Jump to content

Del Ivered

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About Del Ivered

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa/Skierniewice
 1. Taki model nad którym sobie ostatnio dłubałem po godzinach.
 2. Moim skromnym zdaniem fajnie byłoby zobaczyć w głównej roli Jamie Foxx'a (skoro o Samuelu L. Jacksonie raczej można zapomnieć przez budżet filmu i może trochę wiek aktora). Chyba sprawdziłby się grając silną postać bez przesadnego nadęcia.
 3. Cierpliwość to cnota ;) Dla porównania (wrzucam link żeby nie robić bałaganu) testowy render w cycles: 2000 sampli, około 4h renderowania na 4 rdzeniach. Ustawienie świateł jest w zasadzie takie samo, kilka małych różnic w modelu. Niektóre materiały są kompletnie od czapy (szkło szyb) ale generalnie chodziło o to samo co w luxie. Jest też inna HDRka. http://www.fileden.com/files/2007/6/27/1215524/pontiac2_2000smpls.png Nie jestem przeciwnikiem cycles (wręcz przeciwnie) ale biorąc pod uwagę tylko liczenie na CPU nie widzę żeby był jakimś demonem szybkości. Myślę że gdyby nieco potweakować jeszcze ustawienia SPPM w luxie efekty mogłyby być podobne, przy czym lux wygląda mniej "sztucznie". Nie wiem jak jest z GPU, może zmienia wszystko na korzyść cycles?
 4. Tym razem w sumie 2 dni liczenia, bardziej połyskliwy chrom liczy się dużo szybciej.
 5. Ok, poprawki w drodze, będzie mniej więcej to co sugerowaliście. W sumie nieduże zmiany. @kpulka - światła tylko modelowane, żadnych bumpów :) Doszedłem do wniosku że razem z chromowanym przodem (jak to się fachowo nazywa w ogóle?) to główny "feature" wozu, stąd też w doświetliłem mocno przód, a bok jest w cieniu. Teraz sporo to wyrównam, chociaż idea zostaje ta sama. Light groups są elegancko poustawiane, myślę że bez nich nie ma się co zabierać do renderowania jakimkolwiek unbiasem. Co się tyczy cyclesa, na pewnym etapie ustawiłem scenę i materiały pod niego, ale nie byłem zadowolony z efektu. 2000 sampli (ta sama rozdziałka) liczyła mi się ok. 4h (4 rdzenie) i w chromowanej części z przodu (która nie wiem jak się fachowo nazywa) nadal było dużo noisu, chociaż reszta ok. Niezbyt dobrze wyszło też szkło. Ale do poustawiania świateł i szybkiego renderu przed luxem cycles nadaje się wyśmienicie :)
 6. Dzięki :) Model kończyłem w Blenderze bo chciałem przetestować jak działa nowy knife tool i jakoś nie miałem ochoty wysyłać tego z powrotem do Mayi :) Poza tym zawsze chciałem zrobić fajny render jakimś unbiasem. Render to około 35h, tylko CPU, głównie na 2 rdzeniach 3GHz (kilka godzin szło na 4) , rozdzielczość 1920x970, metoda: SPPM. Próbowałem na początku bidirectionalem ale po tygodniu liczenia nadal było koszmarnie dużo noisu, zwłaszcza na chromie. Może niedługo pokombinuję z jakąś sceną, może jakiś exteriorek? Zobaczymy.
 7. Del Ivered

  TABLETY

  @Lucek Mam 5 w wersji L(touch) jakoś tak z półtora miesiąca i nieco go przetestowałem. Wrażenia - wykonanie w zasadzie takie samo jak intuos4 (a przynajmniej takie mam odczucie po pobieznym jedynie obcowaniu z 4). Sprawa z rysikiem chyba mi się rozwinie tak jak w bamboo tzn początkowo dosyć szybko się ściera ale po "wypolerowaniu" powierzchni tempo zużycia znacznie spada. Funkcja touchpad przydatna do pewnego stopnia jak się nie ma myszki pod ręką (np gdy jest mało miejsca na biurku). Można też sobie manipulować canvasami (Painter od któregoś update wersji 12.x, w PS nie sprawdzałem) ale szczerze powiedziawszy szybciej i wygodniej (mi) jest wcisnąć klawisz i machnąć piórkiem które już trzymam w gotowej pozycji niż przykładać palce do powierzchni, dlatego przez większość czasu mam tę opcję wyłączoną. Wheeltouch jest nieco wymagający bo muszę dokładnie i niezbyt szybko przesuwać po nim palcem bo inaczej nie "łapie", ale to w sumie kwestia przyzwyczajenia. OT: Z tymi rysikami to naprawdę wszyscy mają te problemy? Nie jestem co prawda jakimś tytanem pracy na tabletach, ale kilka lat męczyłem bamboo, teraz też w sumie nie oszczędzałem zbytnio intuosa i jakoś nie zjadam rysików garściami :) A czym forumowicze pisali/piszą - piórem czy długopisem? Ja piszę (od lat) piórem i zauważyłem że ludzie piszący długopisami mają strasznie "ciężkie" ręce, stalówka pióra nie znosi takich obciążeń i człowiek się przyzwyczaja do lekkiego naciskania na kartkę. Chyba podobnie jest z piórkami do tabletu. Trzeba lekko. Ale to jest tylko takie moje spostrzeżenie.
 8. Witam wszystkich forumowiczów. Popełniłem ostatnio taki oto model, skorzystam więc z okazji żeby coś w końcu pokazać. Historia powstawania jest dosyć skomplikowana, bez wchodzenia w szczegóły powiem tylko że auto powstawało kolejno w: Modo, Maya, Blender. Render Luxrender: EDIT: wrzucam ostateczną wersję obok pierwszej (którą nadal lubię), żeby nie trzeba było czytać całego wątku:
 9. Wersja finalna, o ile nie najdzie mnie jakimś cudem na poprawki.
 10. FINAŁ: [ATTACH=CONFIG]85563[/ATTACH] Witam szanowne forum, oto moje entry (WIP): obsesyjna ochrona fauny
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy