Skocz do zawartości

ordinaryman - digital painting


ordinaryman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Powróciłem do digital paintingu, chcę to robić systematycznie i się szkolić, mam prośbę do Was - potrzebuję waszych opinii i krytyki, żebym widział nad czym pracować bo chcę stawać się coraz lepszy w malowaniu.

 

Ostatnia praca:

23f.png

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez ordinaryman
aktualizacja miniaturki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej!

Ty nie widzisz progresu a ja go widzę.

 

Jak się bierze za punkt odniesienia pierwszy opublikowany przez Ciebie obrazek (który jest jeszcze niepewny, koślawy i zaburzony w proporcjach) to widać, że malujesz coraz pewniej i świadomiej.

 

Przede wszystkim ćwiczenia BW bardzo dobrze ci robią. Widać, że potrafisz tak operować walorem i plamami, że uzyskujesz przestrzenny obrazek. Kumasz też materiały - to duży plus. Fajnie, że się bawisz różnymi pędzlami a nie jedziesz cały czas na podstawowym.

 

Osobiście jestem fanem ostatniego ubrazka: ma taki mroczny i groteskowy klimat. Troche jak z American Alice Mcgee :) (polecam artbook do drugiej części)

 

Myślę, że dobrze by ci zrobiło dłuższe studium portretu, czy rąk (te z pierwszego postu są nie bardzo, ale potem ci idzie lepiej, co widać przy kobiecie z papierosem).

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za feedback Dagoo. Ćwiczę na razie tylko BW, żeby walor właśnie rozkminić.

 

Dzięki, że widzisz progres, zresztą okazało się, że po prostu spieszy mi się za bardzo i później niekoniecznie jestem zadowolony z efektów.. Jeśli chodzi o studium, jak to robić? Chciałbym wiedzieć jak studiować, żeby nie było to tylko klepanie (choć i tak dużo się uczę mimo wszystko po swojemu). Podajcie proszę jak możecie info w jaki sposób wy robicie studium :)

 

Poniżej kolejna dzisiejsza praca:

 

profile_no1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne prace. Trochę szkicy też szybkich porobiłem dla ćwiczenia. Ostatnia praca w całości z głowy bez żadnych referek - w końcu zdobyłem się na odwagę :). Proszę o feedback...

 

gesture1.png

 

gesture2.png

 

donna.png

 

helm.png

 

chicken.png

 

man_no1.png

 

men.png

 

girl.png

 

my_head-1.png

 

 

Dwa przed ostatnie obrazki to moje szkice z głowy. Jeszcze raz proszę o feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze powinienies robic wiecej rysunkow z natury oraz takich dynamicznych poz jak pare postow wyzej.

Czasem ci sie sypia te postacie w proporcjach :)

a takie cwiczenia, nigdy, ale to nigdy nie sa strata czasu. :)

 

Mysle tez ze bardzo sie spieszysz aby skonczyc obrazek i przejsc do nastepnego. Efekt - wiele nieskonczonych, niedoskonalych prac, ktore az prosza sie aby nad nimi jeszcze posiedziec.

Zaczyna sie tam dziac cos fajnego, ale nie wiadomo co, poniewaz porzucasz prace.

 

Znam ten problem bo czasem po prostu "ponosi nas wena", ale warto byc madrzejszym i podjac decyzje o zakonczeniu pracy i zamknieciu tego etapu. Lepiej miec mniej skonczonych prac, niz duuuzo prac niedokonczonych z ktorymi nie wiadomo co potem zrobic.

A na skonczonych pracach mozesz juz budowac portfolio.

 

:) pozdro! keep going!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co robić ćwiczeń na wyścigi, lepiej porządnie przysiąść do jednej pracy i coś czegoś się nauczyć niż kopiować jedno zdjęcie za drugim.

Rób więcej póz jak z posta #7, polecam najpierw zabrać się za gesture, a potem dopiero za figure drawing - tutaj masz dobry poradnik jeśli jeszcze go nie widziałeś :)

Co do wykańczania prac to spójrz np na pracę jakiegoś prosa i zapytaj - Czego brakuje jeszcze mojej pracy żeby uznać ją za skończoną ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności