trochę ołówka dokończone stare szkice i nowe ćwiczenia postać i faktura skał + strumień wody (masakra)

skanowanie0005.jpg

skanowanie0007.jpg

skanowanie0008.jpg

niestety nie bylem w stanie nic wygumkować bo szkice byle pokrywane lakierem do włosów dla utrwalenia.stad te błędy ale tutaj chciałem za pomocą paru kresek odświeżyć te pomysły

skanowanie0001.jpg

skanowanie0002.jpg

skanowanie0004.jpg

Edited by Kalberos

Dalej obstaje przy martwej, powinieneś jeszcze dużo na niej się nauczyć.

Pozdrawiam

Świeży ucze sie caly czas

Telthona nie wszystkie to starocie, nie pamiętam które były w tamtej teczce ale w większość to nowe prace

Telthona tu masz coś nowego widzimisię kolegi na plecy, ale na tym etapie narazie zostaje muszę odpocząć, "co za dużo to nie zdrowo"

444vvvssss.jpg

Edited by Kalberos

Na temat lwa już Ci pisałem na fb jak rozmawialiśmy, co do oczu polecałbym jeszcze wiele ćwiczeń, rysuj ich masakrycznie dużo ale znudzi Ci się rysowanie tylko tego co widzisz i zaczniesz analizować bardziej, osobiście jeszcze nie czuje tego oka.

Co do postaci, kreska jest okropna, fajne wrażenie "prawie" ruchu bo jednak drogą sztuczki, przeciwstawnie lewa ręka mogłaby się wysunąć do przodu.

Pozdrawiam

Wiem stary ze te linie SA okropne muszę piórko naprawić bo coś się kurwi i gania kursor nieraz po całym monitorze jak byś myszka napi..dalal, ale jakoś daje rady może uda się nowy tablet zakupić .CO do tej postaci wiem zjebałem w tym miejscu ale to jest do poprawy .

dzisiejszy wypad nad rzeczkę

1ccccccc.jpg

Edited by Kalberos

Fajnie jak zwykle klimatycznie i hm widać że wkładasz w te prace swoje uczucia.

Jedyne czego mi brakuje jeszcze solidnej pracy nad warsztatem. ;)

Pozdrawiam

Dwie kolumny z przodu jakoś mi tak nie pasują w kompozycji, robią jakąś taką sztuczną ramkę, (tzn mogły by być, ale są jakoś tak zbyt symetrycznie rozmieszczone).

Jest płasko, walory na bliższych planach są takie same jak na dalszych. Jest światło słońca, ale brakuje jakiegoś światła dopełniającego z drugiej strony (np. błekit nieba), wydobyłoby to bryłę. Nie wiem czy ten chłop na skraju po prawej jest tam najszczęśliwiej umieszczony. Mógłby być bliżej i stanowić plan zero. Ale kolory mi sie podobają, na niebie całkiem fajna faktura malarska.

pzdr

Nie wiem czemu, ale na pierwszy rzut oka najbardziej przyciągnęła mnie lewa strona. Dopiero po jakimś czasie zobaczyłem assasina po prawej stronie który moim zdaniem nijako się tam prezentuje.

Ogółem całkiem fajna pracka. ;)

lewo z pewnością zbyt się zlewa, i za mała różnica pomiędzy walorem w pierwszym planie i następnym.

Efekt słońca super, ale ogólnie kompozycja trochę mnie nie przekonuje, kolumny dużo zasłaniają w stosunku do całości pracy.

Pozdrawiam ;)