Jump to content

Lukasz2244

Members
 • Content Count

  454
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Excellent

About Lukasz2244

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kielce-Polska
 1. Hej, napotkałem na mały/duży problem. Co może być powodem, że w SP wstawiając wartość 0,1 "nit" jest mało wyraźny i duży. Czy jest to spowodowane słabym zagęszczeniem siatki w maxie?. Jak wstawiałem je segmentami czyli kawałek modelu to nie miałem takich problemów.. Teraz unwarpem dałem cały model i takie coś mi się porobiło. Screen poniżej powinien wyjaśnić o co mi chodzi. Ps model w formacie *.obj.[/img]
 2. Faktycznie, nity w SP zdecydowanie łatwiej a co najważniejsze szybciej jest wykonać :). Oto wypociny, chyba pozostanę przy takiej teksturze modelu.
 3. Dziękuję Ci bardzo :). Zabieram się za oglądanie
 4. Myślałem o tym, ale nie bardzo umiem :/. Szukałem na necie jakiś tutoriali, ale nic takiego nie znalazłem. Ten model traktuję bardziej jako naukę. Masę błędów popełniłem już na początku. Teraz wszystko się mści. Idę etapami kolejno teksturując i poprawiam tam gdzie się jeszcze da siatkę. Tak czy siak, męczę się niemiłosiernie :).
 5. medwed - dzięki za linki. Maciek Jutrzenka - wybrałem opcję bardziej wnerwiającą bo faktycznie wstawianie tych kropek i patrzenie czy dobrze spasowana to istny koszmar :). dexter47 - tak wiem, że się różnią. O tych szybach to nie wiedziałem, dzięki za info. Tak wygląda na tą chwilę z bumpem nity [/img]
 6. Zrobiłem mapkę normal map i coś mi się porobiło z kolorem :(. Nity za duże, ale tak wstawiłem dla sprawdzenia. I nie wyglądają one jakoś ciekawie :/. Co może być tego powodem? Ps. sorki za link, ale nie mogę wstawić zdjęcia https://zapodaj.net/6f568defc6942.jpg.html
 7. Cześć Wojtku, faktycznie pierwszy zamysł był taki by nity robić osobno. Ale, zobaczę dziś jak wstawię nity jako bump i jak to będzie wyglądało. Dzięki za podpowiedź :)
 8. Pd długiej przerwie, wziąłem się za dokończenie modelu. Teksturuję etapami, ponieważ na tym etapie wyszły babole z siatką. A przy okazji będę dodawał nity i parę jeszcze detali. Co myślicie (już na tym etapie), czy kolor może być. Ten model traktuję bardzo szkoleniowo. Wiem, gdzie już od samego początku popełniłem błąd i teraz wychodzi :). Ale nauka bezcenna :)
 9. Raz jeszcze przeczytaj to co napisałem, tylko ze zrozumieniem. Jeśli nie chce Ci się to postaram się wyjaśnić. Kolega chciał konstruktywnej oceny jego pracy. Ok, to jest zrozumiałe. To co mnie rzuciło się w oczy (i nie tylko mnie) to niezachowane proporcję. Nie było krytyki z mojej strony. To raz, dwa jedynie chęć zwrócenia uwagi na coś co jakby się poprawiło znaczącą wpłynie na odbiór pracy. Tobie się podoba i oceniłeś po swojemu, że po co coś poprawiać skoro jest dobrze. Jeśli tak uważasz, to masz do tego prawo - napisałem Ci przecież. Ja i parę jeszcze osób napisało by cisnął dalej - tyle. I na koniec - nigdy nikogo nie skrytykowałem na tym forum za pracę jaką wykonał. Nie mam umiejętności i co najważniejsze prawa do tego. Mam swoje zdanie i tu je wyraziłem, moje oczekiwania nie mają tu najmniejszego znaczenia.
 10. Strasznie zniechęcasz chłopaka do działania. Zapytał, co może być nie tak, więc każdy w jakimś większym czy mniejszym stopniu chce Doradzić. Piszę celowo z dużej. Bo po Twoich postach w tym wątku jakoś tego nie widać. Tak więc, napisałem to co według mnie trzeba poprawić. Ty uważasz, że należą się oklaski za skończoną pracę - brawo Ty - Piszę z ironią.
 11. Złap wymiar stołu, krzeseł i szachownicy. Gdyby człowiek usiadł na krześle to zobacz jak wielka jest szachownica i jak wielkie byłyby same pionki. Poszukaj na necie wymiarów i zastosuj je u siebie.
 12. Wojtku, jak zwykle model wysokich lotów. Mega lubię przyglądać się wszystkim elementom. U Ciebie nawet nakrętki wyglądają super :). Echhh zawsze powtarzałem/namawiałem, nauczaj :).
 13. Dalsze me boje, ale jeszcze dużo detalu mnie czeka do zrobienia. [/img] [/img] [/img]
 14. Jeden element tylko dodany. Przy okazji testuje sobie kolor. Co myślicie?. Jak najlepiej na poszycie nakładać nity?. Macie może jakiś sprawdzony sposób?, może jakiś tutorial Wam się gdzieś opatrzył. [/img]
 15. Dobrze wygląda. Planujesz jakąś scenę?. Czekam na pierwszą teksturę :). Ja poległem, mam nadzieję, że nie pójdziesz moim śladem :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy