Skocz do zawartości

Muddy

Members
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Muddy

  1. Kosz wygląda jak wycięty obrabiarką cnc ;-) Jeżeli ma to być taka plecionka, to pozaokrąglaj troszkę krawędzie. Chociaż to nie ma większego znaczenia bo tego detalu nie będzie widać, chyba że zrobisz jakieś zbliżenie na ten kosz w renderze.

     

    Z podłogą jest coś nie tak. Bump za duży i wygląda jakby był wzięty z innej tekstury. Sprawdź tilingi bo wg mnie coś się proporcje rozchodzą.

  2. To nie jest tak że jak beta przejdzie do stable dostanie automatycznie numer 2.6?

    Znaczy się, wg ogólnej konwencji numeracji kolejnych wersji softu tak powinno być (o ile pamiętam co mi kiedyś tam na uczelni mówili :-)). Wersje rozwojowe przyjęło się oznaczać liczbą nieparzysta, dajmy na to 2.5.x a wersje stabilne/oficjalne 2.6.x. Środowisko "open" zazwyczaj stara się trzymać tych zasad, więc jarać się będzie można dopiero wersją 2.6 :-)

  3. Nie wiem co do tematu o którym mówimy mają gry na konsolę, ale IBM wydał już którąś wersje implementacji OpenCL dla Cell, więc bez ruszania kodu będzie też działać taka fizyka na PS3 (Cell jest szybkim prockiem (tym bardziej, że ma 8x SIMD które do fizyki nadają się idealnie), ale pewnie zmniejszyć trzeba będzie ilość cząsteczek (i powiększyć ich promień)), ale już pomijając to, że OpenCL działa na wszystkich konsolach (PPC) grafikach (poza intelem), a nawet na procesorach ARM (telefony), czy x86, to moc obliczeniowa w konsolach za jakieś 2-3 lata będzie wystarczająca (wyjdzie nowa generacja, która będzie minimalnie lepsza niż PC za te kilka lat (ofc rok później już będzie słabsza, ale wydajność już będzie wystarczająca z nowymi GPU i CPU))

    Skoti, nie jestem pewien czy wyjdzie tak szybko nowa generacja. Nic na to nie wskazuje. M$ i Sony na ficzerach w stylu kinekta, 3D czy wersjach slim pociagnie jeszcze kawał czasu. Ten sprzet jeszcze na siebie nie zarobil odpowiednio. Ale to tak w ramach off topu.

  4. Tak, w zwykłych kinach cyfrowych 3D też jest pokazywany. Jak Baggins napisał, lepiej usiąść trochę bliżej i zachęcić głowę do ruchu :). Ja miałem 10 rząd.

    Co do samej fabuły filmu. Jakiegoś wielkiego przesłania nie szukałem, to w końcu s-f. Za to kręcą mnie bardziej szczegóły i detale, a można było w tym miejscu raczej więcej pokazać. Życia obcej rasy czy samego rozwoju programu. Chyba, że bardziej uwagę przykuwałem do efektów. To kolejny powód, żeby obejrzeć jeszcze raz ale w IMAX. Tylko, czy jechać kilkaset kilometrów do najbliższego kina :)

  5. Super. Byłem w kinie z Dolby 3D w rzeszowskim Heliosie. To prawdopodobnie ta sama technika o której pisze Ania. Okulary jak zwykle zapaskudzone, ale na dłuższą metę to nie przeszkodziło :)

    Świetnie zrobiona fauna i flora Pandory. Wcześniej oglądnąłem tylko raz trailer i reszty dowiedziałem się dopiero na projekcji.

    Chociaż wolałbym inaczej rozegrany początek, chciałbym w inny sposób poznać Na'vi. Ogólnie rewelka. Efekty super.

  6. Ponioslo Cie troche :P

    Autodesk Entertainment Creation Suites 2010 dla studenta to wydatek ok 250zl (13 miesiecy) lub ok 650zl (61 miesiecy). Masz tam 3ds MAX, Maya, Softimage, MotionBuilder, Mudbox, Toxik, Stitcher, SketchBookPro.

    Bez watermarkow.

    Rewelacja. Nie wiedziałem wcześniej o tym pakiecie. Myślałem, że wersja edu 3ds Max kosztuje ponad 1200pln. Więc za naukę z pozostałym softem trzeba wydać jakieś 3k. A tu taka niespodzianka i jest wersja "edu" wersji edu ;-)

  7. Tak przyszło mi do głowy, że ciekawie mogłaby wyglądać opcja zmiany charakterystyki samego płótna. Teraz malujemy po "czymś", gdyby przybliżyć to do różnego rodzaju materiałów i dodać opcję zmiany np chropowatości, twardości, gęstości przyczepności itp Może łatwiej byłoby przewidzieć i symulować zachowanie farby. Np ustawić rysowanie po betonie ;)

     

  8. Próbowałem różnych opcji. Instalowałem na innych partycjach, coś zmieniałem w ustawieniach brushy i nic. One nie tyle kantują co, mają jakiś lag. Bardziej zaawansowane pędzle po pociągnięciu pojawiają się dopiero za sekundę. Komp powinien mu wystarczyć, quad i 4GB pamięci. System Win7 x64 - może w tym tkwi problem. Poszukam na ich forum jakiś wskazówek.

    Co do warstw. Ja się dopiero uczę bazgrać, jak kilkunastoletnie dziecko więc paćkam na kilku warstwach. Jakiś szkic, linie pomocnicze później cienie itd. Ale chyba zmienię metodę. Dobrze jak rozbudują ten mechanizm, i rzeczywiście jakieś mieszanie by się przydało.

    Nezumi. Obszar roboczy jest ograniczony. Z tego co pamiętam około 4x4k. Narysuj coś na środku i maksymalnie oddal. Dodaj coś na rogach i zapisz.

  9. Dwa pytania do użytkowników.

    Czy wam tez program lamie linie przy szybszych ruchach? Efekt jak na pentagramie - rysujemy elipsę a w rezultacie dostajemy 6-bok.

    Drugie, to jak włączyć pokazywanie warstw lub lepiej jakiś menadżer do nich. Może przeoczyłem ta opcje, albo jej tam niema. Co mi z warstw jeśli nie mogę na bieżąco widzieć co na nich jest?

  10. Te plusy od Adobe podkleja razem z plusami systemu 64 bitowego. Tak jak kumien pisze, lepsza stabilnosc i szybkosc plynie raczej z obslugi wiekszej ilosci ramu + porownujac 3GB w 32bitach do 16GB w 64.

    Mnie ciekawi czy specyfikacja programu sie jakos zmienia. Wiadomo Max ma jakies zalozenia, nie pociagnie sceny z wieksza liczba trojkatow niz xx milionow, czy nie zaimportuje takiego pliku. Podobnie chyba z Adobe. Od pewnej granicy zaczna swirowac.

  11. Właśnie program świetny do zabicia czasu. Szkoda, że nie miałem PDA na zajęciach z BHP, ergonomii pracy itp :|

    Snapdragon zamiata na razie konkurencje w swojej rodzinie Qualcomma. Może nie odstaje już tak bardzo od Intela/Samsunga ale jednak jest szybszy. Na razie wykorzystuje go Toshiba TG01, za niedługo wchodzi Acer F1 a później Touch HD2. Bateria pada szybko fakt, ale w Toshibie to głównie wina kiepskiego ogniwa które zostało poświęcona na rzecz grubości

  12. W filmie nie podobają mi się dwie rzeczy. Pierwsza to walka. Nie chodzi o animacje tylko o to jak zachowuje się przeciwnik. Geralt macha mieczem a ten stoi jak kołek i daje się okładać, w tym czasie drugi chyba sędziuje. Druga sprawa to pokazówka znaku w środku wioski. Niby ludzie mieli się zbiec i podziwiać widowisko, ale jakoś tak anemicznie reagują, jakby u nich codziennie ktoś rozpieprzał beczki znakami.

    Co nie zmienia faktu, że czekam na grę jeszcze chyba bardziej niz na Bioshocka 2 :)

  13. cortes: iPhone jest może dobry, ale jako telefon. Narzekają na niego ludzie używający PDA bo w porównaniu z nimi jest kiepski.

    Nie porównuj iP do Cruisa, to dwa rózne procesory. HTC w dużej mierze psuje opinie pakując do wszystkich urządzeń stare platformy Qalcomma, IPhone dodatkowo ma akcelerator z którego korzysta - to ważne, bo chociaż wiele urządzeń z WM posiada układy nvidii czy ati to do niczego są wykorzystywane, ponieważ producent nie raczył udostępnić sterownika. To się na szczęście zmienia, już dostępne są urządzenia ze Snapdragonem 1GHz. A wszystko diametralnie zmieni się po premierze WM7, który wymaga od urządzenia pełne wykorzystywanie Tegry NVidii. Porównując systemy, to zwróć uwagę jak wygląda homescreen w iP a jak w urządzeniu z WM. Dodatkowo Apple dba o to, żeby system ci się nie zamulił ograniczając ci możliwości. Porównaj sobie multitasking. IP po jailbreaku(bo dopiero wtedy można o nim pisać) ma mt na poziomie starego siemensa sl45i. Dobre porównanie to przeglądarki Chrome i FireFox. Chrome jest lekki i szybki, ale jeśliby osiągnął funkcjonalność FF zrównałby się też szybkością działania.

    Podsumowując: iPhone jako telefon tak, jako pda odpada.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności