Jump to content

Piotrek6116

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Piotrek6116

 • Rank
  Member
 1. Witam, chciałem poruszyć temat, tła przy wizualizacji 3D obiektu. Mam obiekt wykonany z 150-zdjęć modelowany na agisofcie czyszczony i teksturowany w ZBrushu. Chciałbym wykonać tło do obiektu i tu nasuwa się pytanie, czy jestem w stanie za pomocą np: kolor autopano giga wykonać panoramę 360 ze zdjęć i wstawić centralnie do modelu za pomocą ZBrusha lub innego programu? A jeśli tak, czy jest możliwość obracania jednakowo tych dwóch modeli tak by obiekt i tło obracało się jednakowo przy udostępnieniu w formie wizualizacji 360. W skrócie ujmując chce wykonać panoramę 360 nie ze zdjęć tylko za pomocą modeli: obiekt i tło. Obrót 360 wokół modelu a nie względem środka aparatu. https://zapodaj.net/ce3aeaab35d00.jpg.html
 2. Faktycznie, jak tworzyłem teksturę w Agisofcie to zaznaczyłem na 4ry płaty. Zblenduje go ponownie, powinno działać. Dzięki :)
 3. Hej, a nie wiesz gdzie byłyby jakiś przykład takiego zastosowania np: (YT), jeśli mówisz że to dość powszechne kroki?
 4. Witam, czytając kilka poradników i grzebiąc w internecie nie uzyskałem pełnego rozwiązania jeśli chodzi o pobieranie textury z agisoftu na program ZBrush. Agisoft dzieli mi model na 4 oddzielne zdjęcia wraz z referencją. https://zapodaj.net/b4866915b8bfa.jpg.html po wstawieniu pierwszego z nich na model widać że w dobrym miejscu teksturuje: https://zapodaj.net/894f0558b8e86.png.html Problem jest w tym że nie wiem jak dodać kolejne warstwy textur. Poradniki które czytałem określają oddzielną teksturę na np: głowę, tors, nogi za pomocą maski. Sposób na malowanie przez zdjęcia, mija mi się z celem ponieważ jest 150 zdjęć, a chce dobrze odzwierciedlić teksturę. Sprawa dość prosta, lecz dopiero zaczynam zabawę z programem ZBush, więc myślę że ktoś mógłby użyczyć trochę wiedzy :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy