Jump to content

emka

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About emka

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  A village
 1. Świetne materiały... Tak w ogóle im dłużej czytam ten wątek, tym bardziej dociera do mnie, że nie do końca mam się komu wygadać w 'realu'. Mimo wszystko poziom optymizmu jest nieporównywalnie wyższy i tego się trzymam. Gdyby ktoś na ochotnika chciał wymienić kilka PW także ze mną to jestem łasy, głownie w tej formie komunikuję się ze światem, ale już bez totalnej izolacji, jak miało to miejsce kilka lat temu. Nawet nauczyłem się rozmawiać przez telefon bez tracenia oddechu, yeah! ;)
 2. Podepnę się pod wątek, bo ciekawym się jawi :) W wieku 18 lat nabawiłem się depresji, znalazłem się w sytuacji która zadziałała jak zapalnik i stało się, przez niespełna 5 lat tej przygody zrujnowałem sobie wszystko, co było do zrujnowania, przerobiłem cały wachlarz nerwic, a jeszcze do tego miałem dziewczynę, którą wyniszczałem swoją obecnością. W wieku 22 lat poszedłem na studia (2 podejście), poznałem ludzi, zostawiłem to wszystko za sobą. Dziś spóźniony o jakieś 3-4 lata względem rówieśników zacząłem żyć, mam swoje cele, które nie zniknęły nawet pod ciężarem nieopisanego cierpienia psychicznego. Łap kontakt, nie chowaj się w domu, bo może być za późno. Wielokrotnie winię się, że nie osiągnąłem tego czy tamtego w wieku np. 20 lat, ale czy niespełna 26 to tak wiele. Wciąż mogę np. za 2-3 lata robić fajną grafikę albo stronki, bo zwłaszcza to drugie jest moim celem. Lepiej odnaleźć się późno niż wcale i podpierać drzewa przy rowach. Pesymizm otoczenia pozostał, na wsi na lubelszczyźnie, w cholernie statystycznej rodzinie z problemami trudno o wiele. Ale wierzę, że wyjdę na swoje i tobie tego również życzę. Wielbię j. angielski, licencjat w tym temacie okazał się być moją przepustką do początków lepszego życia.
 3. Dzięki za odpowiedź. Dotąd podpieraliśmy się trialami, CS5, CS6, musiałbym wybadać na jakiej konkretnie wersji pracują chińscy przyjaciele, być może przeskoczymy do tańszego rozwiązania. A typowa instrukcja to około 12 stron, kilkadziesiąt MB. Niby niewiele, ale dopiero lapek z i7 i 16GB RAM to uciągnął, sam proces edycji (konkretnie tłumaczenia) to dla nas dość nowe doświadczenie i początki obfitowały w 'out of memory'.
 4. Kłaniam się, W firmie której pracuję potrzebny jest nam Illustrator, głównie do edycji instrukcji obsługi (modele RC i tym podobne), jednak cena softu od dystrybutorów jest nieco wysoka. Stąd też pytanie- czy bezpiecznym jest polowanie na okazję i odkupienie licencji, a jeśli tak, jak najlepiej się do tego zabrać? I przede wszystkim, ile realnie można 'ciachnąć' z ceny wyjściowej nowego softu?
 5. Sprawdziłem, kilka stylizowanych gierek się znalazło. Z HTML5 nie zetknąłem się mobilnie, ale na desktopie doświadczyłem tego, że bardzo prosta gierka lubiła przyciąć. Sprzęt nie najwyższych lotów, ale mimo wszystko sprawa zdumiewająca. Pamiętam artykuły z przed kilku lat z nagłówkami w stylu 'revolution', 'start today' i tak dalej. Jakaś revolution to na pewno jest, ale skupię się jednak na Flashu jako platformie do realizacji drobnych zamysłów. A kwestii gierek 'na handel' chciałbym kiedyś spróbować, sto lat temu napisałem jakieś proste badziewia, np. mój własny screamer (tak się chyba mówi na gierki z czymś/kimś wrzeszczącym z nienacka ;), dłubałem tysięczny klon Milionerów, ale to wszystko prehistoria, będę wdrażać się od nowa. Dzięki za obszerną odpowiedź i inspirację, powodzenia z tym alienem i całą resztą :)
 6. Śledzę wątek od kilku miesięcy- respekt z mojej strony za wiedzę i nieustanny rozwój. Osobiście zastanawiam się nad eksperymentami z HTML5, od miesięcy chodzi za mną pomysł na space shooter stylizowany na bazgroły na kartce z zeszytu. Ale wracając do tematu Twojej działalności: czy otrzymujesz zapytania o wykonanie dość banalnych gierek? Np. właściciel warsztatu marzy o prostej flashówce, w której klikając dobiera się zderzak, spojler i inne takie. Swoją drogą była taka gierka z kilkoma autami- Create a ride.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy