Skocz do zawartości

path animation - rysowanie sciezki 3d


palmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Wlasnie zrobilem swoja pierwsza, prosta animacje w 3ds. Tzw. Path animation ....kamera porusza sie do okola przedmiotu po wczesniej zdefiniowanej sciezce.

Chcialbym jednak bardziej uozmaicic ta animacje ....Obecnia moja kamera umieszczona jest na jednej wysokosci, mam jednak prolem z poprawnym narysowaniem sciezki w trzech wymiarach - zawsze mi wychodzi jakos bardzo krzywo.

Moze ktos z Was poda mi sposob na latwe i szybkie narysowanie sciezki 3d dla kamery ...???

Zastanawiam sie nad narysowaniem 2-3 elips i polaczenie je w jakis prosty sposob tak aby kamera plynni przechodzila z jednej do drugiej ....

 

:)

z gory dziekuje

 

pozdrawiam

 

na zalaczonym obrazku widac dwie elipsy (sciezki) jak moge je polaczyc w miejscu przeciecia tak aby uzyskac lagodne przejscie....

 

wiemjak to zrobic w acad ale nie umiem w 3ds :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja robię tak że w oknie top maluję linię składającą się z bardzo małej ilości vertexów potem zaznaczam te wertexy klikam prawym daję smooth i linia robi się gładka. Teraz przesuwam jakiś vertex na dół jakiś do góry żeby linia nie była płaska a ponieważ jest bardzo mało vertexów łatwo nad tym zapanować i uzyskać gładką linię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzieki

 

w miedzyczasie wyszla mala zasadzka ....

narysowalem ladna sciezka, wstawilem kamerke, zrobilem assign controler, assign position controller (path consistant) i .....

gdy uruchamiam animacje kamerka podaza sladem sciezki, wszystko jest ladnie tylko ze obiektyw kamery zawsze jeste skierowany wzdloz sciezki. Niestety z pola widzenie kamery ucieka mi moja lazienka ...pojawia sie tylko na chwile w czasie gdy sciezka przechodzi prostopadle do lazienki. Przez wiekszosc czasu animacji widze ....ciemnosc.

 

Jak moge ustawic kamere zeby obiektyw skierowany byl we wlasciwa strone w czasie trwania animacji ...??? (ciezka ruchu jest krzywa wiec obiektyw powinen sie odchylac ale nie tracic z pola widzenia obiekty)

 

 

uffff....mam nadzieje ze nie namieszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przypisałes zarówno kamere jak i camera.target do position controllera, a zeby kamera obracała się wokol(czy tam śledzila obiekt podczas ruchu) musisz przypisac tylko obiekt Camera a nie camera.target , oczywiście jezeli dobrze zrozumialem problem, który opisałeś.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.MtS

zaraz sprobuje przypisac kamere tak jak opisales .....mam nadzieje ze zadziala ..

 

dzieki !

 

update

czy piszac kamera.target maz na mysli kamere "target" (sa dwa rodzaje kamer do wyboru target,free) - ja wybralem free....

 

hmmmm

jakiego rodzaju kontroler mam przypisac dla kam target (Assign Controller - Assign Position Controller) ?? - poprzednio mialem path consistant ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khm ...

 

jeszcze jedno pytanko ..ktore wyszlo w czasie pracy

 

otoz kamera bardzo ladnie porusza sie wzdluz sciezki, w kadrze widac caly czas obiekt.

Jak moge w ostatnich 5 sekundach animacji zmienic ogniskowa kamery (caly czas jest 35mm) , tak abym uzyskal efekt oddalenia od obiektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

Kliknij na przycisk key flilters pod listwą czasu i zaznacz tam "All"

Teraz wciśnij przycisk set key i przesuń suwak do klatki w której ma się zacząć zbliżenie i kliknij na przycisk z kluczem.

Następnie przesuń suwak do ostatniej klatki i zmień parametr lens w opcjach kamery i znowu wciśnij przycisk z kluczem.

Gotowe. Możesz wyjść z trybu set keys klikając na przycisk "set keys".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ..

 

wszystko ok ...tylko nie moge znalesc gdzie mam zmienic parametr lens w opcjach kamery.

Przelaczylem zakladke na "modyfy", zaznaczylem kamere i zmienilem lens - ale zmienily mi sie

parametry kamery w calej animacji....

 

hmm....

 

update:

MAM ...:) znalazlem trzeba bylo kliknac prawym na ostatnim key, a potem wybrac key properties i FOV

 

dzieki wielkie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności