Jump to content

5lim

Members
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 5lim

 1. Dobre pytanie. Wtedy motywacją był kończący się konkurs o którym dowiedziałem się zbyt późno. Udało się dotrzymać terminu ponieważ bazowałem na projekcie głowy / hełmu który miałem już zrobiony wcześniej lecz niedokończony. Całą resztę po prostu wyrzeźbiłem szybko w zbrushu a kolory i textury wykreowałem w keyshocie. Każde tło w tej serii to 2D, czysty Photoshop ale chyba udało się dobrze wkomponować postać i światło bo nie pierwszy raz ktoś mnie o to pyta.
 2. To ze skromności... nie chcę wrzucić wszystkiego od razu! Dobrze - tym razem coś świeższego. Pracuję nad projektem MACHIMERA, który tworzę od podstaw łącznie z historią. Jest to science-fiction opowiadające o ewolucji maszyn i przyszłości ludzi. Oto Protochimera: Chimera Lacertium: Przykładowa ewolucja: ALICE - tym razem humanoid ;) Ta postać akurat jest wyrzeźbiona w 3D ale całość traktuję jako ilustrację. Praca ma korzenie sięgające ZSUMMIT które odbyło się w październiku zeszłego roku w Los Angeles. Tematem "zawodów" gdzie mieliśmy 3godziny na wyrzeźbienie własnego konceptu była Alicja w Krainie Czarów. Stąd imie ;) Tło, oświetlenie i cały nastrój to już 100% malowanie w Photoshopie.
 3. Nowa rzecz. Chciałem poćwiczyć upraszczanie. ZOOM
 4. Pociąg Link do artstation: https://www.artstation.com/michera
 5. Z jakiegoś powodu nie działają mi podziękowania na forum a na pewno wam się należą ;)
 6. Dzięki za podpowiedzi! Ostatecznie skupiłem się na bardziej pochmurnym nastroju a trochę żywszego światła umieściłem w pysku! ;) https://www.artstation.com/artwork/LVXek
 7. Którą wersję byście wybrali do wykończenia? :)
 8. Tym razem 3D ale traktuję je konceptowo więc wklejam tutaj w teczkę, chyba nie naginam jakiegoś regulaminu forum. Wiem - poza sztywna ale to było robione na challenge o którym dowiedziałem się na krótko przed deadlinem. Szukałem sposobu na najszybsze rezultaty więc ominąłem parę kroków. Wyszło i tak nieźle. Jak na te kilka/kilkanaście godzin pracy chyba nie jest najgorzej. Wygrałem tą pracą bilet na IFFC w Chorwacji więc będe mógł uczestniczyć w festiwalu. Więcej obrazków z tej serii tutaj: https://www.artstation.com/artwork/Z2Oe0
 9. Dzięki! Starałem się własnie, zeby shape language miał sens i spójność ale nie sądziłem że udało mi się to zrobić z taką precyzją :D Nie wiem dlaczego rysując nie wpadłem na pomysł żeby obrócić obrazek tak jak Ty to zrobiłeś :D (tak naprawdę to wiem - z pośpiechu). Teraz wygląda to o wiele sensowniej! Nadałbym mu większej szerokości bo pewnie smukłość tego gnata sprawia że wygląda mniej poważnie.
 10. Też prawda, wiem o co Ci chodzi. ;) Może następnym razem spróbuję zrobić to w nieco innym stylu
 11. Dzięki! Tak, zgadzam się, dałem mu za mało uwagi, mógłby być lepszy ale byłem niecierpliwy. Gdyby był masywniejszy i nieco mniej uproszczony na pewno by mu to nie zaszkodziło.
 12. Dzięki za wiarę, że dopiero będę! :D Tak poważnie to mam jeszcze wiele planów. Chciałbym kiedyś zaprojektować prawdziwą maszynę. Wymyśliłem też własne uniwersum, czas zacząć je urzeczywistniać. Mam też wymarzone firmy z którymi chciałbym tworzyć nowe rzeczy. Wkrótce będzie się działo.
 13. Mam wrażenie że ostatnio eksperymentujesz nieco ze światłem i mówię to na podstawie nie tylko kilku prac które tutaj opublikowałeś ale również tych które widziałem w mediach społecznościowych ;) Jeżeli chodzi o jakąś krytykę, to w drugim obrazie od góry brakuje mi trochę cieni, przez co tracimy tutaj nieco głębie i jest dość płasko. Obrazek niżej, ten ze statkiem dowodzi za to że dobrze wychodzi Ci "oszczędzanie pędzla" w malarski sposób, detal jest dobrze rozmieszczony i są to rzeczy godne pozazdroszczenia. Idziesz dobrą drogą, próbuj nowych rzeczy bo mają na Ciebie dobry wpływ. Seria z samochodami to klasa sama w sobie. W portretach czegoś mi brakuje, nie bój się mocniej sugerować refkami i pójść śmiało bardziej w stronę realistyczną lub stylizowaną, w zależności od upodobań w tym przypadku. Pozująca pani wyszła pod tym względem dużo lepiej!
 14. Dzięki Kalberos! Obserwuję Twoje ostatnie poczynania i widzę, że ostatnio tworzysz bardzo nastrojowe, ciekawie oświetlone obrazy! Robisz kawał świetnej roboty, miło patrzeć jak polscy artyści rosną w siłę!
 15. Nowe postacie. Więcej pod linkiem tutaj: https://www.artstation.com/artwork/NYdOg
 16. odskocznia od fotorealizmu, tym razem bardziej szkice niż wykończone arty
 17. Praca i tak wykonała już swoje zadanie. (Wersja w kolorze jest na ostatnich stronach książki). Mógłbym szlifować nadal ale wolę zabrać się za nowe rzeczy, które będą jeszcze "bliższe mojemu sercu". Mam pomysł na nowe portfolio! Cieszę się że to widać, bo właśnie chciałem pokazać jednocześnie zagrożenie, beznadziejność sytuacji ale też spokój ze względu na to co się dzieje w opowiadanej historii. Ciężkie zadanie ale mam lekcję na przyszłość! Dzięki wszystkim za komenty i spojrzenie na tę pracę "z innej perspektywy"!
 18. Podtrzymuję swoje zdanie, jestem zadowolony z pozy. :) To, że można ją ulepszyć to inna sprawa. ;) Zadbałem o skręt tułowia i każdy paluszek z osobna chociaż sam jeszcze poprawiłbym jeszcze parę rzeczy... Podoba mi się większa "elastyczność" ciała w Twoim overpaintcie! Jako fan komiksowego Spider-Mana powinienem mieć to na względzie! Co do użycia perspektywy - to był zabieg celowy, chciałem uniknąć właśnie efektu takiej ogromnej dłoni. Nie dla każdego byłoby to czytelne. Trochę szkoda że nie rozjaśniłem tła, nieźle to wygląda! Jednak nie ma to jak spojrzenie świeżym okiem. Dzięki za wyczerpujący overpaint! Najlepsza krytyka tej pracy jak do tej pory! W ogóle ta nasza gałąź środowiska twórczego jest całkiem życzliwa, pomocna i pełna zrozumienia! Totalnie!
 19. Dzięki! Użyte programy to: Photoshop, Daz, Keyshot, ZBrush. Daz 3D jest darmowy. Tam ustaliłem pozę bohaterki wybierając z kilku stworzonych przeze mnie opcji. Renderowanie w Keyshocie. Zbrush pomógł mi jedynie z elementami stroju oraz przedmiotami, mogło się bez niego obyć gdybym się uparł ale po co, skoro miałem możliwość z niego skorzystać. W Photoshopie spędziłem najwięcej czasu, tutaj odbyła się cała praca z kompozycją, kolorami i malowanie pędzlami. Wzbogaciłem oświetlenie, dodałem włosom życia, domalowałem książki i parę detali. Przemalowałem twarz. Tło jest absolutnie 2D. Nic co ludzkie nie jest mi obce, łączę się w bólu!
 20. Z pozy jestem właśnie zadowolony. Są inne rzeczy które dzisiaj bym trochę zmienił bo już minęło trochę czasu i nauczyłem się ciekawych technik, teraz jednak mam inne projekty przed sobą.
 21. Dawno mnie tu nie było. The Drake Equation Praca która powstała pod koniec 2016 roku. Wygrała pierwsze miejsce w hollywoodzkim konkursie. Nagrodę odebrałem na gali w Los Angeles, więc spełniłem kilka marzeń i celów tworząc tę ilustrację. Poniżej zbiór moich wybranych prac: Artstation: https://www.artstation.com/artist/michera Instagram: https://www.instagram.com/michera.machine/ Facebook: https://www.facebook.com/michaelmichera
 22. dzięki, dobry pomysł! właśnie chcę eksplorować trochę temat tekstyliów więc jestem wdzięczny za każdą uwagę!
 23. Kolejna technoponiedziałkowa czaszka. Dodatkowy wariant tutaj: https://www.artstation.com/artwork/xo6yW Pozwoliłem sobie użyć kitbashowanych części bo ta praca miała być okazją do eksperymentów. Podczas rzeźbienia czaszki inspirowałem się ostatnią pracą którą opublikował Furio Tedeschi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy