Jump to content

Możej

Members
 • Posts

  74
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Gdańsk

Możej's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Spoko, można je na klej mocować. Co do projektu to mi się bardzo podoba.
 2. Jak masz w Illustratorze rzut w skali to obrazki elewacji dopasowujesz do rzutu.
 3. zdeno - oczywiście masz rację. Mam jeszcze jedno pytanie - czy drzewka, postacie i pojazdy wstawiacie w scenę i renderujecie z budynkiem, czy dodajecie w PS-ie? Dużym plusem pierwszej opcji jest to, że wszystko pozostaje w skali, w PS-ie trzeba wstawiać na oko - to się tyczy głównie ludzi.
 4. Dzięki za odpowiedź. Twoja metoda jest chyba najlepsza. Dużo pomaga też renderowanie z kanałem alfa - oszczędza trochę czasu na wycinanie wizki z tła. Trochę się ostatnio poduczyłem PS-a - we wstawianiu wizki w zdjęcie dużo pomaga funkcja Wypaczenie (Wrap).
 5. Bardzo fajne narzędzie, tylko, że ja pracuję na Cinema 4d. Ogólnie rozumiem, że większość wstawia model w zdjęcie już w programie do renderowania? Edit: Przed chwilą znalazłem coś takiego jak "Photo match" do C4d. Niestety płatne :(
 6. Wiem już jak to wygląda w PS-ie - przekształcenie swobodne + wypaczenie & perspektywa. A z tej Twojej metody też już korzystałem, ale problem pojawia się jak masz jakąś latarnię, samochód itp przed obiektem, który wstawiasz. Choć w sumie można to wyciąć i dokleić później.
 7. Jakie są Wasze metody na wstawianie wizek w zdjęcia? Ja w Corelu dopasowuję wizkę narzędziem Obrót w przestrzeni. Jak to wygląda w Photoshopie?
 8. Rzeczywiście tak powinno brzmieć to pytanie. Dzięki za info.
 9. Czy ktoś obeznany w temacie mógłby przedstawić różnice między ww materiałami, również cenowe? Znam skład tych materiałów, ale przydało by się parę argumentów, które pomogą w przyszłości przekonać do nich inwestora. Laminaty Płyty włóknocementowe Blachy Alucobond Możej
 10. Dzięki ledman. Czy w Archicadzie, albo Revicie jest tak, że jak generuję przekrój z modelu, a potem zmieniam model, to automatycznie zmienia się też przekrój? W Allplanie niestety tak nie ma.
 11. Allplan 2008 ma opcję zapisywania modelu 3d do PDF. Taki plik otwiera się normalnie w Adobe Reader - można go zoomować, obracać, zmieniać światła, wyłączać warstwy itp. Z tym, że nie jest to efekt wizualizacji, tylko sam model. Przykłady
 12. Dzięki za odp. Jeszcze jestem ciekaw jak to wygląda w Archicadzie.
 13. Co do pkt 3 to wiem, że można, ale 1 i 2 to nie wiem jak zrobić w AutoCADzie... Którą funkcją można przesunąć wierzchołek np. sześcianu? Dzięki za odpowiedź. Co do pkt 1 to chodzi tylko o przesunięcie całej ściany z wszystkimi występującymi w niej elementami (oś, otwory itp) np. 2m w prawo.
 14. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Korzystam z Allplana od 4 lat i uważam, że jest lepszy od AutoCADa. Szczególnie funkcje 3d są wypasione, ale 2d też daje radę. To co mnie wkurza to brak możliwości dopasowanie koloru i grubości linii, tak jak jest to w AutoCADzie. Allplan 2008 ma funkcję BIM, ale nigdy z niej nie korzystałem. Chciałbym, z Waszą pomocą, porównać programy: Allplan, Archicad i Revit. Czy w Archicadzie i Revicie da się zrobić następujące rzeczy: 1. zaznaczyć ściany budynku, razem z oknami itp i wszystko rozciągnąć? 2. czy w obiekcie 3d (np. prostopadłościanie) da się chwycić za wierzchołek i przesunąć go w dowolnym kierunku? 3. czy chcąc stworzyć skomplikowany obiekt 3d można stworzyć najpierw linie 2d, zamienić je na 3d i wyciągnąć? 4. czy każdą kondygnację, strop, dach, osie można ładować na osobnej warstwie i określać jej graniczne wysokości? potem można je dowolnie modyfikować, zmieniając wys kond naszego budynku?
 15. @ 1084 Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że architekt celowo nie umieścił na dachu ław kominiarskich, bo po prostu psuły by efekt. Być może rzeczywiście kominiarz używa drabiny podczas corocznej kontroli, tylko ciekaw jestem jak inwestor dostał pozwolenie na użytkowanie - niby szczegół, ale inspektor powinien zwracać uwagę na takie rzeczy. @zeet Ty żartujesz, czy tak na serio?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy