Skocz do zawartości

pecet

Members
  • Liczba zawartości

    3 398
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana pecet w dniu 17 Maj 2010

Użytkownicy przyznają pecet punkty reputacji!

Miasto (opcjonalne)

  • Miasto
    Mińsk Mazowiecki

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

pecet's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare

Recent Badges

269

Reputacja

  1. Przecież te postacie z portretów są w ogólne nie podobne do osób na zdjęciach.
  2. A ja nadal podtrzymuję zdanie, że jak nie ma motywacji do nauki 3d to trzeba znaleźć inne zajęcie. Serio, jak trzeba się zmuszać do nauki grafiki 3d to później to będzie męczarnia i wypalenie po dwóch latach pracy. Pamiętam jak zaczynałem to w każdej wolnej chwili z chęcią zasiadałem do 3d, bo to była dla mnie dobra zabawa, lepsza niż np. gry komputerowe. Nie potrzeba było żadnej motywacji. A przy pierwszej pracy nie mogłem się doczekać poniedziałków. Rozumiem, gdy ktoś szuka motywacji już po kilku, kilkunastu latach - bo jednak często trudniej zmienić branże niż znaleźć motywacje. Ale jak jesteś na początku, to po co się zmuszać do zajęcia, które Cię nie kręci, jak możesz sobie spróbować czegoś innego, co może akurat będziesz chętnie robił bez szukania natchnienia.
  3. Jak masz brak motywacji na takim początkowym etapie to ja bym poszukał innego zajęcia, takiego do którego nie będzie potrzeba motywacji.
  4. Wow, dzięki! 🙂
  5. Cześć, Wie ktoś jak znaleźć w scenie obiekty, których nazwa kończy się symbolem "_". np. "box01_" Z pomocy 3ds maxa, wywnioskowałem, że wystarczy wpisać "*_", ale wtedy niestety znajduje wszystkie nazwy w których w jakimś miejscu jest symbol "_" np. "box_01", a nie tylko na końcu. W blenderze wpisanie takiego wyrażenie zwraca poprawne wyniki, czyli tylko z "_" na końcu. Dodam, że to stary 3ds max, wersja 2014.
  6. Coś tam przypomina wnętrze A5, ale brakuje tu precyzji i takiej estetyki modelowania. Co do precyzji to zobacz np. na te elementy - kratki nawiewów powinny być jednakowej szerokości lub delikatnie się zwężać ku prawej stronie a u ciebie się rozszerzają. To samo z szarą listwą pod nimi. Profil góry deski też zupełnie inny. Co do estetyki - to popatrz np. na te nierówne szpary nad nawiewami, czy to jak jest pokrzywiona ta szara listwa pod nawiewami
  7. Za dużo rozwodzenia się nad mało istotnymi tematami, a za mało konkretów. W skrócie - jak chcesz pracę polegającą na modelowaniu aut to zrób chociaż jeden porządny model auta od a do z, ze zwróceniem uwagi na detale (o czym pisałem na priv) nie trzeba nawet renderować - dobre claye ogółu i detali + siatka wystarczą. Na razie jakiś potencjał jest jedynie w tym Audi, bo reszte to trzeba schować do szuflady - lepszy jeden bardzo dobry model w portfolio niż kilkanaście słabych, a nawet lepiej jak zostanie jeden bardzo dobry model niż ten sam bardzo dobry w otoczeniu dziesięciu słabych. Jak chcesz prace przy robieniu renderów z autami - zrób kilka super renderów (ale użyj do tego porządnych modeli - można znaleźć takie nawet za darmo w sieci). Jak to będę prace odpowiedniej jakości to wysłanie kilku obrazków wystarczy (o ile oczywiście dany pracodawca szuka kogoś o takim profilu). Na resztę raczej się nie patrzy - no, może warto wspomnieć, że zna się jakieś dodatkowe programy. No i jeszcze jedna sprawa - bo widzę że często o tym wspominasz, może to i brutalne ale prawdziwe - jeżeli chodzi o chorobę to "mądrzejsze o tym nie wspominać" - zwłaszcza o takiej która może realnie wpływać na jakość pracy. to może zasiać wątpliwość czy ten aby na pewno 'dowieziesz efekt'. Pracodawca szuka kogoś, dzięki komu może dać zadanie i nie martwić się o jakość czy dotrzymanie terminu. Nie szuka kogoś, kto może sprawiać dodatkowe problemy.
  8. Teraz zdecydowanie widać progress.
  9. To "wina" geometrii drzwi. Po prostu na tym odcinku są płaskie (patrząc od góry są linią prostą) i przy ujęciach zwłaszcza z małym FOV tak to będzie wyglądać. Taki efekt można też zauważyć na zdjęciach np. tu https://s3.wheelsage.org/picture/t/toyota/tacoma_limited_double_cab/toyota_tacoma_limited_double_cab_60.jpeg https://s3.wheelsage.org/picture/t/toyota/tacoma_limited_double_cab/toyota_tacoma_limited_double_cab_191.jpeg Jak dałeś plane to tego efektu nie widać bo plane jest bliżej auta. Jak dasz kamerę z dużym FOV to efekt rozmycia też się zmniejszy. Możesz też "oszukać" odbicia, przez wrzucenie mapy odbić na sferę i zmniejszenie jej (wtedy to co ma się odbijać będzie bliżej auta i nie będzie się tak rozmywać). https://www.tacoma4g.com/forum/attachments/2024-tacoma-sr5-spied-first-time-real-life-8-jpg.4716/ Tu też dobrze widać, że to co bliżej auta sie tak nie rozmywa (pokrywa studzienki) za to wszystko co jest dalej od auta jest rozmyte na tym prostym odcinku drzwi.
  10. Perspektywa wszystko zmienia, a zwłaszcza takie krańcowe miejsca jak np. ta tylna krawędź dachu. Prosty test, weź jakiś model auta typu suv lub kombi zrób screena w orthographic view, a potem w perspective, przesuń jeszcze trochę kamerę w poziomie, w pionie bo przecież zdjęć też nie robi się idealnie centralnie i zobacz gdzie się będzie kończył dach w obu przypadkach. Nie twierdzę, że w tym modelu wszystko się zgadza bo wiele jest do poprawy, ale tak naprawdę żeby to sprawdzić to trzeba by mieć model i dopasować widok do zdjęć.
  11. Nadkola faktycznie krzywe ale z tymi proporcjami to się nie zgodze. Porównujesz zdjęcie, w którym występuje perspektywa do (zapewne) rzutu bocznego.
  12. na plus - zdecydowanie mniej krzywo, poprawne proporcje na minus - niezgodności, na pierwszy rzut oka źle wyprofilowane drzwi - porównaj ze zdjęciami linie jaką tworzy szpara między przednimi a tylnymi drzwiami ps. koła i opony tragedia
  13. Wyglądają na poprawne ale mają mało szczegółów, główną bryłę zrób z blueprintów,a resztę po dopasowaniu do zdjęć np. za pomocą camera match z 3ds max.
  14. Problem w tym, że ten model jest gorszy od poprzedniego, bo tamte przynajmniej jako tako miały poprawne proporcje ogólnej bryły. Ten nie dość, że cały jest krzywy to jeszcze ma zniekształcony ogólny kształt. Dałby się to naprawić (proporcje) bo już spotykałem się z takimi błędami przy modelowaniu z samych zdjęć. FFD z 3ds max czy Lattice z blendera potrafią uratować taki model, jednak tu nie ma o co walczyć bo jak zauważono brak tu chociażby jednego poprawnego, nie pokrzywionego elementu. No właśnie nie. To, że przesunąłeś kilka vertexów nie znaczy, że coś jest poprawione. Poprawić to znaczy zmienić coś tak, żeby ze złego kształtu zrobić poprawny, a nie zły w inny sposób 😉
  15. Zauważyłem, ale jak dla mnie poprawianie tego modelu nie ma sensu jeżeli chcesz mieć dobry rezultat. Tu leżą podstawy, teraz spojrzałem na wcześniejsze etapy i widzę dlaczego ten tył jest taki dziwny i proporcje są zachwiane. Niestety ale tu trzeba by zrobić kalibracje od nowa, albo użyć dobrych blueprintów. W tej chwili za duża jest rozbieżność między zdjęciem w tle a modelem, zwłaszcza w tylnej części. Np. na tym screenie to dobrze widać - gdzie tylne koła na zdjęciu a gdzie w modelu. Jak chcesz zrobić dokładny model ze zdjęć mając takie rozbieżności w głównych proporcjach? Jak tu np. wyciąć dokładnie lampę, żeby kształt się pokrywał ze zdjęciem? no nie da się, cały tył trzeba robić "na oko".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności