Skocz do zawartości

Hdmi Dsub TV i karta graficzna za i przeciw


grizleyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Za nie długo czyli na poczatku wrzesnia zamierzam odstawić swojego

laptopa do lamusa .

Zamierzam kupić komp. stacjonarny gdyż mam na to teraz miejsce, ale nie mam tyle miejsca zeby upchną monitor. tyle słowem wstepu (sam ich nie lubie ;) )

 

Chce kupić za jednym razem tv 37'' i tu pytanie czy da sie pracować na komputerze podłaczonym do telewizora hdtv full hd . Czy ktoś pracuje z was na podobne konfiguracji pod co lepiej podłączyć komputer hdmi , dsub , komponent...? Nigdy nie widziałęm takiego duetu podczas pracy czy da sie

wyczytać tekst np z pasków narzedzi ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wookie, mógłbyś uzasadnić dlaczego ?

miedzy czasie nie leniuchowałem i poszukałem troszkę w sieci , a dokładnie koleś z hdtv.com.pl napisał ze podłączając przez dvi obraz ma "żyletę" ;-) , "i patrząc na swój dotychczasowy 17'' monitor to tak jakby patrzył na gamboy'a ;)

tak sobie myślę ze dodatkowym atutem była by bezkonkurencyjna wielkość obrazu dwa okienka a nawet 3 na jednym ekranie to juz nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert1724

dołączam sie do pytania, a nawet podbijam o pytanie:

.... jaka jest praktyczna opłacalna granica wymiaru monitora-tv aby dobrze spokojnie pracować a także wykorzystać go jako TV HD ? zastanawiałem się na przedziale 20-34" ale zastanawia mnie codzienna praca przy nim ? czy lepiej postawić 2 x 19 " ? obecnie pracuje na 19" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37" np. - rozdzialka hdtv w zasadzie

24" np. i rozdzialka 1920/1200

 

na tv bedziesz mial rozciagniety obraz , wiekszy poprostu , z nizsza rozdzielczoscia , o ile to nie przeszkadza nikomu w pracy to luz , do grania owszem , ale tak do pracy to ja podziekowalem , obraz bedzie bdb owszem , ale w rezultacie siedzisz dalej od monitor , wszystko wieksze itd rowna powiedzmy temu samemu polu pracy , bo trudno zeby z lupa rozpoznawac co ma sie w 3 oknach otwarte ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pracy ja osobiście polecam 2x19 cali. Mam tak w pracy. W domu 24 cale i na dwóch się zdecydowanie lepiej pracuje jednak. No minus taki że filmy sie głupio ogląda na dwóch 19''

 

edit:

a co do pracy na TV to pewnie, że da sie ;]. Do Worda jest idealny (aż sam byłem zaskoczony. ojciec sobie takie coś wymyślił bo troche już niedowidzi :P), ale robienie jakiejkolwiek grafiki to sobie na tym nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze jednak bede musial wygospodarowac troche miejsca czyt. wykuc sciane ;)

A jak by to sie mialo gdybym postawił sobie 21'' monitor ,a lcd37'' jako pomocniczy jako podgląd do 3ds czy ten 37 nada sie chociaz do takiego celu?

 

W takim ustawieniu mam zamiar miec to w domu

konfiglcd245.jpg

Odleglosc patrzenie od monitora wzg. okolo 2,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym przemyslal ile bedziesz korzystal z tv bo wolal bym kupic dobra 24 np albo 26 wzglednie nawet 30 ale monitor ! wtedy mozna siedziec blizej , no kwestia zdrowia , wygody i takie tam , a tak to patrzac na ten obrazek ja bym tak nie wyrobil z ogladaniem na 2 , i na tym monitorze tv tez ogladac , zwlaszcza majac malo miejsca jakos tak bym kombinowal chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym duetem tv i monitor ,ale priorytem dla mnie jest kupno tv znowuż to co proponujesz jest nie ekonomiczne bo, za jakiś tam 30'' monitor ,ceny oscylują od 3500 do 6500 pln to troszkę za duży wydatek jak dla mnie . (no może nie za duży) ale jak wcześniej napisałem nie ekonomiczny gdyż w tej cenie mógłbym mieć 50'' lcd z 1 Milionem kontrastu

wiec raczej sie nie skusze na 30'' monitor , po prostu zrobię lekkie przemeblowanie :) kupie tv i monitor ale w innym układzie.

Dzieki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a myślisz że skąd są różnice w cenach między monitorami a telewizorami? :) W tv do tego muszą upchnąć całą masę wejść, głośniki(czki), pilot, tuner... a ceny monitorów wcale nie są naciągane... Hmmm... ;)

 

A na tym obrazku to telewizor jest przed monitorem? W zdrowej odległości od oczu monitor byłby dużo większy niż tv -> więc takie ustawienie odpada, no jak koniecznie trzeba wymyślić jakieś zastosowanie to zawsze może się przydać do robienia prezentacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności