Skocz do zawartości

defibrylator

Members
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez defibrylator

  1. Nic nie pisałeś o tym, czy dajesz obiektom compositing tag z unikalnym ID, czy nie. To może być przyczyną kłopotów z multipassem.

    Jeśli chcesz podmienić/modyfikować jakiś element w poście, najlepiej dać mu oddzielne ID i program wypluje ci kanał alfa do tego elementu.

  2. Przechodzenie kapsli wynikło z ograniczenia Mographa w Cinemie - moduł nie oferuje kolizji przy morphowaniu z jednej matrycy do drugiej.

    Co się tyczy światła i materiałów - to efekt kompromisu efekt/czas renderowania. W wersji "wypaśnej" jedna klatka 640x360 renderowała się około godziny, co przy prawie minutowej animacji w 30 fps skończyłoby się tym, że nigdy bym tego nie wyrenderował. Ogoliłem więc render z GI i innych " obciążaczy". Druga kwestia to moja wiedza, która jest.. powiedzmy że daleka od eksperckiej ;)

     

    //edit

    poprawiłem literówki

  3. A zapomniałem. jeszcze jeden plus aftera. Bardzo dobrze i coraz lepiej współpracuje z innymi programami z pakietu cs:)

    nie dalej jak wczoraj robiłem animację na bazie pliku *psd.

    Zaznaczam tekst w photoshopie, ctrl+c, ctrl+v do aftera - program zachował krój, wyrównanie, kolor; generalnie nic nie musiałem z tym robić. To zamo z importem pliku, czy to *ai, czy *psd - zachowana struktura pliku, kolejność warstw - nic, tylko otwierać i animować.

    dzięki tam "drobiazgom" z pracy wychodzę przez fajrantem

  4. dzięki [bez ukrytej złośliwości] - właśnie takiego info potrzebowałem.

    Przy okazji mam "kodekowe pytanie" - filmy, które wypuszczam, czesto idą do ludzi, dla których słowo "kodek" brzmi równie tajemniczo, co "neutrino"; których komputery mają po X lat. Czym kompresować filmy [na bazie ae/premiera] aby uniknąć [wiem, całkowicie sie nie da ;) ] przypadki pt "nie mogę tego otworzyć"?

  5. W moim poście nie ma ani grama agresji, której się doszukujecie. Uważam, że metafora jest jak najbardziej na miejscu - ponieważ napisałem, że mam do dyspozycji ae/premierkę a dostaje propozycję pracy w innym programie, który z racji kilku czynników [czas, kasa, niemożność pracy na piracie itd] jest dla mnie nieosiągalny.

    można było prosto: Stary, z sorensonem w AE obchodzisz się tak i tak, tych i tych baboli nie obejdziesz; jak masz możliwość - zrób to w tym i w tym

  6. realna wymiana zdań:

    "-Poza tym, to doskonały kodek dla starszych wersji QT. Tylko ktoś musi wiedzieć jak go używać. ;)

    - zakładam, że wiesz, jak go używać - a ja bym chętnie się dowiedział ;)

    - Nie jest to jakoś wybitnie skomplikowane - używaj profesjonalnej, dedykowanej aplikacji do kodowania. Choćby ProCoder"

     

    metaforyczna wymiana zdań:

    - paint shop rp to świetny program

    - a jak go uzywać?

    - to proste - odpal photoshopa

     

    ---- kutyna ----

  7. Mam filmik, który muszę "przekomponować". Format *mov, jakość bez zarzutu. Kiedy importuję tenże filmik do AE, czy premierki [celem pocięcia go na interesujące mnie sekwencje], co któraś tam klatka, a także widok w oknie programu [z reguły wtedy, gdy na ekranie dzieje się dużo i dynamicznie] wygląda tak, jak obrazek poniżej

     

    pixeloza.gif

     

    Wypluwałem to i w tiffie, i w tardze i ciagle to samo.

    z góry dzięki za pomoc

  8. mam dwa filmiki - jeden oświetlony jako tako, drugi beznadziejnie.

    Beznadziejnemu daję color link [jako source layer jest plik jako-taki] blending mode jest "color" i otrzymuję pomieszanie sepi ze skalą szarości.

    Przetestowałem wszystkie pozycje z menu "sample" ale nic nie daje efektu matchowania koloru dwóch filmów.

    tak, czy owak - jestem już za półmetkiem ręcznej roboty- więc i pewnie ręcznie to zamknę.

  9. I mnie tym fusion zaintrygowałeś.

    póki co, problem załatwię w ten sposób,że wybiorę najlepiej oświetlony shot, na jego bazie w shopie zrobię paletę kolorów, potem wszystkie filmiki wypuszcze jako sekwencję obrazów, a potem batch procesing i jazda.

    Myślałem, że jest jakaś mniej czasochłonna metoda, ale nic to...

  10. mam kilka materiałów video które, z racji tego, że kręcone na podwórku, raz sa lepiej oświetlone, raz gorzej; kolory raz są nasycone, raz nie. Pytanie brzmi: jak, przy użyciu ae7 zmatchować kolor jednego fimu tak, by korzystał z kolorów drugiego fimu [coś jak color palette w photoshopie].

    z góry dzięki za pomoc

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności