Jump to content

Marek K

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Marek K

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  wieś Polna
 1. Potrzebuję podobną figyrkę w 3ds lub innym formacie możliwym do przekonwertowania. Może ktoś mi udostępnić? Robię pracę dyplomową z odtworzeniem zabytkowego budynku w 3d. Występuje tam w narożu ściany taka figurka. Nie udało mi się do tej pory odnaleźć w sieci podobnej więc zwróciłem się tutaj.
 2. Pliki IES podpiete zostały w Revicie. Oprawy pobrane ze strony Kanluxa i pliki IES tak samo. Rendery nie bardzo wychodzą mi w Revicie (w załaczeniu najnowszy). Ten projekt, te renderingi robię min. jako pracę semestralną na studiach. Koledzy robią w Archi... i renderują w nim lub w Sketch.. tez w nim renderują. Jestem jedyny z całej grupy który używa Autodesku tj. Revita. Modelowanie idzie mi nieźle, trudniej z renderami zwłaszcza wnętrz. Revit nie ma zbyt dużo opcji do ustawień. Myślę sobie: mam 3dmaxa legalnego to czemu nie korzystać z niego. Zrobiłem export do 3dmaxa, uruchamiam a tu taj nic. Dowiedziałem się z tego forum o Coronie, weekend ją studiowałem i dalej nic. Mam gdziś pobrane lekcje 3 dmaxa to pewnie zacznę ćwiczyć, wtedy będzie. Na render wyślę plik do chmury (kredyty są w ramach subskrypcji to wykorzystam) i powinno być OK. Załączam zrzuty z ustawieniami plików fotometrycznych - próbuję podpiąć jak na obrazu i nic - dalej ten sam komunikat. Już nie wiem jak robić dalej, co jest nie tak. Ten mój render w Revicie jest coś nie tak. Muszę dalej popróbować.
 3. Zainstalowałem Coronę w wersji 6 - przypieła się do 3dmax 2014. Po przypisaniu jej jako Renderera i uruchomieniu renderu pojawił się taki oto komunikat. Co robić?
 4. Dalej próbowałem z Mental. Coś dalej jest nie tak. FG zwiększyłem do 3 i wyszło podobnie. Render Preview nadal działa długo
 5. Próbuję ustawić tak jak jest opisane - kiepskie wyniki. Render Preview trwa kilkanaście minut - chyba coś jest nie tak. Co i jak gdzie ustawić w Mental aby było lepiej. Jaki rodzaj oswietlenia bo nie wiem czy 3dmax przyjął światła z ustawieniami z Revita. Dołaczyłem również render z Revita. Na zewnątrz to może wyjdzie jakoś z Revita ale wewnątrz to już kiepsko. Jak rozpocząć. Zacznę testować Coronę. Wersja 6 będzie działać na 3dmax 2015?
 6. Dzięki wielkie. Pobrałem, ale przed pobraniem zaznajamiam się z instrukcją. Jesli dobrze zrozumiałem to jest to nakładka na 3dmax, podobnie jak VRay. Czy tak. Jeśli się skończy ten okres 28 luty to czy bez szkody dla 3dmaxa mogę odinstalować?
 7. Dzięki. Jakieś zrzuty ekranu na początek abym za daleko nie bładził. Mam masę filmów instruktażowych - ale nigdy nie ma czasu aby z nich korzystać. Vraya nie mam, PS też nie bo mam Corela X3. Jak już załapię co i jak to pójdzie. Z Revitem też tak było: Mam Revita od 2006 r. o rozpocząłem na nim pracę w 2010 r od wizualizacji tylko. Teraz wdrażam coraz głębiej i pewnie pierwsze projekty teraz w nim zejdą. Najpierw robiłem Vizki w Arconie a Revit przez 4 lata czekał bezużytecznie bo nie umiałem zaskoczyć, Dgy potrzebna była wizualizacja bardziej realistyczna niż Arcon robił - zrobiłem próbę w Revivie i po kilku dniach testów wyszło. Myślę, że podobnie będzie z maxem - potrzebuję na poczatek pomocy aby zaskoczyć.
 8. Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum; nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem. Więc do rzeczy. Pracuję na codzień w programie Revit 2015. Tam wykonuję projekty architektoniczne. Posiadam pakiet Autodesku Building Design Suite 2015. Jednym z jego składników jest Studio 3dmax, obecnie w wersji 2015. Revit posiada możliwość eksportu całego modelu bądź sceny taj zewnętrzej jak i wewnętrzej w celu wykonania renderingu. Chciałbym wykonywać rendery w 3dmax - tamte w Revicie pomimo posiadania silnika renderującego z maxa wychodzą nie najlepiej, ponadto ilość dostępnych opcji jakości nie jest imonująca etc. Postanowiłem wdrożyć 3dmaxa. Nie wiem jak do tego się zabrać. Poniżej załączyłem zrzuty ekranu kolejnych kroków oraz efekt renderingu w 3dmax. Światła przejete zostały z Revita, posiadają w Revicie pliki fometryczne ies. Nie wiem dlaczego nie włączyły się podczas renderu. Jak rozpocząć rendery w 3dmaxie? Proszę o pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy