Skocz do zawartości

Brak możliwości renderowania do .avi


aidacho

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

podczas próby zapisu sceny do pliku avi, max 6 pokazuje hasło: An error has occurred i robi "wywałkę". Pozostałe formaty zapisuje bez problemów. Czy ktoś wie, dlaczego się tak dzieje i co jest tego przyczyną? (a najlepiej jak usunać ten problem). Nigdy wcześniej nie miałem podobnego problemu. Ostatnio instalowałem kartę tv i kilka "uaktualniej" do systemu, czy możliwe, że jedno z nich powoduje jakiś konflikt w 3d? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie renderuj do pliku avi tylko sekwencje obrazków ( nawet w formacie jpg bez kompresji) a później sobie złóż np. w adobe premiere lub podobnym. zaletą takiego renderowania jest to że nawet jak Ci się komp podwiesi to nie stracisz nic i klatki wyrenderowane będziesz miał na dysku a plik avi tracisz w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim WAM bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Kilka lat temu, kiedy miałem Cel. 300 i 256 mbr to renderowałem właśnie do jpg., które potem "kleiłem" w FMP. Teraz mam trochę szybszy sprzęt i nawet kawałek "luźniej" przestrzeni na dysku, ale program postawił się okoniem i dosłownie z dnia na dzień przestał zapisywać do avi.

Hunter - będę wdzięczny za tę poprawkę (właśnie przetrząsam siatkę, może uda mi się ją znaleźć, to nie będę zawracał Tobie głowy).

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za pomoc,

pozdrawiam,

aidacho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras i mintryl dobrze gada,

 

tylko ze do skladania obrazkow z sekwencji jest tez ramplayer w render w maxie :)

 

pamiec, stronciowanie i zasoby nei maja wplywu na wysyp, jedynie relokacja pamieci i blokada przydzialow (zapytaj winde kto jej na to pozwolil), natomiast sterowniki chipsetu czesto lubia sobie wyjsc za nawias (poza wlasny indeks pameici) jesli maja za dlugo (o wiele za dluga) kolejke watkow do procka, czyli wlasnie .avi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie na temat ale muszę :)

 

[...]

Hunter - będę wdzięczny za tę poprawkę (właśnie przetrząsam siatkę, może uda mi się ją znaleźć, to nie będę zawracał Tobie głowy).

[...]

 

Nawet podpisy pod moimy postami mi nie pomagają ... arggggh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hu(N)ter, to był taki wielkanocny żarcik....;)

 

 

Nie byłoby to tak irytujące gdyby nie to, że na forum jest uzytkownik o nicku Hunter ... a już kiedyś ktoś mnie z nim pomylił właśnie przez takie zjawisko ... skutek tej pomyłki nie był ciekawy ... ehhh ... ale skoro to wielkanocny zarcik to daruje :P

 

 

Koniec OT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności