Skocz do zawartości

Przesiadka z rhino na studio tools


GRiPi

Rekomendowane odpowiedzi

1. Gdzie moge znalesc opisy funkcji ST? ten help w necie jest hmm taki jakis dziwny same tutoriale, interesowaloby mnie poznanie "co, gdzie jest w St?", bo podstawowa teorie itd znam z rhino, a poza tym z tutkow czlowiek sie wolno uczy jak szuka konkretnego narzedzia. 2. wlasciwie jaka jest roznica miedzy studio, autostudio i surfacestudio?? domyslam sie ze kazdy z nich w czyms specjalizuje ale konkretniej? 3. jak dziala ten "wstecz" w studiu? szukam tego wszedzie i nie moge nigdzie znalesc :( to tyle dzieku i przepraszam za troche nieskladniowy tekst ale pozno juz, a dawno nie spalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

naucz sie najpierw rhino a potem przesiądz sie na st.

A niby czemu? Przyzwyczai się do pewnych funkcji czy nawigacji i później będzie mu jeszcze trudniej się przyzwyczaić.

 

Opisy funkcji znajdziesz w dokumentacji. Co prawda nie jest idealna, ale coś można się zawsze dowiedzieć.

Jeśłi chodzi o różnicę pomiędzy studio, autostudio etc.: http://www.alias.com/glb/eng/products-services/family_details.jsp?familyId=3900046 - tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ST wstecz dziala jak sie nauczysz naco dokumentacja jest ok tylko trzeba wiedziec czego sie szuka ale tak w skrocie wstecz dziala na wszystko co nieposiada historii no ale tam prawie wszystko ma swoja historie :) wiec najczesciej dziala na przesowanie krzywych skalowanie punkty itp duperele a jak ccesz poznac co gdziej jest w ST to jest taki podstawowy DVD pt: Learning StudioTools | Beginner's Guide

naprawde to sa i tak tylko podstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam dużo nie wiem :) ale dla mnie rhino w porownianiu do st to mistrz prostoty, w st jest wszystko tak jakby na siłę utrudnione, nawet glupie rysowanie splainow jest jakos dziwacznie zrobione, wiem ze to kwestia przyzwyczajenia ale takie pierdoly moga zrazic albo poruszanie sie w viewportach, w rhino jest to prosto a zarazem genialnie zrobione, a taki st co kosztuje xxx$ normalnie odpycha az nie chce sie wlaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luisam jesli chodzi o krzywe to powiem ci ze wtym swiecie nurbsow to wlasnie rhino jest dziwne ICEMsufr/style , imageware, studio tools zgory okresla sie degree krzywych w rhino niby tez ale jak zrobisz za malo punktow to krzywa bedzie ale o innym degree, a samo poruszanie sie w viewporcie hym ma swoje plusy i minusy plusem jest mozliwosc ustawiania camery do normali krzywej czy surfow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku napewno masz rację, ale jak już się "troszkę" rhino opanowało to przesiadka na st może być horrorem; ja np. bardzo dlugo sie meczylem z rhino zanim mi cos wyszlo a jak widać gołym okiem st jest duzo bardziej rozbudowane i przyzwyczajenia nabyte poprzez prace w rhino napewno sprawy nie ułatwiają, więc nie zgadzam się z tobą hindus że lepiej sie najpierw dobrze nauczyć rhino bo teoria to co innego niż praktyka;

bardzo mi brakuje w st linii polecen takiej jak jest w rhino, po co szukac narzędzi w tych rozwijanych "menusach" :) skoro mozna by bylo wklepac kilka pierwszych literek i juz się ma bez szukania to co sie chce,

aha i pytanie do wiedzących, jak się wrzuca blueprinty w st ? wpadlem na trop że to się chowa pod poleceniem canvas ale coś mi nie wychodzi

jeszcze jedno, czy jest w st coś w stylu rhinowskiego crv2view ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.file>import>image plane potem dla wyrownywania pick>image plane i mozna transformowac jak sie chce

2 no raczej tu czegos takiego nie widzialem ale zawsze mozna projektowac na jaka powierzchnie a potem duplikowac choc to troszke zakrecone obejscie ale ja nawet w rhino nie uzywam crv2view i wydaje mi sie malo potrzebne bo jak sie cos zadko uzywa to mozna robic takie obejscia

 

krzywe to czy racje wiesz chodzi oto ze krzywa powina sklaac sie z degree i spans'ow i czlowiek wie kiedy ma jaką krzywa np.span=1 degree=3 robic z takich krzywych surfa wyjsciem jest powirzchnia bez isopramy czysty prostokąt a w rhino taka sama krzywa to point=4/degree=3 ale na wyjsciu i tak dostajmemy powierzchnie z isoprama ktorej tak faktycznie naprawde niema :) taki feake ;) ale co wtym wszytkim jest najlpsze ze musi czlowiek wiedziec z ilu punktow sklada sie krzywa o degree=7 no choc tu jest jeszcze latwo bo dolicza sie +1 i ma sie wynik :).

 

a jesli chodzi o linie polecen to hym w ST tez jest ale tylko do wklepywanai wartosci filletow dlugosci przesuniec itd. ale soft ten jest raczej przygotowany do samodzielnego zlozenia sobie wszystkich shlawesow nawet w wersji 13 calkowicie niam domyslnych shlawesow trzeba sie bawic samemu i jest to o tyle wygodne jesli ma sie 1600x1200 lub tez wiecej raczej praca w st przy 1280 jest bardzo uciazliwa i malo wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, szkoda że nie ma crv2view, ja z tego bardzo często korzystalem, jakoś łatwiej dla mnie narysowac dwie krzywe i dac crv2view niż ręcznie przesuwac punkty;

a co do konsoli to rzeczywiście jak ktoś może sobie pozwolić na taką (1600x1200) rozdzielczość to nie jest większym problemem, ja np. pracuję na 1280x800 i to rzeczywiście jest za mało dla ST dlatego konsola to bardzo fajne rozwiązanie, w rhino nawet 1024x768 pracowało mi się w miarę komfortowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności