Jump to content

demenu

Members
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

demenu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

29

Reputation

 1. Z przyzwyczajenia już wrzucam. Z tego co widzę moje stare prace nadal są dostępne więc nie chciałem naprawiać czegoś co nie jest zepsute ale na przyszłość zapamiętam że jest taka opcja.
 2. Mała wrzutka z dwiema pracami, pewnie na dniach dodam coś więcej. Uczę się ostatnio blendera żeby wykorzystywać elemnty 3D w obrazach. Krytyka mile widziana.
 3. Dawno nic nie wrzucałem, ostatni rok miałem bardzo mało produktywny - pewnie ze względu na pracę. Być może ktoś rzuci na to okiem. Cheers
 4. Dziękuje za miłe słowa :) Ostatnio walczę sam ze sobą, nie czuje żadnego progresu. Nadal próbuje malować nowe rzeczy ale mam wrażenie jakbym stał w miejscu. Wrzucam trochę studiów i obrazów malowanych z głowy, większość przebranych bo mało rzeczy się nadawało do teczki.
 5. Dziękuje, cieszy mnie że ci się podoba :) Dziękuje za tak szczegółowy komentarz, nie pamiętam żebym kiedykolwiek otrzymał tak rozbudowaną korektę. Co do pracy z jeleniem masz w wielu punktach rację, w szczególności z porożem, bardzo podoba mi się twoja wersja. Prawda jest taka że zwierzę zostało wprowadzone w późnej fazie malowania i długo błądziłem aby nie niszczył reszty pracy. Co do gałązek to był to zabieg kończący, brakowało mi pierwszego planu który nadałby większej głębi całej pracy dlatego właśnie tak odstają od reszty. Prawdopodobnie gdybym dał sobie jeszcze godzinę to nie byłoby ich wcale lub namalowałbym jakiś substytut. Nie jestem do końca pewien odcieniu nieba które wybrałaś ale oświetlenie budynku było we wcześniejszej wersji bliźniacze do twojej propozycji, sam nie jestem pewien dlaczego z niego zrezygnowałem. Co do drugiej pracy to znów się zgodzę, osadzenie oczu na postaci i późniejsze ich wykończenie to moja pięta achillesowa, chyba będę musiał się cofnąć i to postudiować. Bardzo mi się podoba dodany blik na gałce, kompletnie mi umknęło że można by je tak oświetlić. Głównym problemem przy malowaniu tej pracy był brak określonego kierunku i zmienianie koncepcji w późnej fazie twórczej. Z początku miało być to zwykłe studium portretu ale po wstępnym szkicu zdecydowałem się wzorować na oświetleniu innej twarzy w innej pozycji i perspektywie co dało z początku niepożądany efekt. Późniejsza przeróbka na coś bardziej ze świata cyberpunku była zaledwie próbą ratowania ciekawego klimatu którego nie chciałem wyrzucać do kosza. Co do twojej propozycji to samemu osobiście boję się trochę stosowania miękkiego światła i rozmywania zbytnio kolorów, swędzą mnie rączki aby zacząć w tej pracy wybierać mocniejszy kontur :) Jeszcze raz dziękuje za korektę, na codzień mam minimalną styczność z innymi artystami i twoje świeże spojrzenie pozwoli mi na obranie lepszej drogi w przyszłości. Dzisiaj wrzucam jeszcze trzy prace z czego dwóch jestem średnio zadowolony a trzecia to studium. Mało czasu i chęci, to chyba od tych upałów ;) Pierwsza praca to szybki szkic kolorystyczny, być może oprę się o nią przy malowaniu kolejnej. Nad drugą siedziałem chwilę dłużej ale sam nie jestem pewien tematu. Pozostawiam resztę do waszej oceny. Studium kilku kadrów z "Lśnienia" Stanleya Kubricka. Mam poważną obsesję związaną z tym filmem i prawdopodobnie w przyszłości jeszcze będę malował jakieś kadry.
 6. Trochę zmieniłem zamysł ostatniej pracy, chyba wygląda trochę lepiej. Niżej jeszcze dwie nowe prace.
 7. Lubię, pozwala mi na dosyć dynamiczną pracę z formą i dosyć często rysuje tylko przez kontrast wymazując światło. Chętnie zobaczę jakieś tutoriale od Jamy jeśli masz pod ręką.
 8. Nie wiem czemu ale postać wyszła bardziej pulchna niż oczekiwałem. Nadal się zmagam by zbytnio nie rozmazywać koloru.
 9. Dawno nic nie wrzucałem. Trochę prac z różnego okresu, ostatnio wróciłem do digital paintingu po dłuższej przerwie. Nadal zmagam się z kończeniem prac.
 10. Taka sobie ta praca, chyba coś z perspektywą nie leży ale wrzucam. Ostatnio więcej czasu poświęcam na 3DS Max i mniej mam czasu na malowanie w PS. Cheers
 11. Ciekawe są te ćwiczenia w ograniczonym walorze ale widzę że skupiles się mocno na aktach głównie z centralną kompozycja, kiedy natomiast twoje szkice z głowy przedstawiają bardziej skomplikowane sceny z wieloma bohaterami lub elementami fantastycznymi. Nie zaszkodziło by pocwiczyc na klatkach filmowych o bardziej nietypowej kompozycji i perspektywie. Cheers
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy