Jump to content
Sign in to follow this  
harpk

Flash: odnośnik do innego pliku .fla

Recommended Posts

Witam,

jestem początkujący z flasha, od 2 dni szukam rozwiązania mojego problemu, ale nie mogę nic znaleźć.

Problem polega na tym, że mam plik .fla, przykładowo menu.fla, w którym znajdują się same zakładki do różnych pozycji w menu. Po naciśnięciu danej zakładki powinno mnie przenosić do nowej podstrony, która zawiera się w innym pliku .fla. Przykładowo mam zakładkę np. "Pliki PDF" i po jej naciśnięciu w animacji powinna pojawić mi się podstrona z plikami .pdf, która zawiera się w pliku pliki.fla. Z tego co doszedłem, zakładki te powinny być movie clipami, ale nie wiem jakich poleceń użyć w ActionScript lub w programie, aby ustawić odnośnik na danym movie clip do innego pliku .fla. Program to Macromedia Flash 8. Będę wdzięczny za pomoc. Przepraszam również jeśli nie wspomniałem o czymś ważnym, ale, jak pisałem wcześniej, jestem początkujący w animacjach etc. i nie wiem co mógłbym jeszcze dodać. Pozdrawiam.

 

P.S.

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział na mój problem, ale nie widzę lepszego. Jeśli ten dział jest nieodpowiedni, prosiłbym o przeniesienie wątku do poprawnego działu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To. Chyba jest zbyt skomplikowane by tlumaczyc. Po pierwsze musisz miec pliki swf osadzone na stronach i wtedy wystarczy ze ustawisz link url do kolejnej strony html z drugim dokumentem zawierajacym drugi plik swf. To tyle z najprostszego rozwiazania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za ekspresową odpowiedź. A jeśli potrzebuję zrobić prezentację multimedialną, która będzie odtwarzana z pliku .exe, a w jednym folderze będą wszystkie odnośniki .fla/.swf do niej? Da się coś takiego zrobić bez osadzania plików w internecie? Wiem, że dział dotyczy Web Arta, ale nie wiedziałem czy w innym dziale mogę napisać o tym problemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musialbys ladowac do exe pliki swf, jezeli uzywasz as2 to zdaje sie sluzy do tego loadMovie, ale moge sie mylic dawno nie uzywalem. W As3 jest co innego, niemniej musisz ladowac pliki swf z tego samego lub podleglego katalogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem z tym loadMovie, ale niestety nie wczytuje. Muszę trochę przerobić pewną prezentację, a niestety nie siedzę tak głęboko we Flashu. Zauważyłem, że w zakładkach, które były jest taki kod:

on (release) {

tellTarget (_level0) {

_root.zaslona.gotoAndPlay("powt");

/:p = "1";

/:l = "14";

}

}

w niektórych movie clipach po on (release) { jest jeszcze unloadMovieNum (1);.

 

Obstawiam, że zasłona to jakaś warstwa, na której wyświetlają się podstrony po kliknięciu na daną zakładkę. Próbuję dodać nową zakładkę, po kliknięciu której pojawi się podstrona z .swf'a stworzonego przeze mnie. Doszedłem do tego, że zmieniając liczbę w "/:l =" zmienia się podstrona, jednak jako, że stworzyłem nową podstronę, nie ma ona przypisanej liczby i nie za bardzo wiem, gdzie znajduje się jakieś przypisanie, mówiące że liczba x odpowiada podstronie y. Jest to jakiś znany skrypt? Łatwo to sprawdzić?

Edited by harpk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast loadMovie spróbuj attachMovie

_root.attachMovie("bin.library.Anim.swf", "MyAnim", 2);

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie działa. :( Naciskam na zakładkę i nic się nie dzieje. Dodam, że menu z zakładkami powinno cały czas być widoczne, a podstrona powinna ładować się jakby w miejscu na to przeznaczonym, reszta prezentacji zostaje bez zmian. Tak robi ten skrypt, który wkleiłem w moim poprzednim poście. Szukam zarówno w pliku .exe (przerobionym na .fla) oraz w pliku .fla z menu z zakładkami tych informacji o ID danej podstrony (czyli jeszcze innym pliku .fla/.swf), ale nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie zostało to przypisane. Z tego co znalazłem, prezentacja zrobiona jest we Flash Player 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie możesz przechodzić nawigacją z menu do docelowej klatki czyli nawigujesz tylko po numerach klatkek, w nich umieszczać docelowo treści ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy