Jump to content

harpk

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About harpk

 • Rank
  Member
 1. Niestety nie działa. :( Naciskam na zakładkę i nic się nie dzieje. Dodam, że menu z zakładkami powinno cały czas być widoczne, a podstrona powinna ładować się jakby w miejscu na to przeznaczonym, reszta prezentacji zostaje bez zmian. Tak robi ten skrypt, który wkleiłem w moim poprzednim poście. Szukam zarówno w pliku .exe (przerobionym na .fla) oraz w pliku .fla z menu z zakładkami tych informacji o ID danej podstrony (czyli jeszcze innym pliku .fla/.swf), ale nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie zostało to przypisane. Z tego co znalazłem, prezentacja zrobiona jest we Flash Player 5.
 2. Próbowałem z tym loadMovie, ale niestety nie wczytuje. Muszę trochę przerobić pewną prezentację, a niestety nie siedzę tak głęboko we Flashu. Zauważyłem, że w zakładkach, które były jest taki kod: w niektórych movie clipach po on (release) { jest jeszcze unloadMovieNum (1);. Obstawiam, że zasłona to jakaś warstwa, na której wyświetlają się podstrony po kliknięciu na daną zakładkę. Próbuję dodać nową zakładkę, po kliknięciu której pojawi się podstrona z .swf'a stworzonego przeze mnie. Doszedłem do tego, że zmieniając liczbę w "/:l =" zmienia się podstrona, jednak jako, że stworzyłem nową podstronę, nie ma ona przypisanej liczby i nie za bardzo wiem, gdzie znajduje się jakieś przypisanie, mówiące że liczba x odpowiada podstronie y. Jest to jakiś znany skrypt? Łatwo to sprawdzić?
 3. Dzięki za ekspresową odpowiedź. A jeśli potrzebuję zrobić prezentację multimedialną, która będzie odtwarzana z pliku .exe, a w jednym folderze będą wszystkie odnośniki .fla/.swf do niej? Da się coś takiego zrobić bez osadzania plików w internecie? Wiem, że dział dotyczy Web Arta, ale nie wiedziałem czy w innym dziale mogę napisać o tym problemie.
 4. Witam, jestem początkujący z flasha, od 2 dni szukam rozwiązania mojego problemu, ale nie mogę nic znaleźć. Problem polega na tym, że mam plik .fla, przykładowo menu.fla, w którym znajdują się same zakładki do różnych pozycji w menu. Po naciśnięciu danej zakładki powinno mnie przenosić do nowej podstrony, która zawiera się w innym pliku .fla. Przykładowo mam zakładkę np. "Pliki PDF" i po jej naciśnięciu w animacji powinna pojawić mi się podstrona z plikami .pdf, która zawiera się w pliku pliki.fla. Z tego co doszedłem, zakładki te powinny być movie clipami, ale nie wiem jakich poleceń użyć w ActionScript lub w programie, aby ustawić odnośnik na danym movie clip do innego pliku .fla. Program to Macromedia Flash 8. Będę wdzięczny za pomoc. Przepraszam również jeśli nie wspomniałem o czymś ważnym, ale, jak pisałem wcześniej, jestem początkujący w animacjach etc. i nie wiem co mógłbym jeszcze dodać. Pozdrawiam. P.S. Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział na mój problem, ale nie widzę lepszego. Jeśli ten dział jest nieodpowiedni, prosiłbym o przeniesienie wątku do poprawnego działu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy