Marketing czyni cuda.
Czysty przykład papki marketingowej. Podzielmy te 16 GB / 2 (dwa razy dłuższy adres, więc aby szanse były wyrównane). Wychodzi, że mając 4 GB i dokładając kolejne 4 GB z równoczesnym przejściem na x64 otrzymujemy od 50-200% szybszy odczyt danych z dysku. Ciekawi mnie tylko dlaczego nie przedstawili danych dla CS4 32bity z 8 GB Ramu. Prawdopodobnie 64 bity będą miały wzrost o maks. 5 %. I to dzięki systemowi x64 + CS4 x64. Zmniejsza się ilość zmiany adresów wirtualnych na fizyczne.
Tak jak wyżej już napisałem. Pamięta wszystkie adresy wirtualne do pliku i nie trzeba tworzyć zabaw z funkcjami hashujacymi i zrzucanie czesci adresow na dysk. Praktycznie jesteśmy w stanie 2^28 B zaadresować bez problemów. Później się kończy pula (stąd system 32 bitowy widzi tylko 3,5 GB). Podobne ograniczenia są do plików, ale tutaj z pomocą przychodzi system operacyjny, który jest stanie rozszerzyć zakres. Oczywiście jest to czasochłonne i czasami mogą występować z tym problemy.
Adobe podało w jakich warunkach przeprowadzało testy i do czego się one odnosiły?
Nie umniejszam zasług developerów Adobe. Sam piszę programy i wiem jakie są z tym problemy, ale niestety jeśli chodzi o szybkość interfejsu i stabilność to CS4 ma regresję. Sam soft chociaż zamknięty jest nieźle dziurawy (Adobe Reader i Flash player). Każdy narzeka na MS jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a tu mamy przykład beztroski. Adobe jest monopolistą i wychodzi z założenia, że nie musi się tak starać.